Artykuły powiązane

 

Serce jednoznacznie i nieodłącznie kojarzy się z płomiennym uczuciem. Pojawienie się tego uniwersalnego motywu na ślubie i weselu jest zatem jak najbardziej adekwatne i przyczyni się do podkreślenia wszechobecnej miłości, jaka będzie towarzyszyła wam i waszym gościom w tym szczególnym dniu.

 

Czerwień to podstawa
Mając przed oczami motyw serca w pierwszym odruchu każdy z nas zobaczy je w odsłonie czerwonej. I ten odcień może być podstawowym kolorem, który zagości na waszej uroczystości.

Ale wbrew pozorom paleta barw związana z sercem może być zdecydowanie szersza i wykraczająca daleko poza przyjęte standardy i pierwotne skojarzenia.

 

Wariacje kolorystyczne
Oprócz czerwieni warty rozpatrzenia będzie także róż - w dowolnych odcieniach od pastelowych po nasyconą fuksję.

Dla minimalistów odpowiednia będzie biel. Białe serca będą stanowiły delikatną dekorację i w sposób niezwykle subtelny podkreślą przewodnią tematykę.

Niebieskie, pomarańczowe czy żółte serca wprowadzą sporo energii do wystroju sali weselnej.

 

Panna młoda
Panna młoda może pokusić się o model sukni ślubnej z motywem serca w widocznym, ale nieoczywistym miejscu (np. na linii bioder z tyłu lub boku, w dolnej części spódnicy, etc). Adekwatnym akcentem będą buty z ozdobnymi serduszkami. Garderobę panny młodej może uzupełnić dodatkowo elegancki fascynator w oczywistym kształcie oraz serduszkowa biżuteria.

Chcesz pójść na całość? Poproś manicurzystkę o nałożenie na paznokcie ozdobnych dżetów w kształcie serduszek.

 

Dekoracje, inspiracje
Będziecie mieli w czym wybierać i czasami trzeba będzie pomyśleć dziesięć razy zanim wybierze się jedno, a odrzuci drugie.

Rzucamy garść pomysłów na serduszkowe dekoracje weselne.

  • Girlandy na bazie białych lub kolorowych serc, z papieru, bibuły lub tekturki. Do rozwieszenia w pionie, ale także w poziomie.
  • Kryształki na sznurkach lub pojedyncze do rozsypania na stołach weselnych. Będą się pięknie mienić w sztucznym świetle oraz w blasku świec.
  • Dekoracje „DIY”, czyli zrób to sam - pojedyncze serca z grubego kartonu, które można przyczepić klamerkami do zwykłego sznurka, a całość powiesić we wcześniej upatrzonym miejscu.

  • Winietki oraz kartoniki z oznaczeniem numeru stołów. Oczywiście w kształcie serca lub innym, ale z sercem zamieszczonym w projekcie graficznym.
  • Ozdobne wstążki i tasiemki, które zostaną użyte np. do przywiązania bilecików z podziękowaniami dla gości.
  • Balony w kształcie serca napełnione helem. W większych pękach mogą posłużyć jako wdzięczny rekwizyt podczas sesji fotograficznej. Na ślubie i weselu będą stanowiły ciekawą dekorację.
  • Napisy ślubno-weselne („Mr&Mrs”, „Love”, „Ja&Ty”,etc) z pojawiającym się w całej kompozycji serduszkiem.
  • Konfetti w wiadomym kształcie. Kolor można dobrać w zależności od potrzeb.

  • Duże wiklinowe serce, w które zostaną wplątane kwiaty lub inne dodatki. Konstrukcja może służyć jako oznaczenie miejsc państwa młodych lub też może być zamontowana w innym miejscu jako dekoracja i tło do robienia weselnych zdjęć.

 

Serce tu, serce tam
Kompletując stylizację oraz wszelkie dodatki na ślub i wesele bądźcie czujni, aby w którymś momencie nie przesadzić. Lepiej zrezygnować z jednego ozdobnika niż decydując się na niego sprawić, że całość zostanie „przesłodzona”.