Artykuły powiązane

 

 

Pierwsze skojarzenia z majem to matura i kwitnące drzewa kasztanowca. Ale zaraz potem przychodzą kolejne - konwalie i bzy. Jeżeli właśnie maj jest miesiącem, w którym zaplanowaliście swój ślub, skorzystajcie z tego, co wyjątkowego niesie ze sobą ten czas. Bzy i konwalie są niezwykle inspirujące i sprawią, że najważniejszy dzień w waszym życiu będzie kojarzył się wam po latach z niezwykłym zapachem tych kwiatów.

 

 

Majowe natchnienie
Ma kolor biało-różowo-fioletowy. Piękna i romantyczna paleta barw, która daje ogromne możliwości. Wspominałam już o tym przy okazji artykułu o lawendzie. Teraz dochodzą kolejne inspiracje konwaliowo-bzowe w podobnych tonacjach kolorystycznych. Czerpcie z nich do woli.

Kompozycje kwiatowe
Wyjdźmy od bukietu ślubnego, który może być zrobiony na bazie wyłącznie bzów lub konwalii. W obu przypadkach będą wyglądały uroczo. Jeżeli chciałabyś wprowadzić inne kwiaty do swojego bukietu, to w przypadku bzu śmiało można sięgnąć po róże, eustomę czy piwonie. Dobrze będą się komponowały również polne kwiaty i trawy. Konwalie najlepiej zniosą własne towarzystwo. Oprócz bukietu dla panny młodej należy pamiętać jeszcze o przypince dla pana młodego. Nie przesadźcie tylko z wielkością. Subtelna lepiej się sprawdzi.

 

 

Stół
Dekoracje stołów z udziałem bzów i konwalii będą wyglądały bajecznie. Podobnie, jak w przypadku bukietu możecie zdecydować się na przewodnie kwiaty solo lub w towarzystwie innych. Kompozycje w szklanych wazonach ustawione na stołach nie dość, że będą przyciągały wzrok, to będą też fantastycznie pachniały.

 

 

Coś na ząb
Czyli przede wszystkim tort, ale także słodki kącik. Tutaj przede wszystkim chodzi o nawiązanie kolorystyczne. Muffinki, cup cakes, lukrowane ciasteczka, lizaki, pianki w kolorystyce różowo-
fioletowej z domieszką bieli będą wyglądały smakowicie i z pewności będzie gromadził spore grono łasuchów.

 

 

Para młoda
Oczywiście warto kolorystycznie nawiązać do wybranego motywu. Wystarczy choćby jeden element, który połączy w całość przemyślany dokładnie motyw przewodni. W przypadku panny młodej mogą to być choćby odpowiednie buty. Pan młody w skrajnym przypadku może poprzestać na kwiatowej przypince.

Zaproszenia
Fioletowe, różowe lub czysto białe z kolorowym motywem bzu lub biało-zielonej konwalii. Proste lub bardziej wymyślne. Wszystko zależy od was i waszego pomysłu.

 

 

Dekoracje
Mając tak piękny motyw przewodni, warto go wykorzystać w jak najszerszym zakresie. Mniejsze lub większe bukieciki umieśćcie w różnych miejscach sali weselnej, w ogrodzie, przy wejściu, na stołach z upominkami dla gości. Mogą być w szklanych wazonach lub bardziej rustykalnych naczyniach jak na przykład słoiki, mini wiadereczkach lub metalowych pojemniczkach.