Autor Wątek: tzw. zbieranie na wózek  (Przeczytany 216533 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ogonek
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31.05.2014
Odp: tzw. zbieranie na wózek
« Odpowiedź #390 dnia: 27 Maja 2013, 09:29 »
U mnie oczywiście będzie ta zabawa, tylko raz byłam na weselu (to było w Białymstoku) to nie było.  A na wielu weselach już byłam.  To tradycja:)

Offline Nasturcja
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: czerwiec 2013
Odp: tzw. zbieranie na wózek
« Odpowiedź #391 dnia: 2 Czerwca 2013, 20:41 »
Dla mnie to jedna z wielu zabaw, ale prawda że zawsze znajdzie się na weselu ktoś, kto skrytykuje:)

Offline Marathon
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: tzw. zbieranie na wózek
« Odpowiedź #392 dnia: 10 Czerwca 2013, 13:53 »
Jako członek zespołu rozmawiając z młodymi przy podpisywaniu umowy na temat czy chcą "zbieranie na wózek" zauważyłem pewną zależność, że na tę zabawę decydują się Pary, które nie mają żadnych kompleksów na tle kasy i w rozmowie ze mną są otwarte.  Wiadomo, że to jest jedna z atrakcji weselnych i nie ma powodu aby odrzucać tę formę.  Jeżeli ktoś uważa, że dał prezent i nic więcej już nie da nie musi brać udziału w tej zabawie przecież nikt go do tego nie zmusza.  Jako wodzirej zespołu proponuję inną formę tej zabawy, która wzbudza mniej kontrowersji.  Zapraszam do zajrzenia na stronę naszego zespołu Marathon z Ełku.  ;D

Offline Lady_159

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.08.2014 r.
Odp: tzw. zbieranie na wózek
« Odpowiedź #393 dnia: 25 Czerwca 2013, 15:18 »
Ja jeszcze nie wiem czy będzie na moim weselu taka zabawa, ale bym chciała.  Nie tyle zależy mi na dodatkowych pieniądzach (chociaż wiadomo, że zawsze ich mało :P) ale fajne jest to, że każdy się wtedy "bije" o taniec z Parą Młodą i wydaje mi się to bardzo miłe.  W ogóle nie czuję aby to było wyłudzanie pieniędzy, bo kto nie chce ten nie musi iść, poza tym zawsze można wrzucić 1-5 zł a od tego nikt nie zbiednieje :)

Offline Karola19xm
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.09.014
Odp: tzw. zbieranie na wózek
« Odpowiedź #394 dnia: 2 Lipca 2013, 00:01 »
U nas w rodzinie to jest tradycja na weselach i jest traktowana jako śmieszna zabawa a nie jakieś wielkie zbieranie kasy.  Ja zawsze chętnie biegnę do pana młodego i u nas na weselu też będzie zbieranie do welona ;) zazwyczaj goście wrzucają właśnie drobniaki i biorą w niej udział tylko chętne osoby.  Myślę że tutaj jest ważna zasada i nad tym powinna panować orkiestra czy zespół, żeby to trwało ok 5 już maksymalnie koło 10 minut, bez przeciągania, tak żeby zawsze było jeszcze kilku chętnych na koniec, a nie pusta sala i zachęcanie do wrzucania kasy bo wtedy to staje się właśnie naciąganiem gości i jest bardzo nietaktowne 


Offline epox

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1784
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.08.2007 ... podejście x uda sie?...
Odp: tzw. zbieranie na wózek
« Odpowiedź #395 dnia: 2 Lipca 2013, 12:27 »
u nas też było zbieranie na wózek,wrzucali drobne do kapelusza i odbijali,czas 5 minut :D było szybko i zabawnie :D

Offline agnesik
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.06.2011
Odp: tzw. zbieranie na wózek
« Odpowiedź #396 dnia: 19 Lipca 2013, 11:22 »
To jest fajna zabawa i przydatna dla młodych bo zawsze trochę tych pieniążków dodatkowo wleci :) Wiadomo, że nie wszyscy goście patrzą na to przychylnie bo skoro dali prezent czy kopertę to już niby po co więcej, ale ja się jeszcze nie spotkałam z takimi opiniami  :P

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: tzw. zbieranie na wózek
« Odpowiedź #397 dnia: 19 Lipca 2013, 11:23 »
Przecież nikt nikogo nie zmusza do tej zabawy. To jest dobrowolne ;)
Jak ktoś nie chce/nie lubi/czuje się wykorzystany  ;) nie bierze udziału i tyle.


Offline ula_la
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: tzw. zbieranie na wózek
« Odpowiedź #398 dnia: 9 Maja 2014, 09:37 »
Dla mnie beznadziejna jest ta zabawa. 

Takie wyciaganie kasy od gosci . . .  zdecydowanie odpada. . . 

Offline kluseczka_85

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.09.2013
Odp: tzw. zbieranie na wózek
« Odpowiedź #399 dnia: 9 Maja 2014, 13:05 »
Ja byłam przeciwna tej zabwie, moj mąż razem z DJ za moimi plecami to uzgodnili... Ale powiem, ze dzieki temu, ze byla to tylko 3 min piosenka bez przedluzania, bylo sprawnie i wesolo, goscie pchali sie sami do tej zabawy, w dodatku potem sie dowiedzialam od mamy, ze czekali na ta zabawe, bo mieli naszykowana "drobna" walute, a przez drobna to mam na mysli 20zł w zwyż :) Nie bylo  tak źle jak sobie wyobrazalam, ja tez sie czulam, ze to zebranie od ludzi, ale ludzie mieli zabawe, kazdy mogl z nami zatanczyc choc raz, bo ja cale wesele uciekalam od wujków, bo nie chcialamz nimi tanczyc hahahah :) Na zdjeciach widac ze nie czulam sie podczas tej zabawy zbyt komfortowo, ale goscie widac mieli przednia zabawe, to samo moj mężulek, zwłaszcza jak się o niego 2 baby tłukły hahahah


Offline darling
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 30.08.2014
Odp: tzw. zbieranie na wózek
« Odpowiedź #400 dnia: 22 Lipca 2014, 13:54 »
tez bym wolał tego uniknąć.  nie podoba mi się ta idea

Offline duda
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • data ślubu: 24-06-2017
  • Skąd:: Recz
  • Ślub w: Pęzino
Odp: tzw. zbieranie na wózek
« Odpowiedź #401 dnia: 17 Grudnia 2015, 21:45 »
Nie jestem zwolenniczką tej zabawy, bo faktycznie kojarzy mi się z wyciąganiem kasy od ludzi... Chociaż popularne jest tańczenie z Młodymi "za opłatą"  ;D zabawa jest przy tym ogromna, i wydaje mi się, że nawet lepiej wygląda niż zbieranie na wózek  :P

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: tzw. zbieranie na wózek
« Odpowiedź #402 dnia: 17 Grudnia 2015, 22:49 »
wiesz to co piszesz to w zasadzie tylko "zmiana nazwy" tej samej zabawy, można ją "sprzedać" na wiele sposobów.
To może być np zbieranie na podróż poślubną, lub coś podobnego...

Offline duda
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • data ślubu: 24-06-2017
  • Skąd:: Recz
  • Ślub w: Pęzino
Odp: tzw. zbieranie na wózek
« Odpowiedź #403 dnia: 17 Grudnia 2015, 23:04 »
Zgadzam się, ale jakby nie patrzeć, to w tańcu Młodzi są rozrywani przez wszystkich, a zbieranie na wózek jest sztywne... Gdybym miała już wybierać, to na pewno taniec :)

Offline MARTKA

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4059
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.08.2008.
Odp: tzw. zbieranie na wózek
« Odpowiedź #404 dnia: 18 Grudnia 2015, 07:51 »
Zbieranie na wozek polega na tym samym, tez mlodzi sa rozrywani i tancza.

Offline duda
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • data ślubu: 24-06-2017
  • Skąd:: Recz
  • Ślub w: Pęzino
Odp: tzw. zbieranie na wózek
« Odpowiedź #405 dnia: 18 Grudnia 2015, 10:33 »
Na trzech weselach, na których byliśmy zbieranie na wózek odbywało się na zasadzie, że Młodzi siadali sobie na krzesełkach, każde z nich miało w ręce koszyczek i zbierało pieniążki...
Teraz nasuwa się pytanie czy to już jest kwestia tego, że Młodzi nie chcą być rozrywani w tej jednej zabawie, czy orkiestra tak wymyśliła. Mówię tylko to co ja widziałam ;) nie wiem od czego zależy i od kogo zależy różnica :)

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: tzw. zbieranie na wózek
« Odpowiedź #406 dnia: 18 Grudnia 2015, 15:36 »
Na trzech weselach, na których byliśmy zbieranie na wózek odbywało się na zasadzie, że Młodzi siadali sobie na krzesełkach, każde z nich miało w ręce koszyczek i zbierało pieniążki...


to strasznie słabo ktoś to zrobił - prowadzący.

ja to znam w wersji tańca za kasę, z takim jakby podtytułem "zbieramy na wózek" 
takie siedzenie z koszykami jest lekko żenujące moim zdaniem



Offline duda
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • data ślubu: 24-06-2017
  • Skąd:: Recz
  • Ślub w: Pęzino
Odp: tzw. zbieranie na wózek
« Odpowiedź #407 dnia: 18 Grudnia 2015, 16:18 »
Powiem szczerze, że wesela były naprawdę fajne, ale oczepiny to faktycznie była katastrofa  :( ale trzeba uczyć się i nie popełniać tych błędów co inni, więc z humorem  ;D

Offline natalya
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.07.2016
Odp: tzw. zbieranie na wózek
« Odpowiedź #408 dnia: 18 Grudnia 2015, 21:17 »
mi sie ta zabawa nie podoba. kojazy mi sie z dodatkowym wyciagniem kasy od gosci

Offline MARTKA

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4059
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.08.2008.
Odp: tzw. zbieranie na wózek
« Odpowiedź #409 dnia: 19 Grudnia 2015, 07:44 »
Ja znam ta sama wersje co zibi i u nas tak bylo. My tanczylusmy, a swiadkowie siedzieli z koszyczkami.

Offline mikoala

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3534
Odp: tzw. zbieranie na wózek
« Odpowiedź #410 dnia: 27 Grudnia 2015, 12:02 »
U nas tego nie było szczerze to zapomniało mi się o tej zabawie a okazało się ze ciotki przygotowane czekały na zbieranie na wózek o czym dowiedziałam się długo po weselu.

Offline MartaAdi

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 240
  • data ślubu: 23.09.2016
  • Skąd:: Rymań
  • Ślub w: Sianożęty
Odp: tzw. zbieranie na wózek
« Odpowiedź #411 dnia: 17 Stycznia 2016, 01:04 »
Witamy
My jesteśmy z okolic Kołobrzegu i chyba nie byliśmy jeszcze na weselu bez tej zabawy, sami idąc na wesele zabieramy garść 5  :)
 Z resztą prawie wszyscy znajomi tak robią.

Offline Ania69

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
  • Skąd:: Wrocław
Odp: tzw. zbieranie na wózek
« Odpowiedź #412 dnia: 22 Czerwca 2020, 13:27 »
a jakie utwory proponujecie do tej zabawy oczepinowej? - u mnie w trakcie zbierania na wózek leciała piosenka kukulskiej puszek okruszek  ;D
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwca 2020, 14:09 wysłana przez zibi »