Artykuły powiązane

 

tekst: Joanna Kopij - współwłaścicielka i współzałożycielka szczecińskiej Agencji Ślubnej Lily-Wedding Planner działającej w branży weselnej od 2015 roku.
foto: foto DK FRAMES Dawid Kubacki Fotografia

 

Dla kreatorów eventów specyficzna nomenklatura pojęć to podstawa szybkiej pracy. Tak jak w każdej innej branży mamy swój „język“ i skróty myślowe. Dziś chcemy przedstawić Wam te, których używamy najczęściej.

 

#Kompo
Nic innego jak kompozycja kwiatowa tworzona przez florystów. Dotyczy wszystkich elementów florystycznych tworzonych przez dekoratorki jak np. bukiet na stół gości czy bukiet na stół Pary Młodej.

#Skirting
Jest to marszczony materiał wykańczający brzeg stołu, zakrywający jego nogi. Był i nadal jest bardzo popularny na salach weselnych. Na ten moment można zastąpić go obrusem do ziemi (świetnie się to sprawdza w przypadku okrągłych stołów).
Skirtingi mocowane są najczęściej na rzep do rantu stołu i na to dopiero powinien zostać położony obrus tak, by ukryć łączenie skirtingu ze stołem.

#Bemar
Naczynie podtrzymywujące temperaturę potraw. Często widujecie je na śniadaniach kontynentalncyh w ulubionych hotelach. Tak serwowane są jajka sadzone, kiełbaski na ciepło czy tosty francuskie. Na weselach np. pieczenie czy dodatki skrobiowe.

#Kandelabr
Kilkuramienny świecznik. Pamiętasz go np. z „Pięknej i Bestii“. Najczęściej metalowy - złoty lub srebrny. Przepięknie wyglądają z kompozycją kwiatową nasadzoną na jego ramiona.

#Tealight
Inaczej podgrzewacze. To małe świeczuszki w aluminiowej obwolucie. Pełnią funkcje dekoracyjne (kiedy wsadzamy je do lampionów), jak i cieplne (umieszczane pod wspomnianymi już bemarami).

#Goblet
To szybsza nazwa na „kieliszek do wody“. Razem z kieliszkiem do wina czerwonego i białego tworzy typowe nakrycie stołu. Dodamy, że pełne szkło na weselu to nie tylko prawidłowa etykieta i funkcjonalność, ale i cudowny efekt estetyczny. Szkło przepięknie odbija światło, jeśli planujecie dużo świec nie zapomnijcie o dużej ilości szkła na stołach!

#Topper
Topper jest przeznaczony na tort weselny. Jest on w tej chwili najmodniejszym dodatkiem i bardzo rzadko widujemy na szczytach tortów popularne w poprzednich latach figurki.
W topperze najpiękniejsze jest to, że możesz go personalizować. W tej chwili na rynku jest całe mnóstwo firm, które wycinają go w drewnie, sztucznym lustrze czy przezroczystym pleksi.

#Save the date
Na zachodzie nie wzbudza żadnych pytań, gdyż jest bardzo popularne. #Save the date to krótkie powiadomienie swoich gości o tym, że macie już wyznaczoną datę ślubu (np. po rezerwacji sali weselnej). Podajecie tam tylko Wasze imiona i nazwiska i wybrany przez Was dzień.
Dzięki tej formie możecie bardzo szybko powiadomić swoich bliskich o tym, że w przyszłym roku ta data należy do Was, dzięki temu mogą zaplanować urlopy i wyjazdy tak, by nie kolidowało to z Waszym weselem. Dopiero później przesyłacie im szczegółowe dane.

 

 

Lily - Wedding Planner to kopalnia pomysłów i wulkan entuzjazmu połączony z doskonałą organizacją pracy i profesjonalizmem.
Joanna Kopij - tel. 730 000 859
Karolina Andrzejak - tel. 603 138 923
www.lily.com.pl
e-mail: biuro@lily.com.pl