Artykuły powiązane

Każdy miesiąc jest wyjątkowy, bowiem niesie ze sobą coś szczególnego na co czeka się przez cały rok. Lipiec i sierpień nie stanowią w tej kwestii wyjątku. Wraz z rozpoczęciem okresu wakacyjnego (czasami nawet już w czerwcu) na skwerach, w ogrodach, kwiaciarniach zaczynają królować hortensje.

Uwielbiam te kwiaty. Są bezsprzecznie piękne. Jeżeli staniecie na ślubnym kobiercu między lipcem a październikiem i nadal zastanawiacie się nad wyborem kwiatów na ślub i wesele, przyjrzyjcie się bliżej obezwładniającym swoją urodą hortensjom.

Zaleta numer jeden
Pierwsze o czym warto wspomnieć to ogromna paleta kolorystyczna, jaka występuje wśród hortensji. W zasadzie można zaryzykować stwierdzenie, że te kwiaty występują w każdym kolorze. Organizując uroczystość zaślubin jest to sytuacja niezwykle wygodna. Bez większego problemu będzie można dobrać odcień kwiatów do ogólnej koncepcji stylizacyjnej i kolorystycznej. Będziecie mieli do dyspozycji zarówno kwiaty jednokolorowe (białe, waniliowe, żółte, limonkowe, zielone, błękitne, ciemno niebieskie, różowe, fuksjowe, lawendowe, czerwone, brązowe, etc) jak i wielokolorowe. Daje to ogromne możliwości w aranżacji wnętrza sali weselnej, dekoracji oraz stylizacji państwa młodych.

Różnorodny kształt
Same pojedyncze kwiatuszki występują (w zależności od odmiany) w różnych kształtach. Jeżeli ma to dla was znaczenie będzie można zdecydować się na zaokrąglone płatki (popcorn), bardziej ostrych lub karbowanych płatkach.

Solo i w duetach
Hortensje przepięknie będą wyglądały solo. Kuliste kwiatostany stworzą bajeczny i bogaty w formie bukiet. Jeżeli zastanawiacie się nad połączeniem ich z innymi kwiatami, śmiało można to robić. Hortensje stworzą piękne kompozycje w zasadzie ze wszystkimi dostępnymi roślinami. Róże, dalie, peonie, lawenda, wrzosy, jaskry, kalle, piwonie w zależności od pory roku i dostępności możne stworzyć wymarzone bukiety.

Vintage i glamour
Hortensje są uniwersalne. Te romantyczne i dostojne kwiaty idealnie wpiszą się zarówno w klimat retro, vintage, miejski czy glamour. W tym zakresie nie ma żadnych ogrniaczeń.

Nie tylko bukiet
Hortensje oprócz bukietu ślubnego i wszelkich kwiatowych dekoracji można wykorzystać także w udekorowaniu choćby tortu. Cukiernicy bardzo chętnie sięgają po żywe kwiaty od wielu lat. Wyraziste kwiaty dodadzą uroku weselnemu wypiekowi. Idąc za ciosem możecie zamówić babeczki, które formą będą nawiązywały do małych kwiatuszków hortensji :)

Warto pamiętać
Hortensje wymagają stałego dostępu do wody. Dlatego też w przypadku bukietu ślubnego najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie tzw. mikrofonu (kwiaty są umieszczane w nasączonej wodą gąbce florystycznej).