Artykuły powiązane

  Od kilku lat zabiegi przedłużania włosów zyskują coraz większe rzesze zwolenniczek. Początkowo zabiegi były wykorzystywane dla potrzeb kina i teatru, lecz szybko zyskały popularność wśród szerszych grup kobiet. Obecnie jest to jeden z zabiegów upiększających i poprawiających samopoczucie (zagęszczanie włosów), który można wykonać w wielu autoryzowanych salonach fryzjerskich na terenie całego kraju.
Zabiegi przedłużania włosów zmieniają się wraz z odkrywaniem i dopracowywaniem nowych metod. Przy przedłużaniu włosów istotne jest, aby nie były widoczne (lub były widoczne jak najmniej) łączenia oraz, żeby doczepiane pasemka nie obciążały naszych włosów. Do przedłużania wykorzystuje się zarówno włosy sztuczne jak i prawdziwe. Oczywiście te drugie są droższe, ale też efekt końcowy jest nieporównywalnie lepszy. Naturalne włosy pochodzą z Europy, Afryki, Azji i Indii, przy czym te ostanie uważa się za najlepsze jakościowo. Przy naturalnych pasemkach możemy stosować wszelkie zabiegi upiększające, jak chociażby farbowanie, prostowanie, czy zakręcanie włosów na lokówce, ale także suszenie suszarką. Wszystkie wymienione czynności są niewykonalne przy użyciu pasemek ze sztucznych włosów.
Jedną z najnowszych metod przedłużania włosów jest zabieg przedłużania przy pomocy ultradźwięków. W Szczecinie można poddać się tej przyjemności w Salonie Vizage, której właścicielką jest Monika Bąk. Metoda ultradźwiękowa uznawana jest wręcz za rewolucyjną. Polega ona na zastosowaniu fal ultradźwiękowych, które  pełnią rolę aktywizowania miejsc połączeń włosa bez żadnego wpływu na włosy naturalne i skórę głowy. Oznacza to ni mniej ni więcej tylko maksymalną ochronę dla nas i naszych włosów. Metodę tą można stosować często bez żadnego uszczerbku na urodzie. Bez względu na częstotliwość włos pozostanie w pełni zdrowy i nieuszkodzony. Co istotne, płasko wyprofilowane miejsca połączeń są wręcz niewyczuwalne, a co za tym idzie niezauważalne. Przy tej metodzie używane są włosy wyłącznie naturalne. W efekcie mamy najwyższą jakość pasemek, złączy i kolorów Great Lengths.
Przyszły sezon ślubny będzie upływał pod znakiem długich włosów. Jeżeli nie macie cierpliwości do zapuszczania romantycznych pukli, lub po prostu nie zdążycie zapraszamy do salonu Vizage, gdzie w kilka godzin możecie przeobrazić się w długowłosą piękność.