Artykuły powiązane

Jeszcze kilka lat temu pojęcie brafitting, brzmiało egzotycznie i mało kto wiedział, co tak naprawdę się za nim kryje. Obecnie brafitterki są w każdym większym mieście i służą swoją pomocą kobietom.


Jeden z pierwszych artykułów na temat odpowiedniego dopasowania bielizny czytałam bodaj dekadę temu. Obecnie w kobiecej prasie, Internecie, telewizji co rusz można znaleźć materiały, które odsłaniają tajniki tej trudnej sztuki. Edukacji nigdy za wiele. Jednak czytanie czy słuchanie to jedno, a spotkanie z profesjonalną brafitterką to przygoda, którą zdecydowanie warto przeżyć.

Złe nawyki
Przeprowadzone badania mówią, że ponad 70% Polek nosi źle dobrany stanik. Ten odsetek przeraża i aż się wierzyć nie chce, że tak jest w istocie. Skąd to się wzięło? Z niewiedzy. Po prostu. Raptem od kilku lat w sklepach z bielizną (i to tylko w większych miastach i tylko w niektórych salonach) mamy do dyspozycji osobę, która rzeczywiście ma pojęcie na temat doboru odpowiedniego rozmiaru i modelu stanika. Jeżeli macie więc możliwość skorzystania z usług profesjonalnej brafitterki, absolutnie z tego nie rezygnujcie. Można z góry założyć, że będziecie musiały zweryfikować swoją dotychczasową wiedzę na temat noszonej bielizny. A im to się szybciej stanie, tym lepiej.

Najczęstsze błędy
Do najczęściej popełnianych „bieliźniarskich wykroczeń” należą wybór zbyt szerokiego obwodu biustonosza oraz zbyt małej miseczki. W efekcie piersi znajdują się za nisko (zaburzając w ten sposób właściwe proporcje ciała), są spłaszczone, a ich nadmiar wylewa się poza miskę. Z pewnością nie raz widziałyście takie obrazki na ulicy. Nie wygląda to dobrze, prawda? Do tego wszystkiego zbyt luźny obwód powoduje, że stanik zamiast znajdować się na swoim miejscu – przemieszcza się w wyniku czego ciągle trzeba go poprawiać. Tak zdecydowanie nie powinno być.

Pełen komfort
Właściwie dobrany stanik można poznać po tym, że przypominasz sobie o nim wtedy, gdy chcesz go zdjąć. W ciągu dnia, kiedy jesteś aktywna, nie może uwierać, podnosić się, przekręcać, a piersi powinny komfortowo spoczywać w miseczkach. Ale, żeby doświadczyć takiego luksusu, potrzebna jest niezbędna wiedza.

Skomplikowana sprawa
Podstawowym zadaniem stanika jest właściwe podtrzymanie piersi. I dotyczy to zarówno biustu małego, jak
i tego obfitego. Źle dobrana bielizna nie spełni tego zadania, co może mieć niekorzystny wpływ nie tylko na wygląd sylwetki, ale także na zdrowie.
Bardzo wymagający jest duży biust, który nadmiernie obciąża kręgosłup, powodując dolegliwości bólowe i wady postawy. W dobrze dobranej bieliźnie, zapewniającej właściwe podtrzymanie piersi, kobieta jest wyprostowana, ściąga łopatki i ramiona, nie garbi się. I co istotne - odciążony zostaje kręgosłup. W tym przypadku przy wyborze stanika dodatkowo należy zwrócić uwagę (oprócz wielkości miseczek i obwodu biustonosza) na szerokość ramiączek – im szersze, tym lepiej.
Kobiety nie potrafią też poradzić sobie choćby z trafnym dobraniem stanika z fiszbinami, które powinny okalać piersi. Bywa jednak, że zamiast tego fiszbina uciska biust powodując ból i dyskomfort. Same widzicie, że wybranie idealnego stanika to niezwykle skomplikowana sprawa. Po co więc błądzić po omacku skoro można skorzystać z usług profesjonalnego personelu i w końcu kupić stanik stworzony właśnie dla was. Mając go na sobie z pewnością od razu odczujecie różnicę i nie wrócicie już nigdy do „zwykłej” bielizny.

Pozostawiona same sobie
Jeżeli nie masz możliwości skonsultowania się z brafitterką (choć namawiam do tego z całych sił), a chcesz kupić nowy model bielizny, zwróć uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze zmierz dokładnie obwód pod biustem i zaokrąglij go w dół (jeżeli masz 74, sięgnij po modele o rozmiarze 70). Do tego przymierz kilka różnych miseczek – taką, którą zawsze wybierałaś i rozmiar lub dwa większą. Poszukaj w Internecie instruktażu, jak odpowiednio ułożyć piersi w miskach (należy je zgarnąć spod pachy ku mostkowi). Przymierzając nowy model stanika – poruszaj się w nim, pomachaj rękami, podskocz kilka razy, nachyl się i zobacz czy jego obecność ci przeszkadza czy wprost przeciwnie i czy przy ruchu bielizna będzie stabilna. Załóż bluzkę i zobacz jak biustonosz prezentuje się pod ubraniem, czy się nadto nie odznacza. To też jest niesłychanie istotne.

Pilnie poszukiwana
Jeżeli jesteś na etapie przygotowań przedślubnych lub po prostu chcesz dowiedzieć się o sobie czegoś nowego, znajdź w swoim mieście profesjonalistkę od doboru bielizny. Poszukaj w Internecie, poczytaj opinie na forach ślubnych. Tam z pewnością znajdziesz polecane adresy i namiary na specjalistki w tej branży. Brafitterka opisze wam poszczególne fasony staników, powie, który model będzie najbardziej odpowiedni dla was. Jeżeli macie już wybraną suknię ślubną, brafitterka wskaże bieliznę, która będzie idealnie współgrała z tą kreacją - pod względem zarówno fasonu, jak i kolorystyki. I na koniec oczywiście dowiecie się jaki jest wasz idealny rozmiar.

Coś więcej
U brafitterki oprócz pięknej i funkcjonalnej bielizny na co dzień lub od święta (czyli na przykład na ślub) będziesz mogła zaopatrzyć się również w zmysłowy komplet na noc poślubną, wieczór walentynkowy lub inną szczególną okazję. Z pewnością kupisz tam także fantastyczny (i dobrze dobrany!) strój kąpielowy. A sezon urlopowy w pełni! Nie pozostaje wam nic innego, jak pędzić czym prędzej do najbliższego salonu, w którym znajdziecie profesjonalną brafitterkę, która tylko czeka, żeby podzielić się z wami swoją szeroką wiedzą na temat tajników doboru tak ważnej dla każdej kobiety części garderoby jaką jest bielizna.