Artykuły powiązane

Pierwsze skojarzenia z majem to matura i kwitnące drzewa kasztanowca. Zaraz potem przychodzą kolejne z kwiatami konwalii i bzów w roli głównej. Jeżeli właśnie maj jest miesiącem, w którym zaplanowaliście swój ślub, skorzystajcie z tego, co wyjątkowego niesie ze sobą ten czas. Bzy i konwalie są niezwykle inspirujące i sprawią, że najważniejszy dzień w waszym życiu będzie kojarzył się wam po latach z niezwykłym zapachem tych kwiatów.

Majowe natchnienie
Maj ma kolor biało-różowo-fioletowy. Piękna i romantyczna paleta barw, która daje ogromne możliwości i, co ciekawe, odpowiada odcieniom, które w bieżącym roku są szalenie modne. Czerpcie z nich do woli.

Kompozycje kwiatowe
Wyjdźmy od bukietu ślubnego, który może być zrobiony na bazie wyłącznie bzów lub wyłącznie konwalii. W obu przypadkach wiązanki będą wyglądały uroczo.

  

Chcąc wprowadzić inne kwiaty do bukietu ślubnego, to w przypadku bzów śmiało można sięgnąć po róże, eustomę, piwonie, polne kwiaty i trawy. Z bzem dobrze będą się komponowały również polne kwiaty i trawy.

Konwalie najlepiej będą się czuły we własnym towarzystwie, choć w zestawieniu z innymi delikatnymi, wiosennymi kwiatami stworzą miłe dla oka kompozycje.

Oprócz bukietu dla panny młodej należy pamiętać o przypince dla pana młodego i jego orszaku oraz bukietach dla druhenek.

Stół
Dekoracje stołów z udziałem bzów i konwalii będą wyglądały bajecznie.

Podobnie jak w przypadku bukietu ślubnego możecie zdecydować się na przewodnie kwiaty solo lub w towarzystwie innych roślin kwitnących. Kompozycje w szklanych wazonach ustawione na stołach nie dość, że przyciągną wzrok, to będą też fantastycznie pachniały.

Coś na ząb
W tym przypadku chodzi przede wszystkim o nawiązanie kolorystyczne. Candy bar z muffinkami, lukrowanymi ciasteczkami, lizakami, piankami w kolorystyce różowo-fioletowej z domieszką bieli będzie wyglądał smakowicie i z pewności zgromadzi spore grono łasuchów.

Para młoda
W strojach państwa młodych warto nawiązać kolorystycznie do wybranego kwiatowego motywu.

W przypadku panny młodej nawiązaniem mogą być buty w odpowiednim kolorze czy kolorystycznie dopasowana ozdoba włosów. Pan młody w wydaniu minimalistycznym może poprzestać na kwiatowej przypince.

Ślubna papeteria
Fioletowa, różowa lub czysto biała z kolorowym motywem bzu lub biało-zielonej konwalii będzie najbardziej wskazana.

Prosta lub bardziej bogata w formie i kolorystyce. Wszystko zależy od was, waszej fantazji i pomysłu na całość.

Dekoracje
Mając tak piękny motyw przewodni warto go wykorzystać w jak najszerszym zakresie.

Mniejsze lub większe bukieciki umieśćcie w różnych miejscach sali weselnej, w ogrodzie, przy wejściu, na stołach z upominkami dla gości. Kwiaty mogą być w wyeksponowane w szklanych wazonach lub w bardziej ekologicznych naczyniach jak na przykład słoiki, butelki, mini wiadereczka lub metalowe pojemniczki.

Dla nienasyconych
Jeżeli bzy i konwalie to dla was za mało, maj ma do zaoferowania znacznie więcej. W zanadrzu czekają na swoje odkrycie w ślubno-weselnym wydaniu choćby przeurocze szafirki czy obłędnie pachnące hiacynty. Kolorystycznie będą pasowały wręcz idealnie i podkreślą swoją obecnością tą przepiękną porę roku.