Artykuły powiązane

Perfumowanie ciała wcale nie jest tak błahą sprawą, jaką mogłoby się wydawać. Aby zapach był dłużej wyczuwalny, powinno się go aplikować na konkretnych partiach ciała. Należy jednak uważać, aby nie przedobrzyć z ilością. Może to być fatalne w skutkach.

Mój zapach
Wybór właściwego zapachu to punt wyjścia. Każdy ma indywidualne preferencje - jedne nuty będą nas drażniły, inne sprawią, że będziemy czuć się pewniejsze siebie, emanujące seksapilem. Dlatego też należy bardzo uważać z kupowaniem perfum na prezent. Istnieje spore ryzyko, że trafimy kulą w płot. Chcąc mieć pewność, że obdarowana osoba ucieszy się z otrzymanego flakonu przed zakupem należy przeprowadzić mały wywiad dotyczący ulubionych zapachów.

Perfumy czy woda?
Wszelkie pachnidła dzielimy na kilka grup. Najbardziej skoncentrowaną postacią są perfumy (parfum). Zawierają od 20 do 43% olejków zapachowych. Kolejną będą wody perfumowane (eau de parfum), w których zawartość olejków to 10 do 20%. Ekstrakt zapachowy w wodach toaletowych (eau de toilette) to zaledwie 5 do 10%. Zawartość użytych olejków będzie związana po pierwsze z trwałością zapachu (im wyższy procent, tym zapach trwalszy). Po drugie będzie to miało bezpośredni wpływ na koszt produktu. Stąd właśnie cena flakonika perfum będzie sporo wyższa niż wody toaletowej.

Na cebulkę
Jeżeli zależy ci na tym, aby twój ulubiony zapach utrzymywał się na skórze jak najdłużej, oprócz flakonika perfum kup kosmetyki uzupełniające, czyli żel do mycia ciała i balsam po kąpieli. Użycie tych wszystkich preparatów przyczyni się do utrwalenia podstawowych nut zapachowych na całym ciele.

W rytmie serca
Kolejnym sposobem na przedłużenie zapachu jest odpowiednia jego aplikacja. Perfumy powinny być naniesiona na miejsca, w których jest wyczuwalny puls - na szyję, nadgarstki, zgięcia rąk, a nawet nóg. Dodatkowo można rozpylić przez sobą mgiełki i wejście w nią. Dzięki temu zapach znajdzie się (w rozsądnej ilości ) także na włosach (mogą być mokre). Należy pamiętać, aby rozpylany preparat nie zawierał alkoholu (wysuszy pasma). Druga kwestia to osłonięcie cery, która może zareagować alergicznie.

Umiar pożądany
Używając perfum należy pamiętać o umiarze. Zbyt obfita aplikacja może być katastrofalna w skutkach - zamiast intrygować i przyciągać uwagę spowoduje, że będzie odpychająca, dusząca i nieprzyjemna dla innych.

Nieznoszące konkurencji
Są takie perfumy, które nie znoszą jakiejkolwiek konkurencji. Przeważnie są to mocne, złożone, a także orientalne zapachy. W takim przypadku nawet preparaty do mycia ciała czy włosów powinny mieć neutralne nuty, aby nie wchodzić w konflikt z główną zapachową gwiazdą.