Autor Wątek: Intercyza???  (Przeczytany 5672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ILoveGlam

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • data ślubu: 12.09.2020
  • Skąd:: Wieliczka
  • Ślub w: Wieliczka
Intercyza???
« dnia: 18 Września 2017, 13:00 »
Mój narzeczony ma firmę, nie jest jej jedynym właścicielem, ma wspólnika no i wiadomo jak to w biznesie, trochę się tego obawiam. Liczę na to, że w razie jakichś problemów dzięki intercyzie, chociaż majątek zapisany tylko na mnie nie przepadnie. Co o tym myślicie? Czy któraś z Was podpisywała może intercyzę przed ślubem?

Offline bubulina
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2063
  • Płeć: Kobieta
Odp: Intercyza???
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Września 2017, 12:24 »
Ja mam z mezem intercyze. Uwazam to za zwykly papier.

Offline agt
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • data ślubu: 03.08.2019
  • Skąd:: Niepołomice
  • Ślub w: Niepołomice
Odp: Intercyza???
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Września 2017, 17:27 »
Moja siostra podpisała z mężem, ale nie przed ślubem, tylko kilka lat po.

Offline ILoveGlam

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • data ślubu: 12.09.2020
  • Skąd:: Wieliczka
  • Ślub w: Wieliczka
Odp: Intercyza???
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Września 2017, 13:23 »
Nawet nie wiedziałam, że tak można :o myślałam, że to się standardowo przed ślubem podpisuje.

Offline agt
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • data ślubu: 03.08.2019
  • Skąd:: Niepołomice
  • Ślub w: Niepołomice
Odp: Intercyza???
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Września 2017, 13:28 »
Można na każdym etapie małżeństwa podpisać ;) Mam polubionych kilku doradców finansowych, bo się zastanawiam nad kredytem i jeden z nich ma to całkiem sensownie opisane LINK USUNIĘTY. Jest o tym, że można podpisać kiedy chcesz „Taka umowa wymaga formy notarialnej i można ją ustalić także w trakcie trwania małżeństwa. Warto także wiedzieć, że wspólność majątkową można przywrócić, niezależnie od momentu, w jakim została zawarta intercyza” i jeszcze taka dość istotna informacja „Czy wiesz, że nawet posiadając rozdzielność majątkową można kupić coś w udziale z małżonkiem i będzie to wspólne?”. Ogólnie polecam sobie o tym poczytać, skoro chcesz takie coś podpisywać, albo zapytać notariusza, u którego planujecie to podpisać. Myślę, że to normalny papier, szczególnie, jak narzeczeni prowadzą różne biznesy i nie ma się co rozwodzić nad sensem wszechświata, tylko jak już to się zastanowić nad warunkami tej intercyzy ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Września 2017, 13:35 wysłana przez ~Ania~ »

Offline Darrrria
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Intercyza???
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Października 2017, 09:11 »
Ja zastanawiam się nad podpisaniem intercyzy dla własnego komfortu psychicznego, ale rodzina jest oburzona, bo twierdzą, że małżeństwo to 'jedność' i jakakolwiek rozdzielność to coś niestosownego... Co sądzicie?

Offline bubulina
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2063
  • Płeć: Kobieta
Odp: Intercyza???
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Października 2017, 12:05 »
Jak sie jest razem to jest i tak wszystko wspolne. To tylko komfort przy ewentualnym rozwodzie.