Artykuły powiązane

Termin ślubu, zazwyczaj ustalany z dużym wyprzedzeniem, wydaje się bardzo odległy. Jednak czas płynie szybko i nim się zorientujemy, zostaje go zbyt mało na załatwienie wszystkiego i zadbanie o siebie. Można uniknąć takich sytuacji, jeżeli odpowiednio wcześniej pomyślimy o swoich potrzebach. Wszak każda kobieta chce w najważniejszym dniu swojego życia zachwycić wszystkich blaskiem swojej urody, świeżością i naturalnym wdziękiem.

Cudotwórczy masaż
Nic tak nie odpręża jak masaż ciała. Pobudza krążenie, poprawia samopoczucie i wygląd skóry. Jeden zabieg to zdecydowanie za mało. Najlepiej zdecydować się na serię ośmiu - dziesięciu, dwa - trzy razy w tygodniu. Dla osiągnięcia lepszego efektu, warto zrobić wcześniej peeling całego ciała.

Cera pod kosmetycznym nadzorem
Olśniewający makijaż ślubny uda się tylko na dobrze przygotowanej skórze. Niezbędna będzie wizyta w salonie kosmetycznym, gdzie zostanie zaproponowany indywidualny plan. Gdy do daty ślubu zostało niewiele czasu, należy zapomnieć o inwazyjnych zabiegach i zdecydować się na łagodne, nawilżające i relaksujące.

Relaksująca kąpiel
Zanim położysz się spać, weź ciepłą (nie gorącą) kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych (np. lawendowego), które odprężą ciało i ukoją nerwy. Wykorzystaj czas leżąc w wannie i na powieki połóż chłodny kompres z zaparzonego świetlika lekarskiego lub rumianku. Po kąpieli wmasuj w ciało ulubiony balsam nawilżający.

Wizytówka kobiety
W czasie ślubu wypielęgnowane dłonie zwracają równie dużą uwagę co twarz. Na trzy miesiące przed ślubem zafunduj paznokciom kurację witaminową. Zakup w aptece preparaty przeznaczone do poprawy kondycji paznokci, skóry i włosów. Podczas codziennych obowiązków domowych używaj rękawiczek gumowych. Przed ślubem koniecznie zrób manicure. Stan skóry poprawią zabiegi parafinowe. Manicure ślubny powinien być elegancki i subtelny i poprzedzony próbnym zabiegiem.

Ślubne uczesanie
Należy postawić na prostotę. Ona zawsze jest na czasie i zawsze się sprawdza. Lepiej nie eksperymentować ze zmianą koloru i długością włosów, zwłaszcza jeżeli do dnia ślubu zostało kilka tygodni. Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie się w ręce zaufanego fryzjera, z którym skonsultujemy i omówimy dokładnie, jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć. Dla pewności zalecane jest wykonanie fryzury próbnej.

Make-up
Makijaż w tym dniu powinien być bardzo wyważony. Powieki świetnie będą się prezentować w pastelowych kolorach. Warto zaufać profesjonalnej wizażystce, która użyje odpowiednich kosmetyków, aby makijaż przetrwał w stanie nienaruszonym do rana. Do niezbędnika weź koniecznie puder w kamieniu, korektor, bibułki matujące, pomadkę lub błyszczyk, chusteczki higieniczne. Z pewnością zaistnieje konieczność poprawy makijażu, chociażby po niekończących się życzeniach, uściskach i całusach wszystkich gości.