Artykuły powiązane

 

Rośliny z jednej strony stanowią ważny element wystroju i aranżacji sali weselnej, z drugiej są uzupełnieniem stylizacji panny młodej. Na jakie kwiaty i dekoracje warto postawić myśląc o przyszłorocznych uroczystościach? Oto kilka wskazówek.

Niepowtarzalny klimat
Myśląc o ślubie i weselu zawsze warto wpisać w budżecie punkt dotyczący florystycznych dekoracji i to pomimo tego, że z pewnością nie będą one należały do najtańszych. Dlaczego? Rośliny zarówno we wnętrzach, jak i w plenerze gwarantują stworzenie niepowtarzalnego, jedynego w swoim rodzaju klimatu, który będzie rzutował na odbiór i koloryt konkretnego miejsca.

Co ma wisieć…
Czyli przed nami kolejny sezon z wiszącymi roślinnymi dekoracjami. Tym razem im więcej tym lepiej. I modniej!
Najmocniej promowane przez stylistów są aranżacje, w których mamy do czynienia z kaskadami kwiatów. Rośliny podwieszane pod sufitem „spływają” aż do podłogi tworząc we wnętrzach (lub w plenerze) zakątki w całości spowite w kwiatach. Takie pomysły można wykorzystać jako np. dekorację podczas ceremonii zaślubin lub w sali weselnej jako tło za parą młodą (tzw. backdrop) czy też dekorację ściany przy candy barze lub bufecie.

W klimacie japońskim
O kokedamach pisałam w wiosennym wydaniu magazynu. Pochodząca z kraju kwitnącej wiśni, unikatowa i niezwykle oryginalna forma dekorowania przestrzeni przy pomocy podwieszanych pod sufitem roślin wpisze się wzorcowo w lansowany przez dekoratorów trend opisany powyżej.
Kwiatowe kompozycje mogą zostać powieszone nad parkietem do tańczenia, nad stołami weselnymi lub nad candy barem. Roślinna konstrukcja wprowadzi atmosferę orientu, który może być np. motywem przewodnim waszego ślubu i wesela.

 

Kwiatowe ścianki
Pomysł na kwietne ścianki został spopularyzowany przez amerykańskich celebrytów i w celebryckim świecie jest niezwykle modny. Czy i w jakim stopniu zostanie zaszczepiony na naszym rynku? Zobaczymy.

Co by nie mówić ściana stworzona z żywych kwiatów jest zjawiskowa i zachwycająca. Będzie fantastycznym pomysłem na dekorację podczas uroczystości zaślubin. W przypadku przyjęcia weselnego kwiatowa ścianka może zaistnieć jako tło dla pary młodej (backdrop). W sposób absolutnie unikatowy wyróżni bohaterów dnia na tle zaproszonych gości.
Innym pomysłem może być zainstalowanie ścianki z kwiecia w ogrodzie (zakładając, że lokal posiada plener) lub na sali weselnej. Miejsce wyróżnione w ten sposób sprawdzi się choćby jako tło do robienia pamiątkowych zdjęć. Alternatywnym i budżetowym pomysłem może być wykorzystanie sztucznych roślin do stworzenia kwiatowej ścianki.

Topowe kolory kwiatów
Chcecie nadążać za bieżącymi trendami w modzie? Jeżeli tak to myśląc o kwiatach na ślub i wesele koniecznie weźcie pod uwagę mocne, nasycone kolory. Purpura, indygo, generalnie ciemne odcienie fioletu to powinien być punkt wyjścia. Aby nieco odciążyć kompozycje styliści proponują akcenty różowe w rozmaitym nasyceniu.

Kalle, frezje, hiacynty, tulipany, irysy, eustoma, hortensje, anemony, róże, storczyki, dalie, goździki, lawenda, chryzantemy, wrzosy, bez to tylko część kwiatów, których pąki mają odcienie fioletu, ale też różu. Będzie w czym wybierać.

Z kwiatem we włosach
Żywe kwiaty są lansowane także jako dodatek do fryzury panny młodej. Styliści nie mówią o konkretnych gatunkach roślin. Jeden kwiat lub kilka, drobne albo okazałe - wybór należy do panny młodej.

Współpraca z fachowcami
Decydując się na florystyczną oprawę ślubu i wesela warto podjąć współpracę z pracownią dekoratorską lub florystami. Fachowcy nie dość, że pomogą wam umiejętnie dobrać kwiaty i rośliny pod względem ich wytrzymałości, kolorystyki, wielkości i kosztów, przygotują aranżację wybranych obszarów, to także zadbają o to, aby wszystko wyglądało perfekcyjnie przez cały czas trwania zarówno uroczystości jak i przyjęcia.