Artykuły powiązane

 

Biorąc pod uwagę fakt, że odległość Szczecina do najbliższych miejscowości położonych w pasie nadbałtyckim to raptem sto kilometrów, szkoda nie skorzystać z takiej okazji. Oferta obiektów, które organizują wesela jest szeroka - począwszy od luksusowych ośrodków na klimatycznych i bardziej kameralnych miejscach skończywszy. I z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Ciepło, zimno

Najbardziej obleganymi miesiącami będą te wiosenne i letnie. Nie należy przekreślać września czy października, kiedy potrafi być bardzo ciepło. A jeżeli nie przeszkadza wam niższa temperatura i nie przepadacie za tłumem turystów, zorganizujcie swój najpiękniejszy dzień życia zimą. Należy pamiętać, że w środku sezonu ceny za organizację przyjęcia, jak i za nocleg najprawdopodobniej będą wyższe.

 

Z widokiem

Najbardziej pożądane są miejsca położone w pierwszej linii brzegowej. Dzięki temu morze będzie w zasadzie w zasięgu ręki, a na pewno wzroku. Bywa, że takie obiekty mają swoją prywatną plażę, na której można zorganizować uroczystość zaślubin, a także zaaranżować ją na potrzeby przyjęcia weselnego. Taka opcja z pewnością będzie najdroższa, ale jednocześnie dla większości najbardziej atrakcyjna.

 

W leśnej otulinie

Miejsca położone odrobinę dalej od pasa nadmorskiego też mają swój klimat i są na swój sposób atrakcyjne. Niejednokrotnie znajdują się blisko lasu lub w bezpośrednim jego sąsiedztwie. Zwykle przyległy teren jest duży i można zorganizować przyjęcie weselne w plenerze. Będzie bardziej kameralnie, cicho, spokojnie i jest duża szansa, że będziecie mieli obiekt na wyłączność.

 

Z dbałością o szczegóły

Sam fakt, że przyjęcie odbędzie się nad morzem stworzy niepowtarzalny klimat. Warto jednak pomyśleć o dodatkach, które podkreślą wybraną konwencję. W dekoracjach powinna dominować kolorystyka marynarska – błękit, biel, kolor piasku, opcjonalnie czerwień. Wśród rekwizytów - muszle, piasek, kamienie, rybackie sieci, miniatury morskich latarni, lampy naftowe, świece. Na winietkach, zaproszeniach, menu weselnym - motyw kotwicy. Obrusy nie muszą być jednolicie białe – marynarskie pasy będą wpisywały się idealnie w klimat. Jako dekoracje tematycznych stołów mogą posłużyć modele jachtów i żaglowców. Sztućce przy nakryciach przewiążcie szerokim, białym sznurkiem. Na oparciach krzeseł państwa młodych niech zawisną miniaturowe koła ratunkowe z adnotacjami „mąż” i „żona”.

 

Menu pod dyktando

Motyw nadmorski i marynarski powinien pojawić się wszędzie. Także przygotowane smakołyki niech będą wyjątkowe. Wystarczy kilka propozycji, aby nawiązać do obowiązującej konwencji. Dania z ryb, drinki na bazie rumu, słodkie przekąski w kształtach muszelek, tort weselny z motywem fal lub kotwicy w zupełności wystarczą.

 

Luz dozwolony

Morska sceneria pozwala na większą swobodę w kwestii stroju państwa młodych i ich gości. Można postawić na prostotę i zwiewność kreacji. Klasyczną kolorystykę strojów przełamią dodatki w morskich barwach. Kolor może pojawić się na pasku okalającym talię panny młodej, wstążkach lub kwiatach, które zostaną wpięte we włosy, w bukiecie, na butach. Panna młoda może mieć biżuterię z motywami kotwicy czy muszli.

 

Przedłużony pobyt

Jeżeli poważnie rozważacie organizację przyjęcia nad morzem, uważnie prześledźcie kalendarz. Idealnym rozwiązaniem będzie wybranie na datę ślubu terminu, który wypada w trakcie tzw. długiego weekendu. Będzie to dużym ułatwieniem dla was i gości (zwłaszcza tych z daleka). dodatkowe wolne dni można wykorzystać na wydłużony pobyt. Pozwoli to nacieszyć się chwilą i chłonąć nadmorską atmosferę odrobinę dłużej. Być może zaproszone przez was osoby postąpią podobnie i wykupią dodatkowy nocleg, aby zostać w pięknych okolicznościach przyrody odrobinę dłużej. Wtedy łatwiej będzie można znaleźć czas i skorzystać z dodatkowych atrakcji, jakie oferuje większość nadmorskich obiektów. Wypożyczenie rowerów, kijków do nordic-walking, skorzystanie z sauny, spa, zapisanie się na masaż czy wizytę u kosmetyczki – czego chcieć więcej?

 

 

Polecane miejsce:

Wielki Błękit

ul. Spacerowa 3, Łukęcin

tel. 91 381 26 19

www.wielkiblekit.info.pl