Artykuły powiązane

Planując weselne menu warto, aby choć po części odzwierciedlało ono porę roku, w której wasza uroczystość się odbędzie. Dzisiaj chciałam się skupić na candy barze, a tym samym na słodkościach, które mogą przywoływać na myśl wiosenne przebudzenie.

Wielkanocne konotacje
Uznaje się, że sezon ślubny rozpoczyna się wraz ze świętami wielkanocnymi. Jeżeli także planujecie swoje ceremonie oraz przyjęcia weselne właśnie w tym czasie warto, aby w ramach słodkiego kącika pojawiły się typowo wielkanocne w dekoracjach i kształtach smakołyki.

Zajączki, kurczaczki, jajka
Czyli wszystko co kojarzy się z Wielkanocą. Symbole wiosennych świąt mogą zagościć w candy barze choćby w formie pop cakesów (kawałków ciasta na patyczkach w odpowiednich kształtach zajączków, jajek czy kurczaczków), kruchych, lukrowanych ciastek lub wymyślnych w dekoracjach muffinków lub cup cakesów.

Zielono mi, czyli wiosna dookoła
Kolor zielony, a konkretnie soczysty jasnozielony jednoznacznie kojarzy się z przebudzeniem, pierwszymi źdźbłami traw, pąkami na drzewach. Chcąc nawiązać w słodkościach do wiosennej pory roku postawcie na zielone akcenty ozdób.

Cup cakesy mogą przeobrazić się w łąkę, na której zakwitły kwiaty. Z kolei pop cakesy mogą imitować trawę, na której przycupnęły czerwone biedronki.

Wiosenne kwiecie
Do wiosennej pory roku nawiążą także muffinki z dekorami w postaci kwiatów niezapominajek lub kwitnących gałązek.

 

Mini torciki
Czyli elegancki deser w nowej odsłonie. Dość nietypowy, bo wykonany z musu schowanego pod skorupką lustrzanej glazury. Zachwyci swoim wyglądem. Mini torciki spowite w jasnej glazurze z dodatkiem czekoladowych „gałązek” u nasady lub w bardziej zdecydowanej, żółtej odsłonie z czekoladowym gniazdem na szczycie nawiążą do wiosennej aury.

Ostatnią propozycją niech będzie waniliowa odsłona torcika z dodatkiem pokruszonych, suszonych truskawek. Czerwień owoców pięknie skomponuje się z subtelnym odcieniem glazury. Osadzenie deseru na okrągłym ciastku imitującym mech będzie fantastycznym zwieńczeniem cukierniczej fantazji.