Autor Wątek: Kwiaty  (Przeczytany 31557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Kwiaty
« dnia: 13 Stycznia 2005, 09:33 »
Kwiaty do dekoracji, czy wiązanka/bukiet panny młodej to też ogromny wydatek.
Radzę więc poszukać miejsca (nie kwiaciarni), gdzie kwiatki rosną (szklarnie za miastem).
W naszym przypadku takie miejsce znajduje się za Stargardem w Strachocinie (mała wioska).
Za mój bukiet, bukiecik dla świadkowej (tak mi doradziła kwiaciarka, teraz to się nazywa florystka, bo podobno świadkowa nie ma co z łapkami zrobić w trakcie uroczystości i niezbyt ładnie to wygląda) i przypinki dla młodego i świadka, aha i jeszcze kosze dla rodziców :bukiet:  zapłaciliśmy (o ile dobrze pamiętam) 160 zł albo 170 zł (coś koło tego), gdzie za sam bukiet dla panny młodej w zwykłej kwiaciarni żądali 150 zł (podobno norma)  :roll:


Offline aniac

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 610
Kwiaty
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Stycznia 2005, 15:36 »
Dobrze wiedziec Maju, lepiej podjechac za Stargard niz przeplacic tyle pieniazkow!
moja kolezanka ze 7 kali spietych wstążka zaplacila 150zl. wiec porownujac do Ciebie, przeplacila strasznie duzo!
u nas w kwiaciarniach jest tez taki problem, ze czesto sprzedaja stare kwiaty, np roze po 3 dniach juz wiedna!

moj narzeczony przywiezie kwiaty z Holandii, chce same tulipany na wystroj kosciola, biale z....nie wiem jeszcze jakim kolorem, moze z żółtym. na stole na weselu bede margaretki oferowane przez lokal, ale moze tez dolozymy tam troche tych holenderskich roslin ;)
02.07.2005

Offline Agami
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 175
Kwiaty
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Stycznia 2005, 18:41 »
Bukiecik dla druhny to przecież oczywista sprawa, jeszcze nie widziałam takiego slubu, żeby nie miała żadnej wiązanki. W kwiaciarni, w której bedziemy zamawiać bukiety cały komplet (dla mnie, druhny, i facetów:Miśka i jego drużby) kosztuje ok. 200-250 zł.

Offline Marzena
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 293
Kwiaty
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Stycznia 2005, 19:06 »
O matko czego ja sie dowiaduje bukiet dla Swiadkowej????????  :(
 
Maju a gdzie dokładnie jest ta miesjcowość?

Offline merkunek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9817
  • Płeć: Kobieta
Kwiaty
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Stycznia 2005, 19:21 »
Co do bukietów, to np. ja miałam dwa: duży- miałam go cały czas i na ślubie i na weselu, oraz mały , który podczas ślubu trzymała moja świadkowa, a który ja po błogosławieństwie zaniosłam na boczny ołtarz i zostawiłam (to tyle co do bukietu świadkowej, przynajmniej w tradycji "południowców"), a o butonierce dla świadka, to w ogóle pierwsze słyszę;-)

Offline Marzena
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 293
Kwiaty
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Stycznia 2005, 19:42 »
Ja pierwszy raz słysze żeby świadkowa miała bukiet a była na ok 10 slubach :shock:  :shock:  :shock:

p.s. Asia fajna z was para :D i miałaś super suknie :D rękawki i te kawiatuszki extra połączenie :)
Wow to są Gorlice :D czyż tak :?:

Offline Agami
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 175
Kwiaty
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Stycznia 2005, 20:54 »
Cytat: "Marzena"
Ja pierwszy raz słysze żeby świadkowa miała bukiet a była na ok 10 slubach :shock:  :shock:  :shock:

U nas ma bukiet ale dużo mniejszy niż panna młoda. A tak na marginesie to na tym forum pierwszy raz spotkałam się z okresleniem "świadkowa", w Lublinie mówi się raczej "starsza" albo "druhna".

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Kwiaty
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Stycznia 2005, 12:36 »
ja miałam sposobnośc być na kilku weselach w różnych regionach polski...

bukiet ma nie tylko panna młoda ale i świadkowa...

zazwyczaj bukiet świadkowej pozostawał pod obrazem matki bożej, w intencji opieki nad młodym małżeństwem....
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Kwiaty
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Stycznia 2005, 11:18 »
Ta miejscowość (wioska) to Strachocin i jest na trasie do Bydgoszczy  :wink:


Offline pioteras

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Już jest KUBUŚ... i JULIA też :-)
  • data ślubu: 15.07.2006
Kwiaty
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Stycznia 2005, 12:11 »
Bukiet świadkowej...?
Kurcze zawsze się człowiek czegoś nowego dowie  :roll:


Offline Anja
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Kwiatki, kwiatki
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Października 2005, 13:30 »
Na moim ślubie świadkowa w kościele miała bukiecik, ja miałam swój oczywiście, a po uroczystości, pod kościołem, rzucałam bukietem - tym, który miała moja świadkowa.
Co do zakupu kwiatów to ceny są straszne, na hasło "bukiet/wiązanka ślubna" - cena idzie 100 - 200% w górę.
Ja miałam ślub cywilny i następnego dnia kościelny i miałam mieć te same kwiatki, niestety, nie dość że w kwiaciarni paniom się kolory pomyliły i wiązanka była odwrotnie zrobiona, niż na zamówieniu, to te kwiatki (podobno świeżo przywiezione z hurtowni) kilka godzin po ślubie wyglądały strasznie zdechło i do nczego się nie nadawały, a koszt był 80 zł (bukiet był malutki).
Zakupiłam więc z moim mężem na następny dzień kwiaty luzem i sama je ułożyłam, bukiet był większy, 100 razy ładniejszy i kosztował nas 55zł.... ale elaborat napisałam :)

Offline Sophia
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 454
Kwiaty
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Października 2005, 20:09 »
my za dwa bukiety dla mnie i świadkowej i wiązankę na autko płaciliśmy chyba 240 złotych, a wiązanki były dokładnie takie jakie zamawiałam, świeżutkie i śliczne  :bukiet:

[ Dodano: Wto Paź 18, 2005 7:11 pm ]
u nas też sie zostawia bukiet świadkowej na bocznym ołtarzu



Offline agulkaaa
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8211
  • Płeć: Kobieta
  • MISIO 13.05.2007, MACIUŚ 21.10.2009
Kwiaty
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Października 2005, 21:14 »
a moja swiadkowa nie będzie miała bukietu ( sama też się zdzwiwiła jak jej o czymś takim powiedziałam)
obie stwierdziłyśmy że i tak będzie często trzymac mój bukiet :bukiet:

Offline epox

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1784
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.08.2007 ... podejście x uda sie?...
Kwiaty
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Października 2005, 17:43 »
Ja jak byłam świadkową to nie miałam bukietu w kościele i wydaje mi się że dobrze się stało,ponieważ bardzo by mi przeszkadzał,musiałam zaopiekować się trenem panny młodej i jej futrzanym bolerkiem które wręczyła mi po wejściu do kościoła

[ Dodano: Sob Paź 22, 2005 5:44 pm ]
[/

[ Dodano: Sob Paź 22, 2005 6:18 pm ]
[/url

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Kwiaty
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Października 2005, 20:05 »
pomyślcie o takim bukieciku na tasiemce dla świadkowej... moja coś takiego miała i była bardzo zadowolona... jej bukiet nie krępował jej ruchów i łapki miała wolne...
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Sophia
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 454
Kwiaty
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Października 2005, 16:28 »
moja miała trzy cantadeski przewiązane wstążką. zresztą tylko w kościele, ponieważ u nas zostawia sie bukiet świadkowej na ołtarzu. jakoś dawała sobie radę z bukietem i cała resztą i wcale na niego nie narzekała. w końcu świadkowa nie ma za wiele pracy przed kościołem i w trakcie mszy :wink:



Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
Kwiaty
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Października 2005, 14:40 »
U nas też jest taki zwyczaj, że swiadkowa ma bukiet. Tylko mniejszy niż panna młoda. :)



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Kwiaty
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Października 2005, 15:11 »
Moja świadkowa też będzie miała bukiet tzn. chyba będzie to jedna róża, którą później zostawimy przy obrazie Matki Boskiej...
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Daynaher
  • Gość
Kwiaty
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Października 2005, 20:06 »
u mnie nie ma takiego zwyczaju by swiadkowa miala bukiet :)

zdziwilam sie gdy bedac swiadkiem na slubie brata (woj. opolskie) dostalam piekny bukiet podobny jak miala panna mloda :)

Offline Pyrdulka

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 657
Kwiaty
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Października 2005, 11:25 »
U mnie moja świadkowa też miała bukiet. Taki sam jak mój, tylko troszkę mniejszy, skromniejszy. Super to wyglądało :mrgreen:

______________



Offline aleksad

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Kwiaty
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Października 2005, 12:19 »
A jeżeli świadkami są dwaj faceci to któremu dać bukiet taki jak mój,tylko mniejszy???Żartuję oczywiście:)

Offline Pyrdulka

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 657
Kwiaty
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Października 2005, 14:34 »
No to nie dawaj im bukietu  :Daje_kwiatka:  , tylko przypinki.Mój świadek miał taką samą przypinkę jak mój mąż tylko w innych kolorach :mrgreen:

_________________



Offline aleksad

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Kwiaty
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Października 2005, 15:02 »
Mój przyszły mąż uważa ,że dwóch facetów to nie bedzie za dobrze wyglądać,byłyście kiedyś na ślubie,gdzie świadkami byli faceci?

Offline agulkaaa
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8211
  • Płeć: Kobieta
  • MISIO 13.05.2007, MACIUŚ 21.10.2009
Kwiaty
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Października 2005, 15:21 »
tak tak u mojej kuzynki
wyglądało ok nie masz sie co martwić

Offline aleksad

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Kwiaty
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Października 2005, 16:13 »
To dziękuję za poparcie,pokażę połówce,że jednak tak można:)

Offline Madzialena

  • Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2207
  • Płeć: Kobieta
  • Aniołek [*] 16.01.2009
  • data ślubu: 17.09.2005r.
Kwiaty
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Października 2005, 00:20 »
U nas także kwiatki mialam ja i świadkowa -to było oczywiste  :D
  Z tym, ze ja miałam bukiecik z bordowych różyczek (wielkośc taka średniawa), a świadkowa miała "branzoletkę" z jednej dosyc duzej bordowej prawdziwej rózy..  :P
 
   było to bardzo dobre rozwiązanie ponieważ nie krępowało to jej ruchow, i bez problemów mogła trzymać mój bukiet w trakcie przysięgi czy składania podpisów  :D
 Takze polecam kwiatek na tasiemce dla świadkowej :mrgreen:



Offline Moongirl

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Kobieta
Kwiaty
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Października 2005, 08:47 »
Ja jeszcze mam trochę czasu na podjęcie decyzji, czy świadkowa będzie miała bukiet. Ale jedno co wiem: jeśli będę kupowała kwiatki w Szczecinie, to na pewno nie w kwiaciarni, gdzie jak piszecie cena jest xxx wyższa, ale w hurtowni, gdzie naprawdę można kupić fajny duży bukiet za przystępną cenę.

Offline koralik

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 241
Kwiaty
« Odpowiedź #27 dnia: 2 Listopada 2005, 13:36 »
moja swiadkowa miła mały bukiecik pasujący do jej sukienki.
a jesli chcecie zoszczedzic na kwiatach to polecam goraco kwiaty ze Strachocina koło Stargadu. Pani rbi cuda za grosze. w mojej galerii sa kwaity na stól- spojrzcie sobie...z ta plastikowa miseczka, w której stały zapłaciłam za kazdy 15 zł!!!!!!!!gdzie w innych kwiaciarniach cena wahała sie od 30-50 zł!!!!!!i śiwetne kwiaty na samochód i mój bukiet!! bardzo zadowlaona byłam!!!


Offline Molunia

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 785
Kwiaty
« Odpowiedź #28 dnia: 2 Listopada 2005, 14:43 »
Czy możesz powiedzieć mi dokładniej gdzie w Strachocinie. Czy jest to kwiaciarnia czy też, szklarnia? Gdzie mam się kierować jak już tam będę?


Offline Agnieszka32

  • phpBB Moderator
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1410
Kwiaty
« Odpowiedź #29 dnia: 2 Listopada 2005, 14:47 »
To jest gospodarstwo ogrodnicze, nie sposób nie trafić, jak juz będziesz w Strachocinie. :)  Namiary podam Ci na PW :)