Artykuły powiązane

Twórcy wiosenno - letniej kolekcji koloryzacji L'Oréal Professionnel szukali inspiracji w licznych festiwalach ulicznych z różnych zakątków świata. Festiwale to okazja do spotkań różnych środowisk, które wyrażają się poprzez taniec, muzykę, pantomimę, improwizację teatralną i sztukę uliczną. W tym sezonie ceni się naturalny wygląd włosów, ale nadal popularne pozostają loki. Kolekcja w żaden sposób nie ogranicza stylistów. Wręcz przeciwnie - dopuszcza wielość interpretacji i nie stroni od awangardy. Koloryzacja opiera się na mocnych, intensywnych barwach. Włosy są rozświetlane różnymi odcieniami, co daje efekt wielowymiarowego blasku i głębi.

Świat Majirel - Tancerki
Fryzjerstwo

Niemiecką stylistkę Uschli Perius podczas pracy nad interpretacją kolekcji koloryzacji wiosna - lato 2008 zainspirował świat mody: Majirel jest w naszym rozumieniu synonimem światła, splendoru, przyjemnych zapachów i bezpieczeństwa aplikacji. Jest najlepszy pod każdym względem. Po modzie na odcienie naturalne powraca kolor: wyraźny i żywy. Jest to doskonale widoczne w najnowszej kolekcji koloryzacji. Oddają to najlepiej trendy, którymi żyje ulica - wystarczy przyjrzeć się samochodom, artystom, modnym ubraniom i dodatkom.
Moda
Lato 2008 olśniewa paletą odważnych kolorów. Kobiety niczym zwiewne baleriny Teatru Bolszoj otulają się w chmury barwnych tiuli. Inne, jak uwodzicielska Marlena Dietrich, zakładają frak, cylinder i jedwabne pończochy lub, jak zmysłowe, frywolne tancerki ze słynnego Moulin Rouge, sznurują gorsety i wybierają sukienki w zabawnym
i przewrotnym stylu Belle Époque.
Dodatki
Atrybutami w tym sezonie są czarne buty na wysokich obcasach, kapelusze: wysokie, niższe, z szerokim rondem, cylindry, a także chusty vintage. Szczypty ekstrawagancji dodają stosowane z umiarem niezwykłe ozdoby.
Makijaż
W niepamięć odchodzą naturalne odcienie. Kobiety odważnie podkreślają swoje rysy, poszukując inspiracji na scenie teatralnej i kabaretowej. Mamy tu ciemne, uwodzicielskie oczy, mocno podkreślone rzęsy i intensywnie zaróżowione policzki. Natomiast usta zostaną jedynie dyskretnie muśnięte czerwienią.

Świat LUOcolor - Akrobatki
Fryzjerstwo

W świecie Luocolor w tym sezonie fryzjerów będzie inspirowała radość. Będą tworzyć fryzury ze sprężystych loków o jak największej objętości, twarz pozostawiając odsłoniętą.
To idealne rozwiązanie dla kobiet, które lubią bawić się swoim wizerunkiem, jednocześnie pragnąc zachować zmysłowość i wdzięk. To czas eklektyzmu we fryzjerstwie: łączenie gładkości ze sprężystością, układania misternych fal i prostych, graficznych grzywek.
Moda
Żywa, cyrkowa kolorystyka, kontrastujące czerwienie i niebieskości oraz fantazyjne zarysowane linie przywołują na myśl ekwilibrystyczne pokazy akrobatów. Nie ma ograniczeń ani nakazów - należy puścić wodze fantazji i uwolnić moc wyobraźni. Tu jest miejsce na kuglarstwo, bogactwo form i nieograniczoną kreatywność.
Dodatki
Wielką wagę przywiązuje się w tym sezonie do dodatków. Drobne szczegóły nadają strojom smaku i niepowtarzalnego uroku. Przy kolorowych spódnicach pojawiają się kokardy i zmysłowe wiązania. Mile widziane są gęste falbany
i niebanalne dodatki w postaci męskich kapeluszy czy sandałów z czubem.
Makijaż
Styliści nawiązują do urody pierrotów: bladych, nieszczęśliwych pajaców o wyrazistym, smutnym spojrzeniu. Kontrastowym makijażem podkreślają biel kobiecej cery i eksponują oczy. Natomiast policzki zaznaczają różowym pudrem. Życie to, czy scena...?