Autor Wątek: który model dla Aniulka?  (Przeczytany 12358 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aniulek84

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
który model dla Aniulka?
« dnia: 6 Grudnia 2006, 15:08 »
Chyba jestem zdecydowana aby uszyć sukienkę, po spacerze po salonach mody ślubnej stwierdziłam ze nie maja na miejscu mojego rozmiaru 44 aby którakolwiek przymierzyc:( Widziałam kilka sukienek które nadawały sie raczej na imieniny do cioci niż jako slubne sukienki- takie worki w kształcie bliżejnieokreślonego kwadratu. Jestem osóbka dość niewymiarową mam 170 wzrostu, ladny biust który chcę podkreślić, dość szerokie ramiona w miarę szczupłą talię no i dość szerokie bioderka. Wię mniej wiecej się orientujecie co chcę ukryć a co wyeksponować. Wymyśliłam sobie sukienkę w kształcie literki A z szelka na szyję oraz odciętą pod biustem marszczeniem. Wkleję wam kilka sukienek z których coś mi się podoba i powiecie czy to coś sklejone razem sie nada dla mnie:)



Offline Aniulek84

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #1 dnia: 6 Grudnia 2006, 15:12 »
W tej podoba mi się marsczenie- myślę ze uwydatni biust i podkreśli talię - oczywiście przy moim biuście szelka na szyję bo bez biustonosza niestety nie da rady albo w samej bardotce bez szelek




Offline Aniulek84

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #2 dnia: 6 Grudnia 2006, 15:15 »
w tej mi sie podoba ten wycięty dół z tiulem- strasznie na taki dół choruję:)




Offline Aniulek84

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #3 dnia: 6 Grudnia 2006, 15:19 »
no i ta moja ulubiona góra która podobno tuszyje szerokie ramiona




Offline Aniulek84

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #4 dnia: 6 Grudnia 2006, 15:20 »
Myślicie ze da się to jakoś fajnie zgrać? i co proponujecie - taka szelkę czy tzw amerykański dekold jak na ostatnim zdjęciu???



Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #5 dnia: 6 Grudnia 2006, 15:22 »
A moze by tak Twoja fotke ?? Choc i tak ciezko bedzie cos powiedziec - suknia na modelce to nie to samo co na Tobie. Czasem ładne suknie na modelce wygladają ble na Pannie Mlodej :(

Offline *Ewelina*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7521
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.12.2007
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #6 dnia: 6 Grudnia 2006, 15:24 »
Cytuj
suknia na modelce to nie to samo co na Tobie. Czasem ładne suknie na modelce wygladają ble na Pannie Mlodej

I z tym sie zgodze dlatego ja osobiscie przejrzałam tylko pare modeli w necie bo wole isc do salonu.



Offline Aniulek84

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #7 dnia: 6 Grudnia 2006, 15:27 »
nie mogłam znależć bardziej wyraznego i w miare całego zdjęcia



Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #8 dnia: 6 Grudnia 2006, 15:35 »
Ja proponuję Ci przejsc sie po salonach i poprzymierzać suknie które mają Twoje "upatrzone" przez Ciebie "czesci".Zobacz czy wogóle np. takie marszczenie Ci pasuje. Nie zawsze nasze wyobrazenia o sukni maja odzwierciedlenie na nas. Zobacz co Ci pasuje, jaki fason uwydatni Twoje walory.

Offline Aniulek84

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #9 dnia: 6 Grudnia 2006, 15:50 »
Mówiłam że pokazanomi chyba ze 4 suknie tego typu



A reszta jest do sprowadzenia lub uszycia na miarę wiec nawet nie mam szansy zobaczyc:(

A niestety takie sukienki jak wyżej to tuszują wszystko i nic nie uwydatniają....:(

Króluja rozmiary 36/38 oraz 38/40  trochę wieksz panan młoda jest skazana na worek po kartoflach :roll:



Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #10 dnia: 6 Grudnia 2006, 16:03 »
Cytat: "Aniulek84"
A reszta jest do sprowadzenia lub uszycia na miarę wiec nawet nie mam szansy zobaczyc:(

Nie ma nawet podobnych ?? Bo tu o kroj chodzi. A w wypozyczalniach ??

Offline Jagna77

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5924
  • Płeć: Kobieta
  • Mateuszek cały nasz świat ....
  • data ślubu: 08.04.2007 *WIELKANOC*
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #11 dnia: 6 Grudnia 2006, 17:59 »
Aniulka ja takze szyje sobie ale suknie dwuczesciowa z gorsetem bo najlepiej wyszczupla i nawet taka przymierzalam a teraz sobie zamowilam i mi szyja  8)
  Zajrzy do mojego odliczania to sobie zobaczysz foto  :serce:

Offline AndziaK
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7929
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2007 r.
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #12 dnia: 6 Grudnia 2006, 18:29 »
Aniulka witaj !!!

Moje skromne zdanie:
Numer 1 jest niedostępna w salonach, bo już jej nie produkują (też na nią chorowałam) :)

Numer 2 Bardzo mnie się podoba i myślę, że jest OK

Numer 3 takie ramiączko za szyję wcale nie tuszuje szerokich ramion a wręcz przeciwnie, Jedynie optycznie zmniejsza biust :)

Sympatyczna z Ciebie dziewuszka i nie wierzę że nosisz 44, co najwyżej 42 !!!! :)



Offline akto
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 268
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #13 dnia: 6 Grudnia 2006, 20:05 »
Aniulkuk, moim zdaniem powinnaś poważnie przemyśleć szelkę (znam dziewczynę która po całym weselu miała wielkiego siniaka na szyji, również ma biuścik nie od parady), tak jak dziewczyny pisaly nie zwęża ona optycznie ramion, nie powinnas również mieć broń Boże spaadjących ramion, bo one nie zwężają a w ręcz poszerzają.
wg mnie dla Ciebie najodpowiedniejsze byly by szersze ramiączka pod któymi moglabys schowac ramiączka od stanika (zazwyczaj się je podszywa, żeby nie wychodzily)...
Zdecydowanie nie oddcinaj sukienki pod biustem, pochwal się bardzo ładną talią :)

Przy 1'70 możesz pokusić się na gorset, ale z własnego doświadczenia studniówkowego wiem że to nie jest najszczęsliwsza decyzja...



Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #14 dnia: 6 Grudnia 2006, 20:27 »
Cytat: "Aniulek84"
ladny biust który chcę podkreślić,



no to bajka


Cytat: "Aniulek84"
Wymyśliłam sobie sukienkę w kształcie literki A z szelka na szyję oraz odciętą pod biustem marszczeniem.


muisz przymierzyć żeby miec pewność

przy


Cytat: "Aniulek84"
dość szerokie ramiona


unikaj szelek.. poszerzą ciebie optycznie.. lepiej cos w typie pierwszej kiecki..

jak dorzucisz  obcasik 5 czy 7 cm to pójdziesz w góre i nieco sie "wyszczuplisz " optycznie.. fason A tez swoje zrobi..
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline AndziaK
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7929
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2007 r.
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #15 dnia: 7 Grudnia 2006, 08:50 »
Ja zrezygnowałabym z gorsetu..... Zazwyczaj lubi się zawijać podczas siedzenia i fiszbiny brzydko potem odstają :(  :roll:



Offline Aniutek83
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2086
  • Płeć: Kobieta
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #16 dnia: 7 Grudnia 2006, 09:17 »
Aniulek  ja nosze rozmiar 40 i mam biust 80 D  ( niestetyy wszystkie kiecki w salonach były 36  moja , która wybrałam niestety tez i sie w biuscie nie dopięłam)
Ja wybrałam suknie jednoczęsciowa o linii A i własnie z takim marszczeniem pod biustem bo rzeczywiscie fajnie wyszczupla  i bez szelki ( tez ja chciałam) ale jak zmierzyłam okazało sie ,ze to zły pomysł -0 ja mam waskie ramiona ale tez sie nieszczególnie prezentowałam! Akurat moja sukienka wisiała tam do odbioru z szelka i wygladała brzydko! Ja bede miec biustonoisz bes ramiaczek ale fiszbinyw górze tej sukienki spokojnie go podtrzymają !
Jestes wyspoka wiec gorset nie byłby problemem bo ja mam 160 cm wzrostu ale rzeczywiscie gorsety sie odkształcaja i czasami przy duzym biuscie dziwnie wyglądają!
Mozesz sobie uszyc cienkie ramiaczka do sukienki tak tylko na weselną zabawę!

Offline Aniulek84

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #17 dnia: 7 Grudnia 2006, 16:08 »
No właśnie też się obawiam że przy moim biuśce  E fiszbiny zostaną zmasakrowane i będą odstawać a góra zjeżdzać na dół. Niestety na studniówce nie mialam kiecki z gorsetem wiec nie wiem jak to rzeczywiście jest.I chyba optuję za jednoczęściową sukienką Uważam Ze stanik bez ramiączek odpada, szczerze nie czuję się dobrze z szerokimi ramiączkami- przerabiałam na studniówce a wąskie silikony będą sie wbijać więć stąd moj pomysł szelki lub amerykańskiego dekoldu...
Dziś znalazłam taką wypożyczalnie- i pani stwierdzila ze każdą kiecke mogą dopasować- ale oczywiście nic  nie mieli w 44:( więc nie wiem jak mam przymierzac-na manekinach mieli je na szpilki poupinane więc może dla samego zobaczenia jak wygladam wbiłabym sie w którąś skoro to taka może prowizorka :mrgreen:



Offline akto
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 268
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #18 dnia: 7 Grudnia 2006, 16:27 »
Aniulek84, ale to przecież oczywiste że w salonie, mają jeden rozmiar z danego typu, zakladają go na Ciebie i Pani albo zapina łapie za materiał, żeby przylegał i żeby sukienka na Tobie nie wisiała (ale to raczej problem dziewczyn o rozmiarach 32-34) albo nie zapina sukienki (lub zapina tyle ile się da) a reszte łapie ręcznie, żeby Ci pokazać jak mniej więcej bedziesz wygladać... ważniejsze jest żebyś spojrzała czy długość "gorsetu" sukienki jest dla Ciebie dobra i czy talia sukienki pokrywa się z Twoja talia...

możesz jeszcze pomyślec o jakims krzyżowym rozwiązaniu ramiączek, ale z Twoim biustem, nie pisałabym się na szelkę, bo ona skupia cały cięzar biustu na szyji...

z resztą możesz zrobic eksperyment i zawiesic sobie kilogram mąki/cukru na szyji i zobaczysz że nie wytrzymasz dłuzej niż jakies pol godziny...



Offline Aniulek84

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #19 dnia: 7 Grudnia 2006, 17:23 »
Dobra- to robię tak- w poniedziałek idę do tej wypożyczalni, przymierzam co sie da, przyjaciólka robi zdjęcia aparatem a ja wklejam tu 8)   :skacza:



Offline Aniutek83
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2086
  • Płeć: Kobieta
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #20 dnia: 7 Grudnia 2006, 19:26 »
tak zrób ale wiesz dobrze dobrany biustonoisz ja juz znalazłam taki co super trzyma prawie jak gorset   biust o rozmiarach D i E  i naprawde sukienka ma tam takie specjalne usztywnienia , które Ci podtrzymaja! Mierzyłasm i wiem! I jakos sie wcisniesz najwyzej nie zapniesz ja tez tak mierzyłam bo było tylko 36 w biuscie sie oczywiscie nie dopięłam! I mozesz sobie doszyc ramiaczka szersze albo cieniutkie z aplikacja ktore zakryja ramiaczka jesli koniecznie je chcesz! Znakm ten problem dużego biustu niestety! :D

Offline AndziaK
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7929
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2007 r.
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #21 dnia: 7 Grudnia 2006, 19:27 »
Aniulek dobry pomysł tylko czy panie w wypożyczalni pozwolą na zdjęcia  :?  Zazwyczaj pozwalają dopiero jak zamawiasz sukienkę  :(



Offline Aniulek84

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #22 dnia: 9 Grudnia 2006, 11:22 »
wczoraj znalazłam taki salon sukien slubnych niedaleko Bydgoszczy i bardzo fajne usługi oferują. Możesz przyjsć ze swoim projektem sukni, oni go uszyją dla ciebie na miarę i ty sukienkę od nich wypożyczasz na czas slubu a pozniej wraca do nich do wypozyczalni:) Więc nie ma problemu ze sprzedażą sukni, ale jesli chcesz możesz ją zatrzymać za droższą cenę:) Słyszałam bardzo pochlebne opinie na temat tego salonu ale wizytę wnim odkładam na jakiś czas około 3 mc przed ślubem trzeba się zgłosic na szycie sukienki.



Offline akto
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 268
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #23 dnia: 9 Grudnia 2006, 11:56 »
Cytat: "Aniulek84"
wizytę wnim odkładam na jakiś czas około 3 mc przed ślubem trzeba się zgłosic na szycie sukienki.


ale wcześniej już powinnas wiedzieć jaką chcesz sukienkę... a byłaś mierzyć sukienki w jakims salonie????



Offline Aniulek84

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #24 dnia: 9 Grudnia 2006, 23:22 »
No oczywiście dlatego też wybieram sie w poniedzilek do pobliskiej wypożyczalni:)



Offline Aniulek84

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Grudnia 2006, 15:08 »
Byłam w wypożyczalni przymierzyłam 2 rodzaje kiecek- tradycyjny gorset plus duł typu beza oraz taka z szelka plus dól literka A-wieczorem po 20 zamieszcze zdjęcia z tej wizyty. Pani z salonu stwierdzila ze w pierwszej lepiej wygladam i moja przyjacióla tez tak sądzi. Moje oczekiwania nie są zbiezne z rzeczywistościa w takim razie.... hmm z resztą same osądzicie- komentujcie bardzo szczerze....



Offline Aniulek84

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Grudnia 2006, 22:23 »
Dzis zmierzyłam się z dwoma odmiennymi modelami sukni-który waszym zdaniem wygrał? chodzi tu o ogólny zarys suknia a nie o prezentowane modele.


Ta kiecka była całkowitym zaskoczeniem przynajmniej dla mnie. Ogólnie to chodzi o koncepcję dołu na duzym kole oraz gorsetu bez ramiączek.



a tu wersja druga z szelka na szyję i spudnica w kształcie A

Z góry dzieki za komentarze:) :D



Offline okruszek

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1757
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Grudnia 2006, 22:28 »
nr 1 :)
1 kwietnia 2006 - ślub cywilny

Będą bliźniaki :)

Offline Jagna77

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5924
  • Płeć: Kobieta
  • Mateuszek cały nasz świat ....
  • data ślubu: 08.04.2007 *WIELKANOC*
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Grudnia 2006, 22:36 »
Mnie sie podoba gorset czyli nr 2 , bardziej wyszczupla ale co do tej szelki na szyje zastanowilam bym sie , bo moze byc niewygodna i uciskac szyje  :idea:

  Pozdrawiam  :serce:  :serce:  :serce:

Offline Elcik

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4144
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.06.2007
który model dla Aniulka?
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Grudnia 2006, 08:19 »
Zdecydowanie nr 1.