Artykuły powiązane

Narzeczeni, organizując najważniejszy dzień swojego życia, często szukają atrakcji mających uprzyjemnić i wzbogacić przyjęcie weselne. Dodatkowym celem jest zaskoczenie gości i sprawienie, aby wesele było niebanalne i inne od reszty tego typu imprez.

Jeżeli cenicie sobie dobrą kuchnię, być może przypadnie wam do gustu gotowanie na żywo. Live cooking to jedna z gorących nowości. Zorganizowanie specjalnego pokazu w ramach weselnego przyjęcia z pewnością będzie nie lada atrakcją, która wciągnie gości do wspólnej zabawy.

Co to jest?
Live cooking, innymi słowy gotowanie na żywo, to przyrządzanie na oczach gości wcześniej ustalonych z organizatorami dań. Osoby uczestniczące widzą cały proces powstawania potrawy, finalnie otrzymuje się świeżo przyrządzone danie.

Show – pierwsza odsłona
Pierwsza forma prezentacji typu live cooking to show. Prowadzący ma mikroport i opowiada krok po kroku jak powstaje konkretna potrawa, z kolei obserwujący mają możliwość podpatrzenia warsztatu. Niektóre osoby są wciągane do wspólnej zabawy na zasadzie asystowania prowadzącemu, pomagania w przygotowaniu potraw. Na porządku dziennym jest zadawanie pytań przez gości, wnikanie w szczegóły.

Przyrządzanie na życzenie – druga wersja
Inną formą jest po prostu obecność kucharzy (w wyznaczonym czasie) podczas przyjęcia. W tym przypadku chodzi o przygotowywanie na poczekaniu konkretnych dań (zakres wcześniej ustalony) na zamówienie zainteresowanych osób.

Jakie potrawy?
Rozstrzał może być dość spory. Zacznijmy od słodkiego bufetu, w ramach którego kucharze mogą serwować np. crêpe (rodzaj francuskich naleśników), gofry, pierogi na słodko czy lody z flambirowanymi owocami. Oprócz słodkich dań w ramach live cooking kucharze są w stanie przygotować np. sałatki, owoce morza, dania na bazie ryb, ale także bardzo ostatnio modne sushi. W okresie letnim, mając do dyspozycji przy lokalu ogród, można rozważyć potrawy podawane z grilla.

Gdzie się sprawdzi live cooking?
Oprócz, co oczywiste, przyjęć weselnych live cooking sprawdzi się świetnie na wieczorach panieńskich i kawalerskich oraz na wszelkiego rodzaju jubileuszach, imprezach okolicznościowych i biznesowych.

Uwaga
Rozważając tego typu atrakcję musicie wziąć pod uwagę fakt odpowiedniego ustawienia sali. Chodzi głównie o jej gabaryty (powinna być odpowiednio duża) i o swobodny dostęp gości do stacji live cooking.