Artykuły powiązane

Jedną z elementarnych składowych weselnego menu są słodkości. Tradycyjne ciasta, czekoladowe fontanny czy niezwykle popularne w ostatnich latach rozmaite candy bary to część świetnych pomysłów na wprowadzenie słodyczy na wesele. A co powiecie na bufet lodowy?

Jeżeli należycie do grona lodowych fanów, zorganizujcie bufet z tym wyśmienitym deserem na swoim przyjęciu weselnym. Jest to uniwersalna przekąska, po którą wszyscy chętnie sięgną niezależnie od pory roku. Jeżeli wasze wesele przypadnie w trakcie upałów, deser lodowy przyjemnie ochłodzi was i waszych gości.

Budka
Samoobsługowa budka z lodami to jest to! Goście będą mogli do niej podchodzić i komponować deser według własnego uznania. Każdy indywidualnie dobierze sobie smak lodów, wielkość porcji i dodatki. I przede wszystkim (w przeciwieństwie do deseru serwowanego wszystkim w jednym momencie) goście będą mogli korzystać z lodowego bufetu wtedy, gdy będą mieli na to ochotę.

Smaki
Najlepiej postawić na smaki, które są najbardziej popularne. Śmietankowy, waniliowy, czekoladowy, truskawkowy, malinowy, orzechowy, pistacjowy to podstawa, od której należy zacząć. Warto wprowadzić także choć jeden sorbet.

W czym?
Wafelki najprawdopodobniej będą cieszyły się największym powodzeniem. Warto także uzupełnić bufet o papierowe kubeczki z łyżeczkami. Jeżeli lubicie nowości, możecie pomyśleć o ciasteczkowych kubeczkach wypiekanych na specjalne zamówienie. Ciekawym pomysłem będą również wydrążone kokosy, ananasy czy cytryny.
Klasycznie podchodząc do tematu możecie poprosić restaurację o zapewnienie szklanych pucharków lub miseczek do lodów.

Dodatki
Same lody to jedno, a dodatki do deseru to kolejna ważna sprawa. Z pewnością goście chętnie sięgną po bakalie, owoce oraz wszelkiego rodzaju posypki i syropy smakowe.

Na patyku
Opcją minimum mogą być gotowe lody na patyku któregoś z producentów dostępnych na rynku. Coraz częściej pojawiają się także desery w papierowych mini kubeczkach. W takiej sytuacji wystarczy zorganizować zamrażalkę, którą ustawicie w kąciku sali weselnej. Wybierając lody na patyku czy w kubeczkach postarajcie się o różnorodność smaków.