Artykuły powiązanePrzygotowując się do swojego wielkiego święta przyszli państwo młodzi chcą, aby wszystko było zorganizowane perfekcyjnie, aby wybór każdego, najmniejszego drobiazgu był przemyślany i aby finalnie wszystkie elementy tworzyły spójną całość. Dekoracja krzeseł to jeden z dylematów, z którym narzeczeni będą musieli się zmierzyć.Co wykorzystać do dekoracji krzeseł? Od czego zacząć i co wziąć za punkt odniesienia? Czy dekorować siedziska podczas przyjęcia weselnego czy też ceremonii ślubnej? I czy skupić się tylko na krzesłach dla państwa młodych czy uwzględnić także gości? To szereg niezwykle ważnych pytań, na które narzeczeni będą musieli sobie odpowiedzieć. My postaramy się podpowiedzieć parę istotnych kwestii.


Od czego zacząć?

Odpowiedź jest prosta – od wybranego stylu. Obecnie narzeczeni myśląc o ślubie i weselu osadzają je w konkretnej stylistyce. Na topie wciąż pozostają klimaty rustykalne i boho chic. Modne są także style botanical, glamour czy vintage. W mniejszym natężeniu, ale jednak młodzi sięgają także po klimaty industrialne, wielkomiejskie, ale również eko.
Mając wybrany konkretny styl, będziecie mogli dopasować całą resztę, w tym dekoracje krzeseł.

Czym dekorować?
Z roku na rok rynek ślubno-weselny konsekwentnie się powiększa, a tym samym oferty firm są coraz bogatsze i naprawdę jest w czym wybierać. Pomysłów na dekoracje krzeseł jest mnóstwo, jednakże bez względu na końcowy efekt na początku będziecie musieli zadecydować jakich materiałów będzie miała użyć wynajęta przez was firma dekoratorska. Papierowe gadżety, żywe lub sztuczne kwiaty, wiklinowe serca, tkaniny, drewniane tabliczki z uniwersalnymi lub spersonalizowanymi napisami, inicjały z papieru lub sklejki, girlandy, tasiemki – to tylko część możliwości.

Z pokrowcem czy bez?
Jeżeli krzesła w lokalu lub miejscu ceremonii ślubnej są ładne, drewniane i generalnie dobrze wyglądają wystarczy, że zostaną przyozdobione wybranym przez was motywem (kwiatami, wstążkami, tkaniną, etc). W sytuacji, gdy krzesła są po przejściach, nie są jednakowe, lepiej będzie schować je pod identycznymi pokrowcami. Ujednolici to ich wygląd, będzie można zatuszować mankamenty, a oprócz samych pokrowców będziecie mogli dodatkowo użyć innych dekoracji dla przełamania jednokolorowych płaszczyzn. Chyba, że uznacie, że siedziska w pokrowcach wystarczająco się wam podobają :)

Z akcentem na naturę
Dekoracje, w których wykorzystywane są rośliny, kwiaty, pnącza i naturalne dodatki świetnie odnajdą się i będą korespondowały ze stylami rustykalnym, eko, boho czy botanical.
Same kwiaty i rośliny (bez użycia np. traw, ziół czy zbóż) są na tyle uniwersalne, że będzie je można wykorzystać w prawie w każdej stylistyce.

Minimalizm
Część par stawia na minimalizm. Skromne, drobne akcenty w dekoracjach krzeseł będą wyglądały uroczo, przykują wzrok i w delikatny sposób zaakcentują swoją obecność.

Na bogato
Style glamour, boho glam, Hollywood galmour to przepych, błysk i elegancja na każdym kroku. Takie same powinny być dekoracje. Tkanina spięta biżuteryjną spinką wysadzaną kryształami Swarovskiego będzie idealnie współgrała z glam.

Nadmorskie opowieści
Ślub na plaży to marzenie wielu par. Takie okoliczności przyrody same w sobie zapierają dech w piersiach, dlatego warto postawić na prostotę w dekoracjach. Nasz pomysł to wykorzystanie tkaniny w korespondującym z otoczeniem kolorze z muszlami, drewienkami lub pnączami, których zadaniem będzie przytrzymanie materiału na docelowym miejscu.

Tasiemki
Świetnie będą wyglądały na ceremoniach plenerowych. Kolorystyka wstążek oczywiście powinna być dobrana pod konkretny odcień lub paletę barw wytypowaną przez parę młodą. Przywiązane do oparcia tasiemki będą delikatną i skromną dekoracją, która fantastycznie ożyje przy powiewach wiosennego czy letniego wiatru.

Tabliczki, napisy
To jeden z pomysłów na dekorację krzeseł państwa młodych. Drewniane tabliczki z uniwersalnymi napisami „Mr”, „Mrs”, „Bride”, „Groom”, „Mąż”, „Żona” lub napisy wycięte ze sklejki nie pozostawią żadnych wątpliwości do kogo należą miejsca przy stole. Tabliczki i napisy wpiszą się przede wszystkim w klimaty nawiązujące bezpośrednio do natury (rustykalny, boho, eko, wiejski).

 

Inicjały
To pomysł na spersonalizowany gadżet do oznakowania miejsc dla nowożeńców. W internecie znajdziecie mnóstwo namiarów na firmy, które wykonują na zamówienie tego typu usługi, czyli w naszym przypadku wycięcie konkretnych inicjałów pary młodej.

Zaskakująco
Jeżeli myślicie o całkowitej rezygnacji z ozdobienia krzeseł (zwłaszcza podczas ceremonii ślubnej) może zdecydujecie się na najdrobniejszy chyba z możliwych akcent dekoracyjny dla zaproszonych gości. Co może nim być? Na przykład pojedyncze kwiaty ułożone na każdym siedzisku. Inną podpowiedzą mogą być woreczki z płatkami lub konfetti, którymi goście obsypią nowożeńców po zakończonej ceremonii zaślubin.