Artykuły powiązane

W naszym kraju wrzosy są rośliną pospolitą, którą latem i jesienią można spotkać w zasadzie w każdej kwiaciarni czy w centrach ogrodniczych. Te subtelne roślinki stanowią uroczą dekorację tarasów, balkonów i ogrodów. Jeżeli wrzosy zauroczyły was w równym stopniu co mnie, zobaczcie jak fantastycznie mogą wpisać się w przestrzeń ślubno-weselną.

Dla kogo?
Wrzosy w wyjątkowy sposób podkreślą uroczystości zaaranżowane w stylistyce nawiązującej do natury. Będą przyjemnym dopełnieniem przyjęć rustykalnych, eko czy boho. Dedykowane miłośniczkom romantyzmu, ale także niebanalnych i oryginalnych rozwiązań.

Kolorystyka
Wbrew pozorom i stereotypom kolorystyka wrzosów może zaskoczyć. Oprócz klasycznego, wrzosowego odcienia wpadającego w róż mamy do wyboru fiolety w rozmaitym natężeniu, a także kwiaty w wybarwieniach m.in. czerwonym, bordowym, waniliowym czy białym.

Bukiet
Wąskie, długie wrzosowe kwiatostany zebrane i przewiązane tasiemką będą przepięknym bukietem ślubnym. Taka kompozycja będzie minimalistyczna i skromna, ale jednocześnie wyrazista na tle białej suknie ślubnej.

Oczywiście pędy wrzosów można łączyć z innymi roślinami. Pięknie będą wyglądały w towarzystwie okazałych, okrągłych pąków peonii, róż czy goździków. Bukiet na bazie wrzosów w zestawieniu z sukuletami czy bawełną przywiedzie na myśl chłodniejsze dni. Co ważne kompozycja będzie absolutnie niebanalna.
A co powiecie na mariaż lata z jesienią, czyli duet dużych, zachwycających kwiatostanów hortensji ze skromnymi pędami wrzosów?

Ona i on
Jeżeli uważacie, że mniej znaczy lepiej, wystarczy ograniczyć się do wrzosowego bukietu i dopinki dla pana młodego. Jeżeli będziecie mieli ochotę na więcej, warto rozważyć kwestię dodatkowych akcesoriów, które urozmaicą garderobę państwa młodych.
W przypadku pana młodego szalenie elegancka będzie poszetka we wrzosowej tonacji, opcjonalnie koszula czy drobiazgi w postaci muchy, szelek, sznurówek do butów.
Panna młoda będzie miała szersze pole manewru. Maksimum szaleństwa to suknia ślubna w kolorze wrzosowym. Wypośrodkowana opcja może obejmować dodatki w postaci kolorowej biżuterii, dopinki do włosów w odpowiednim odcieniu czy pantofelków. Warte rozważenia będzie także użycie delikatnego, wrzosowego koloru w makijażu.

Aranżacja wnętrza
Stoły weselne będą jedną z podstawowych przestrzeni, na których motyw wrzosu powinien się pojawić. Długie, eleganckie pędy przyozdobią zastawę stołową, przezroczyste świeczniki, większe i mniejsze świece. Kompozycje kwiatowe z wrzosem w roli głównej ustawione na blacie, podkreślą jesienny charakter przyjęcia.
Wrzos świetnie będzie się komponował z drewnem, metalem, szkłem. Dobrze będzie wyglądał w zestawieniu z zielenią czy bielą, która uwydatni piękno roślin.

Smakołyki
Czyli nawiązanie kolorystyczne do wrzosowego motywu głównie w candy barze. Różowe, fioletowe, białe łakocie będą korespondowały z wybranymi odcieniami przyjęcia. Tort weselny, dla podkreślenia przewodniego motywu, może być przyozdobiony pędami wrzosów.