Artykuły powiązane

 

Bieżący sezon śluby obfituje w rozmaite trendy, które mogą urozmaicić szczególny dzień, jakim jest ślub i wesele. Projektanci mody i stylu przygotowali taki ogrom trendów, że każdy – bez wyjątku - znajdzie coś dla siebie.

Styl romantyczny, vintage, boho, majestatyczność, minimalizm – to wszystko jest na czasie. Dodatkowym, szalenie modnym trendem tego roku jest shabby chic. Słyszeliście o tym?

Szeroko omawiany
Temat związany z shabby chic pojawił się na łamach w wielu wiodących magazynów ślubnych. Dyskutowali o tym także znani modowi blogerzy. Czyli jest coś na rzeczy, a sprawa wcale do błahych nie należy i należy ją potraktować poważnie.

Pochodzenie
Shabby chic (innymi słowy stary szyk) pochodzi z nomenklatury architektów. Sam termin odnosi się do sposobu wystroju wnętrz, który ma na celu wykorzystanie starych lub celowo postarzanych elementów aranżacji pomieszczeń.

Kolorystyka
Choć geneza wywodzi się ze świata architektury, styl shabby chic zagościł i zadomowił się w świecie mody. Stary szyk odnosi się do konkretnej kolorystyki. Umiłował pastele z różami, błękitami, beżami i żółciami na czele. W efekcie mamy do czynienia z romantycznością w czystej postaci.

Elementarne zasady
Ślub w stylu shabby chic to postawienie na nastrój. Podstawą dekoracji powinny być kwiaty i to najlepiej ogrodowe lub polne. Idealnie wpasują się w klimat wszelkie dodatki w stylu retro (czyli na przykład zamiast szklanek – musztardówki). Shabby chic daje pole do popisu dla osób z wyobraźnią, którzy lubią oryginalność. Secesyjne wnętrza, stara porcelana, a do tego odpowiednia suknia ślubna i strój pana młodego. Może to pomysł właśnie dla was?