Artykuły powiązane

Każdy kolor na ślub i wesele jest dobry, ale to biel jest idealna. Jeśli lubicie klasyczne rozwiązania, jesteście minimalistami ukierunkowanymi na romantyzm, to właśnie biel powinna zdominować wasz ślub i wesele. Będzie zjawiskowo!

Powrót do źródeł
Biel od zawsze kojarzona była ze ślubem. Symbolizuje czystość, niewinność i nawiązanie do tradycji. W ostatnich latach wyrosła jej spora konkurencja w postaci rozmaitych barw i odcieni, które szturmem zdobywały weselną przestrzeń. Pomimo tego kolor biały nigdy nie zniknął ze ślubnego horyzontu. Obecnie można zaobserwować zdecydowany zwrot ku tej klasycznej barwie. Muszę przyznać, że bardzo mi się podoba ten trend.

Garderoba i dodatki
Panna młoda będzie miała zdecydowanie największe pole manewru. Może dosłownie zanurzyć się w bieli od stóp do głów. Obowiązkowa biała suknia,welon, opcjonalnie wpięte we włosy białe kwiaty lub fascynator, w założonym kolorze bukiet, buty, a także manicure. To zestaw obowiązkowy.

Panowie, w tym pan młody, koniecznie powinni założyć białą koszulę z długim rękawem. Dopełnieniem może być biała marynarka. Do tego czarne lub jasne spodnie, taka też mucha i buty.

Druhny
Rzadko zdarza się, że zaproszone na ślub i wesele kobiety sięgają po biel. W przypadku przyjęcia w tymże kolorze i wyraźnej prośbie pary młodej, śmiało można założyć białą suknię lub spodnium. W przypadku, gdy panna młoda chce zarezerwować biel wyłącznie dla siebie, dobrym pomysłem będzie wykorzystanie garderoby w jasnych, delikatnych odcieniach. Szarości, beże, écru i nude będą świetnym pomysłem.

Kwiaty tu, kwiaty tam
Roślin z białymi kwiatostanami jest tak wiele, że być może będziecie mieli spory kłopot, aby zdecydować się na jeden konkretny.

Storczyki, róże, tulipany, hiacynty, kalle, eustomy, gipsówka, stokrotki, gerbery, hortensje, frezje, lilie, konwalie,piwonie, bawełna to tylko część z kwiatów, które występują w białej odsłonie. Chcąc ożywić bukiet ślubny i dekoracje idealnym wyborem będzie naturalna zieleń.

Wnętrza i plenery
Białe wnętrza, a także wprowadzenie bieli do plenerów (ogrodów) będą wyglądały niezwykle elegancko.

W przypadku użycia jednej barwy w tak dużym zakresie ważne jest wprowadzenie rozmaitych faktur, odcieni i wielu warstw.

Obrusy, zastawa, wazony, świece, rozety, krzesła, kule, gałązki, balony, kompozycje kwiatowe oraz rozmaite tkaniny stworzą niebanalną i niepowtarzalną scenerię i klimat.

Biały catering
Na powitanie biały welcome drink. Pina colada lub malibu może być kolorystycznym nawiązaniem do przewodniej barwy. 

Monochromatyczny biały tort i candy bar z dominacją słodkości w kolorach białych (bezy, lizaki, lody, makaroniki, rafaello, pianki, migdały i pierniki w białym lukrze, biała czekolada w postaci płynnej lub stałej) to kolejne pomysły na wprowadzenie wybranego koloru do kulinarnej części przyjęcia weselnego.