Artykuły powiązane


fot. sonyachny, stock.adobe.com

                                                      
Kiedyś nikt specjalnie nie rozwodził się nad tematem słodkości na przyjęcie weselne. Z góry było wiadomo, że będzie tort i ciasta w tym sernik, szarlotka plus coś jeszcze. Dzisiaj oferta weselnych łakoci w zasadzie nie zna granic. Przygotowałam dla was przegląd smakołyków, z których możecie skomponować swój własny weselny candy bar.


fot. yatcenko, fotolia.com

Tort
Obowiązkowa słodycz weselnego przyjęcia symbolizująca słodkie życie nowożeńców. Wygląd tortu najczęściej dobierany jest do stylu wesela, z kolei dekoracje i kolorystyka wypieku koreluje z ewentualnym motywem i/lub kolorem przewodnim.


fot. Aleksandras Babicius & Irina Belcikova, fotolia.com


fot. Сергей Мельников, stock.adobe.com


Na patyku
Tradycyjne, znane wszystkim lizaki i zyskujące na popularności cake popsy, czyli kawałki ciasta w kształcie niewielkich kulek udekorowane wedle fantazji pary młodej to kolejne łakocie, które mogą wejść w skład weselnego słodkiego kącika.


fot. RobbieWi, stock.adobe.com


fot. Irina Sokolovskaya, stock.adobe.com


fot. olegparylyak, stock.adobe.com


fot. azurita, stock.adobe.com


fot. BlueOrange Studio,  fotolia.com


Donuty
Pączki i wesele? Kiedyś nie do pomyślenia, dzisiaj i owszem. W weselny słodki kącik świetnie wpisze się amerykańska wersja pączków, czyli donuty, a konkretnie ich miniaturowe wersje. A jak je podać? Tablica z patyczkami to fantastyczny pomysł na wyeksponowanie pączków z dziurką.


fot. Andriy Medvediuk , stock.adobe.com


fot. F&A studio, fotolia.com


Pralinki
Robione ręcznie przez cukierników na zamówienie narzeczonych. O kształtach, smakach i kolorach decyduje przyszła para młoda. Każda pralinka znajduje się w papierowych papilotkach. Dość często pralinki wybierane są przez parę młodą jako forma podziękowania za przybycie na ślub i wesele.


fot. Maksim Shebeko, fotolia.com


fot. ChristArt, stock.adobe.com


Truskawki w czekoladzie
Świeże, lekko kwaskowe owoce zatopione w czekoladzie przyjemnie przełamią jej słodycz. O rodzaju czekolady (biała, mleczna, gorzka) mogą zadecydować narzeczeni.


fot. All About The Stock, stock.adobe.com


Musy
Mini desery na bazie słodkiej masy z dodatkiem owoców. Musy podawane są w miniaturowych, przezroczystych pojemniczkach, komponowane na zasadzie kolorystycznego kontrastu (np. czekoladowy z waniliowym), dekorowane owocami, kakao, startą czekoladą.


fot. stock.adobe.com


fot. sonyachny, stock.adobe.com


Mini Pavlove
Czyli małe bezy wypełnione kremem na bazie serka mascarpone, udekorowane owocami (malinami, truskawkami, ziarenkami granatów, borówkami amerykańskimi, figami) i listkami orzeźwiających ziół (mięty, melisy).


fot. kate_smirnova, stock.adobe.com

Makaroniki
Małe, okrągłe ciasteczka na bazie białek, cukru pudru i mielonych migdałów, przełożone kremem. W zależności od czasu pieczenia i użytych składników można uzyskać dwie wersje makaroników – kruche lub miękkie.


fot. fotolia.com


fot. mitarart, fotolia.com


fot. Kati Molin, fotolia.com


fot. bennnn, fotolia.com


Marshmallow
Innymi słowy pianki cukrowe. Przywędrowały do nas z USA. Wytwarzane są z cukru, syropu glukozowego lub glukozowo-fruktozowego, żelatyny, wody, ewentualnie białek z dodatkiem barwników spożywczych. Pianki zwykle mają kształt walca, innych figur geometrycznych, ale też serc. Można je wyeksponować w szklanych naczyniach lub na patyczkach à la marshmallow cakepops.


fot. jobipro, stock.adobe.com

Cupcakes i muffiny
Dwie wariacje na temat babeczek. Cupcakes są fantazyjnie ozdabiane m.in. polewą, masą kremową, posypkami, owocami, masą marcepanową czy cukrową. Muffinki zwykle prezentują się skromniej. I jedne i drugie pyszne. posypkami, owocami, masą marcepanową.


fot. Maksim Shebeko, stock.adobe.com


fot. nadianb, stock.adobe.com


fot. Lilli, stock.adobe.com


fot. Ruth Black, fotolia.com


fot. anna_shepulova, fotolia.com

 


Torciki typu sawojard
Mini torciki z wykorzystaniem słodkich, kruchych, podłużnych biszkoptów z zaokrąglonymi brzegami (sawojardów właśnie), które ustawione w pionie i przewiązane tasiemką stanowią zewnętrze deserów. Wnętrze co masa kremowa na bazie serka mascarpone z dodatkiem owoców i ziół.


fot. lena_serditova, stock.adobe.com


W polewie
Elegancki deser o kształcie kopuły wykonany z musu schowanego pod skorupką lustrzanej glazury. Zachwyci swoim idealnym wyglądem i pięknymi dekoracjami.


fot. torriphoto, fotolia.com


fot. torriphoto, fotolia.com

Pierniki, ciastka
W kształtach i dekoracjach nawiązujących do dnia ślubu i wesela. Pojedyncze wypieki w odświętnych opakowaniach mogą zostać wręczane gościom w formie upominku od nowożeńców.


fot. fotolia.com


fot. dulsita, fotolia.com


fot. fotolia.com