Artykuły powiązane

 

W ostatnich latach uroczystości ślubno-weselne z motywem przewodnim są niezwykle modne. I bardzo dobrze, bo wybrana tematyka dodaje charakteru i konkretnego klimatu tak ważnemu wydarzeniu.

Jeżeli jeszcze nie podjęliście ostatecznej decyzji w kwestii motywu przewodniego, nadal się wahacie, a termin waszego wielkiego dnia jest zaplanowany na schyłek lata i początek jesieni, proponujemy skierować wzrok na piękne i kolorowe symbole jesieni. Oto dynie w pełnej krasie!

Do wyboru, do koloru
Odmian dyni jest nieskończenie wiele. Różnią się od siebie kształtem, wielkością, kolorami i smakiem. W związku z tym nie ma mowy o tym, żeby motyw przewodni z dynią w roli głównej był nudny czy banalny.

Dekoracje
Przy komponowaniu dodatków dekoracyjnych będziecie dysponować całą paletą barw – od jednolitych kolorystycznie odmian w jasnej i ciemnej zieleni, żółci, bieli po klasyczną, słoneczną pomarańcz. A do tego mnóstwo dwukolorowych piękności.
Kształty od kulistych form (hokkaido), poprzez klasyczne, okrągłe i spłaszczone (zwyczajna, kabocha), w kształcie gruszki (piżmowa), owalne (makaronowa).

Menu
Dynia będzie zachwycała również w formie rozmaitych dań. Ze względu na neutralny smak można z niej stworzyć przepyszne zupy, gulasze, dodatki do dania głównego oraz smakowite desery.
Kolor zupy dyniowej przywołuje na myśl ciepłe, słoneczne dni. Jest świetnym antydepresantem w długie, jesienne i zimowe wieczory, a przy okazji świetnie rozgrzewa. Pieczona dynia z pewnością może być kolejnym daniem, które nawiąże do motywu głównego.
Ze słodkich przekąsek można podać dyniowe muffinki, ciasto czy smaczny i odżywczy koktajl. I obowiązkowo tort z owocem dyni jako dekoracją wypieku.

Dynia tu, dynia tam
Owoce dyni można wspaniale i wszechstronnie wykorzystać jako dekorację restauracji, ogrodu czy stołów weselnych.
Nieduże dynie mogą wytyczać drogę do wejścia na salę weselną. Będzie kolorowo i pięknie :)
Wydrążone dynie świetnie się sprawdzą jako lampiony. Większe, mniejsze, z podobnymi lub całkiem różnymi wzorami. Po włożeniu do środka świec lub tea-lightów powstanie niezapomniany, magiczny klimat.
Wydrążone owoce mogą posłużyć jako wazony ;) Pięknie będą wyglądały w nich kolorowe, typowo jesienne kwiaty, niekoniecznie idealnie skomponowane.
Malutkie dynie przy zastawie mogą spełnić rolę podstawek pod winietki. Opcjonalnie można wypisać na nich imiona i nazwiska gości :)
Pojedyncze owoce z wydrążonymi numerami mogą posłużyć jako oznakowanie stołów.

Papeteria
Ważną przestrzenią, w której powinien pojawić się wybrany motyw jest papeteria ślubna. Wszelkie wydruki od zaproszeń, przez winietki, podziękowania, bileciki, zawieszki, naklejki na alkohol powinny zawierać ten sam motyw graficzny z uroczą dynią w roli głównej :)

Ona i on
W strojach pary młodej także może pojawić się mały dodatek nawiązujący do przepięknego, dyniowego koloru. U niej mogą to być buty, szarfa w talii lub fascynator z mini dynią wpięty we włosy. U niego wszelkie męskie akcesoria -poszetka, szelki, mucha, krawat, skarpetki, sznurówki, buty - w pożądanym, dyniowym kolorze.

Dla gości
Chcąc być konsekwentnym przygotujcie dla waszych gości dyniowy upominek. Konfitura, pestki z dyni, olej dyniowy będą dopełnieniem obranej tematyki.