Artykuły powiązane

 

Maj ma kolor biało-różowo-fioletowy. W takich odcieniach występują lilaki pospolite, czyli innymi słowy bzy, które kwitną wyłącznie w maju i są niejako symbolem tego pięknego miesiąca.
Paleta kolorów, w którą wpisują się kwiaty bzów nie dość, że jest niezwykle romantyczna i daje ogromne możliwości w kwestiach aranżacji przestrzeni ślubno-weselnej, to dodatkowo nawiązuje do odcieni wytypowanych przez Instytut Pantone jako najważniejsze barwy tego roku (Sweet Lilac, Pink Peacock).


Zainspiruj się naturą

Zawsze warto inspirować się naturą i wykorzystywać to, co w danym momencie oferuje nam przyroda. Jeżeli zatem wybraliście maj na miesiąc swojego ślubu i wesela, bzy mogą stać się nie tylko kwiatami, które zagoszczą w bukiecie panny młodej i w dekoracjach florystycznych, ale kwiat bzu może stanowić przewodni motyw waszej uroczystości.


Para młoda

Czyli pojawienie się koloru bzu (różowego, fioletowego, fioletowo-niebieskiego) w stylizacjach pary młodej.
Pan młody może zaakcentować przewodni kolor poprzez wybór odpowiedniej koszuli, poszetki, krawata, muchy czy skarpetek.
Panna młoda będzie miała większe pole do popisu. Oprócz sukni ślubnej w odpowiednich tonacjach wybrany odcień może się pojawić np. w makijażu, manicure, biżuterii, ozdobach do fryzury ślubnej czy butach.


Bukiet – bez solo

Wiązanka ślubna dla panny młodej skomponowana wyłącznie z kwiatów bzu będzie kwintesencją romantyzmu.


Mniejsza lub większa, jednokolorowa lub z dodatkiem innych odcieni kwiatów, ascetyczna bez żadnych dodatków lub przewiązana np. zwiewnymi tasiemkami w odpowiednim odcieniu. Pomimo poruszania się wyłącznie w obrębie lilaków możliwości na bukiet ślubny będzie naprawdę sporo.


Bukiet – bez w towarzystwie

Bez będzie pięknie się prezentował w duetach z innymi kwiatami.


Eustoma, róże, goździki, piwonie, hortensje, szałwia, frezje, konwalie, a nawet sukulenty będą świetnym towarzystwem dla obfitych kwiatostanów lilaków.

Wianek
Wianek z kwiatów bzu będzie idealnym dopełnieniem ślubnego wizerunku panny młodej. Kolorystyka utrzymana w jednej tonacji lub wymieszanie kilku kolorów, w których występują lilaki – to będzie to!


Orszaki pary młodej

Oprócz bukietu ślubnego dla panny młodej należy pamiętać o przypinkach do butonierek dla męskiej części orszaku pana młodego oraz o miniaturowych bukietach dla druhen.

Ceremonia zaślubin
I oczywiście dekoracja stworzona na bazie kwiatów bzu. W wersji maxi może to być imponująca ścianka z lilakami. W wersji mini – duży, ozdobny okrąg przystrojony kwiatami bzów.


Zaproszenia

Fioletowe, różowe lub czysto białe z kolorowym motywem bzu będą najbardziej wskazane. Proste lub bardziej bogate w formie i kolorystyce. Wszystko zależy od pary młodej, ich fantazji i pomysłu na całość oprawy tego wyjątkowego dnia.

Backdrop
Czyli ścianka znajdująca się na sali weselnej za parą młodą. Ta przestrzeń zawsze jest wyróżniona w sposób szczególny. W ostatnich latach do zaznaczenia miejsca, w którym zasiadają przy stole nowożeńcy, wykorzystywane są motywy roślinne. Para młoda może zatem rozważyć zaistnienie kwiatów bzu jako tła, na którym będą siedzieć. Jeżeli z różnych względów nie będzie to wchodziło w grę zawsze można nawiązać do wybranej tematyki poprzez odpowiedni kolor.

Nakrycia dla gości
Drobne kwiatostany bzów umieszczone na stole przy lub na nakryciach dla gości weselnych przypomną wszystkim o tym, że te piękne kwiaty są motywem przewodnim waszego ślubu i wesela.


Biel zastawy stołowej będzie idealnym tłem, dzięki któremu kolor kwiatów jeszcze bardziej się wybije. Jeżeli zamierzacie mieć inny kolor talerzy dla uzyskania wyżej opisanego efektu użyjcie użyjcie jasnych serwet.

Stoły weselne
Mniej lub bardziej obfite bukiety na bazie bzów umieszczone w strzelistych wazonach nie tylko będą wyglądały bajecznie, ale dodatkowo będą wspaniale pachniały.


Kwiatostany bzów osadzone np. w drewnianych gałązkach z dodatkiem innych kwiatów (tulipanów, gipsówki, róż, margaretek) stworzą piękną, niską kompozycję, idealną jako dekoracja stołów prostokątnych.

Słodkości
W tym przypadku chodzi albo o nawiązanie kolorystyczne, o pojawianie się kwiatów bzu jako wzoru na ciastkach, piernikach, cup cakes, lizakach lub też użycie drobnych żywych kwiatów w charakterze ozdoby tortu weselnego.


Upominki dla gości

Drobiazgi zapakowane w pudełeczka przewiązane różowymi, fioletowymi lub białymi wstążkami będą stanowić bezpośrednie nawiązanie do palety kolorystycznej kwiatów bzu.