Autor Wątek: On nie chce nosić obrączki...  (Przeczytany 14086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dorka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 115
On nie chce nosić obrączki...
« dnia: 13 Marca 2006, 11:05 »
Niedawno mój narzeczony stwierdził, że on raczej nie będzie chciał nosić obrączki po ślubie...zgięło mnie ze zdziwienia! nie podał nawet sensownych argumentów, dlaczego nie chce.  :?:  :?:  :?:
Dla mnie to w sumie nie nowość, bo mój tatuś tez obrączki nie nosi, nigdy w życiu nie widziałam, żeby ją miał na palcu.

Czy wy spotkałyście się kiedyś z taka sytuacją???


Pozdrawiam wszystkie październikowe panny młode!

Offline okruszek

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1757
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Marca 2006, 11:19 »
Tak, wiele mężczyzn nie nosi obrączki z róznych powodów. Ale skoro widziałaś u własnego taty że obraczki nigdy nie miał to nie powinno byc dla Ciebie żadnym zaskoczeniem, choc wiem, że milutko jest gdy ukochany nosi. Musisz jednak uszanowac jego decyzję. Może potem go ruszy sumienie.
1 kwietnia 2006 - ślub cywilny

Będą bliźniaki :)

Offline Ecia

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1128
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Marca 2006, 11:23 »
Dorka mój tata też nie nosi obrączki, ale to dlatego, że w pracy mogłoby mu przez nią urwać palec, bo pracuje przy maszynach :?

Ale tak żeby nie podać przyczyny... O takim nastawieniu nie słyszałam...Chociaż w sumie to, że nie będzie nosił obrączki, nie będzie znaczyło, że nie jest żonaty. Ważne to co się czuje :)

Chyba, że dla Ciebie ważne jest to, żeby tę obrączkę jednak nosił - spróbuj porozmawiać i dowiedzieć się o co mu chodzi :)

Pozdrawiam!


Offline Dorka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 115
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Marca 2006, 11:49 »
Oj na pewno go przemagluję...ja nie mogę znieść myśli, że on ma nie nosić obrączki. Nie ma takiej pracy jak twój tatuś Ecia, właściwie nie wiem, czemu tak mówi.
Wiem jednak, że jesli ja zagrożę, że tez nie będe nosic obrączki, jeśli on nie będzie chciał, to na pewno się ugnie. Nie ma wyjścia. Nie zniósłby myśli, że ja mogę nie nosić. Jeszcze jakiś facet mógłby pomyśleć, że wolna jestem  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Mój tata tez pracuje przy maszynach, więc może to było powodem, że nie nosi...


Pozdrawiam wszystkie październikowe panny młode!

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Marca 2006, 12:06 »
Właśnie- powiedz, zę ty też nie będziesz nosić... Przykre... mój narzeczony nosi srebrną obrączkę, która dałam mu na nasza 1 rocznicę, już ponad 3 lata. I teraz mówi, ze żal mu się będzie rozstawać z nią po slubie. Ale jestem pewna, że slubną będzie nosił, nawet podkreślał zalety naszych "zwykłych" obrączek, że z łatwością można je powiekszyć, jak się zrobia za małe.

Offline Dorka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 115
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Marca 2006, 12:52 »
Tak w ogóle to ja zauwazyłam, że to kobiety częsciej noszą obrączki niż mężczyźni.
Moja mamuńcia rzadko nosi je, tylko przy wyjątkowych okazjach, bo przeszkadzają jej w pracy nieco...
Zobaczyć obrączki u starszych ludzi - to tez rzadkość. Jeśli sie brało ślub 40, 50 lat temu, to wtedy nie zawsze starczało pieniędzy na takie rzeczy jak obrączki. Wiem, że u moich dziadków tak było.


Pozdrawiam wszystkie październikowe panny młode!

Offline Anielka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2168
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.08.2006
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Marca 2006, 14:46 »
Dorka dopytaj narzeczonego o powody - niech przedstawi konkretne argumenty i nie wywija się sianem. Wiem, że wielu ludzi na codzień nie nosi obrączek, bo może to przeszkadzac w pracy, ale zakładają je np. na imprezy, czy nawet w niedzielę kiedy są w domu.

Offline azzurra
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1839
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Marca 2006, 14:52 »
Dorka, tak sobie czytam te Twoje wypowiedzi... Twój narzeczony nie chce mówić o ślubie, nie chce nosić obrączki... Moim zdaniem powinnaś z nim poważnie porozmawiać! Może musisz go moco przytulić i powiedzieć, że wszystko będzie dobrze  :wink:
Na babskim forum wcześniej czy później do głosu dochodzi zazdrość...

Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Marca 2006, 15:01 »
Faceci często obrączek nie noszą, bo są do tego nie przyzwyczajeni po prostu. Całe życie nie mieli nic na palcach i jest dla nich czymś dziwnym zacząć nosić taką "ozdóbkę". Ale mój deklaruje, że będzie :) I cieszy mnie to bardzo, bo to jest jednak takie pokazanie wszystkim, że ma koło siebie ukochaną kobietę. Także jeśli powiesz mu, że dla Ciebie jest to istotne, żeby chociaż spróbował ją jakiś czas ponosić, to powinien zrozumieć.

Offline madziulek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4486
  • Płeć: Kobieta
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Marca 2006, 15:32 »
każdy jest inny i ma swoje zdanie na różne tematy. Ja nie chciałabym aby mój mąż nie nosił obrączki nie wyobrażam tego sobie ... obrączka to symbol jedności i nierozerwalności a poza tym wszyscy muszą widzić ze on jest zajęty  :twisted:  bo inaczej   :pogrzeb:
Kuba 2007
Szymon 2010

Offline okruszek

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1757
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Marca 2006, 15:36 »
Cytat: "azzurra"
Twój narzeczony nie chce mówić o ślubie, nie chce nosić obrączki..

baaardzo przykre to jest :(
Cytat: "madziulek"
Ja nie chciałabym aby mój mąż nie nosił obrączki nie wyobrażam tego sobie ... obrączka to symbol jedności i nierozerwalności a poza tym wszyscy muszą widzić ze on jest zajęty

zgadzam się z Magdą
1 kwietnia 2006 - ślub cywilny

Będą bliźniaki :)

Offline MaYDaY

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Marca 2006, 22:59 »
A ja tylko na to czekam by od dnia naszego śłubu nosić obrączkę i jej nie ściągać, chyba ze będzie to konieczne :D Nasze obrączki mam w swojej szafce i nie raz mnie korci by je wziąść do ręki o "przymiarkach" nie wspominając, ale wiem że musze jeszcze na to poczekać :)



Offline DODEK
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Marca 2006, 08:48 »
pamiętam jak mój M. na jakiejs imprezie pół roku przed slubem powiedział mi że on raczej obraczki nosuił nie będzie.... w jego rodzinie zaden facet nie nosi.... Powiedziałam że w takim razie ja tez nie będe nosiła (na to juz nie chciał się zgodzic) i powiedziałam że jesli nie będzie nosił to dla mnie znaczy że sie mnie WSTYDZI. Poza tym byłam troszkę po alkoholu więc w drodze do domu sie popłakałam i powtarzałam że nie spodziewałam sie że będzie sie mnie wstydził...Podziałało nosi cały czas. W podróży poslubnej mówił mi że troszke mu przeszkadza (nie był przyzwyczajony) ale teraz jest o.k. NIgdy jej nie ściąga..........
Trzeba znaleźć sposób na faceta i przetłumaczyc mu jakie to dla Ciebie ma znaczenie...... (nie wazne że inni będą mu potem wytykać że nosi obraczkę- u nas słyszałam pare komentarzy...)



27.08.2005 zostałam panią SZ.

Offline aniula

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 717
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Marca 2006, 10:41 »
Rozumiem, że niektóre osoby nie noszą obrączki ze wzgledu na prace, ale jakby mój mi oświadczył że nie będzie nosić "bo nie" to ja bym mu dała popalić.
Patrząc na moich znajomych i rodzinę wszyscy "młodzi" naszą obrączki i nikt z tego powodu się z nich nie naśmiewa zreszta co komu do tego :!:

Cytat: "DODEK"
Trzeba znaleźć sposób na faceta i przetłumaczyc mu jakie to dla Ciebie ma znaczenie...... (nie wazne że inni będą mu potem wytykać że nosi obraczkę- u nas słyszałam pare komentarzy...)

To jak jeszcze raz Dodek usłyszysz taki komentarz to powiedz tej osobie , że ma pilonwać wlasnego nosa  :evil:

Offline azzurra
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1839
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Marca 2006, 12:21 »
Tak sobie jeszcze pomyślałam... Ja mam palce szersze w kostce, każdy pierścionek mi się obraca, dlatego nie lubię generalnie pierścionków, prawie nigdy ich nie nosiłam, ale zaręczynowy owszem! Z dumą, chociaż ciągle muszę go poprawiać. Podobnie będzie z obrączką, że będzie mi się kręcić i zahaczać o różne rzeczy. Ale będę ją nosić, bo jest piękna i symbolizuje coś najwspanialszego na świecie - miłość.

To często nie jest kwestia wygody, tylko nastawienia do tego symbolu. Jeśli ktoś nie nosi obrączki, to wcale nie oznacza, że nie kocha, że nie ma poważnego podejścia do małżeństwa. Ale mimo wszystko uważam, że ludzie po ślubie powinni ją nosić. Chociaż by po to, żeby od czasu do czasu poptrzeć i pomyśleć, jakie się ma szczęście, że ta druga osoba jest przy nas :)
Na babskim forum wcześniej czy później do głosu dochodzi zazdrość...

Offline pioteras

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Już jest KUBUŚ... i JULIA też :-)
  • data ślubu: 15.07.2006
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Marca 2006, 13:29 »
Cytat: "martini"
jesli facet wstydzi sie obraczki i boi sie tego, ze koledzy beda mu ja wytykac, to znaczy, ze nie dojrzal jeszcze do malzenstwa i tego, co ono oznacza


Wypada mi tylko przyklasnąć   :brawo:  masz rację w 100%, to po prostu szczeniackie zachowanie według mnie szczególnie jeśli nie ma jakiegokolwiek uzasadnienia.


Offline Żabcia

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 320
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Marca 2006, 15:04 »
Popieram to co napisała Martini. Rozumiem gdyby Twój facet miał zawód, który uniemożliwiałby noszenie obrączki. Byłby to dla mnie argument. Ale to, że nie będzie nosił, bo nie, nie jest dla mnie argumentem. Porozmawiaj z nim, może Ci się uda go przekonać.


Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Marca 2006, 15:22 »
Śmiać się z obrączki? To chyba tylko w gimnazjum...  :?

Offline Aniołek

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20-05-2006
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Marca 2006, 16:45 »
w ogóle właśnie to nie wiem jak mogą wygladać zgryżliwe komentarze jesli chodzi o obrączke...Nic mi do głowy nie przychodzi...



Offline Dorka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 115
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Marca 2006, 08:11 »
Ja nie uznaję czegoś takiego, że faceci nie chcą nosić obrączki, bo nie sa do tego przyzwyczajeni!! Oni myślą pewnie, że pierścionki to domena kobiet.
 
Bzdura!!!

Ja sama nigdy nie nosiłam pierścionków!!! i jak dostałam zaręczynowy, to do tej pory jakoś się przyzwyczajam. A na dodatek on jest za duży na mnie, bo mój kochany stwierdził, ze jeszcze mi palec zgrubnie za jakis czas, więc nie ma co kupować za małego. Rozsądne, ale mnie wkurza, jak pierścionek ciągle sie przekręca na spód palca..

Nie ma co - trzeba pogadać o tym pomyśle nie noszenia. Przyznam się, że byłam za bardzo oburzona by racjonalnie zapytac, dlaczego nie chce nosić obrączki.
Ale spytam i jak nie zmieni zdania to powiem, że nie kupimy w ogóle obrączek, a to on będzie się tłumaczył księdzu i rodzinie! ( na samą myśl o tym pewnie wysypki dostanie  :mrgreen: )


Pozdrawiam wszystkie październikowe panny młode!

Offline merkunek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9817
  • Płeć: Kobieta
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Marca 2006, 08:44 »
Cytat: "Dorka"
Ale spytam i jak nie zmieni zdania to powiem, że nie kupimy w ogóle obrączek, a to on będzie się tłumaczył księdzu i rodzinie! ( na samą myśl o tym pewnie wysypki dostanie  )


I tak trzymaj ;-)

Offline pioteras

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Już jest KUBUŚ... i JULIA też :-)
  • data ślubu: 15.07.2006
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Marca 2006, 09:08 »
Cytat: "Dorka"
a nie uznaję czegoś takiego, że faceci nie chcą nosić obrączki,


Bardzo proszę bez uogólnień :P  :twisted:


Cytat: "Dorka"
jest za duży na mnie, bo mój kochany stwierdził, ze jeszcze mi palec zgrubnie za jakis czas

Ciekawe podejście  :mrgreen:  a jak schudniesz to będziesz go nosić jako bransoletka?  :mrgreen:  Zawsze myślałem że kupuje sie na wymiar a w razie czego mozna powiększyć ;)


Offline Dorka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 115
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Marca 2006, 10:02 »
"Bardzo proszę bez uogólnień Razz Twisted Evil" - przepraszam, jeśli Cię uraziłam pioteras, ale nie wiem, czy się zrozumieliśmy...
chodzi mi o to, że dla mnie to troche bez sensu podawać argument  w stylu: "nie będe nosił obrączki, bo nie jestem przywzyczajony". Jeśli mężczyzna nie ma uczulenia na metal, z któego obrączka jest zrobiona, albo nie ma takiej pracy, w której noszenie obrączki byłoby niebezpieczne, to nie powinni sie wykręcac od noszenia. Od kobiet żadają, a od siebie? Przecież to symbol miłości....

A co do schudnięcia...ja mam raczej odwrotną tendencję.... :mrgreen: raczej na pewno palec mi zgrubnie..nie będe zawracać Wam głowy opisując jakie cyrki były się z kupieniem tego pierścionka. W każdym razie ten co mam moge nosić tylko na przedostatnim paklcu, bo na środkowy nie wejdzie...przyzwyczaję się


Pozdrawiam wszystkie październikowe panny młode!

Offline azzurra
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1839
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Marca 2006, 10:05 »
To z pierścionkiem też były cyrki?  :shock:
Na babskim forum wcześniej czy później do głosu dochodzi zazdrość...

Offline pioteras

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Już jest KUBUŚ... i JULIA też :-)
  • data ślubu: 15.07.2006
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Marca 2006, 10:10 »
Cytat: "Dorka"
przepraszam, jeśli Cię uraziłam pioteras

Spoko ;) , żartowałem sobie :) ja sie tak łatwi nie obrażam  :mrgreen:
Dla mnie obrączka to nie problem choć wiem że będę się musiał do niej przyzwyczaić bo będzie mi "przeszkadzać" na palcu, juz kiedyś próbowałem nosić srebrną i zrezygnowałem (nie miała dużej wartości emocjonalnej). Ale nie wyobrażam sobie nie nosić, przecież to symbol tego o co się starałem tak długo...


Offline aniula

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 717
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Marca 2006, 11:20 »
Cytat: "Dorka"
nie będe zawracać Wam głowy opisując jakie cyrki były się z kupieniem tego pierścionka

 Tylko mi Dorka nie mów, że pierścionek też musiałaś kupić sobie sama, albo walczyć żeby Ci go kupił  :?:  :!:

Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Marca 2006, 14:17 »
Dziewczyny (i faceci) - zluzujmy trochę. Może Dorka i jej przyszły mają po prostu taki styl bycia, ich związek jest oparty na innych zasadach niż nasze itp. Możemy je oczywiście skomentować, ale wydaje mi się, że to są jednak dorośli ludzie, którzy biorą odpowiedzialność za swoje zachowanie. Jeśli u nich tak to się wszystko układa i przez sześć lat nic z tym nie zrobili, to nie sądzę, że nagle po naszych komentarzach nastąpi wielkie trzęsienie ziemi i obrót o 180 stopni. Bywają różne małżeństwa, różne układy, różni faceci, różne babki. Badzo się cieszę, że na tym forum jest tyle osób podchodzących do małżeństwa podobnie jak ja, ale widać nie zawsze tak musi być. Poczekajmy na wyjaśnienie całej historii, bo jakoś tak czuję, że wszystko się ułoży po myśli Zdzisia (w sensie, że on przyjmie wszystko tak, jak się będzie działo) :)

Offline Dorka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 115
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Marca 2006, 15:29 »
Co do cyrków z pierścionkiem...to on chciał mały, niedrogi i nie rzucający się w oczy, a mój wzrok przyciągały takie z oczkami, dość "duże" po prostu i w ogóle nie w moim rozmiarze  :mrgreen:  :mrgreen: po 2 rundkach po jubilerach kupilismy taki, który nam obojgu sie spodobał z cyrkonią za prawie 200 zł.


Pozdrawiam wszystkie październikowe panny młode!

Offline Megii

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 315
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Marca 2006, 23:51 »
Ja naszczescie nie mam tkiego problemu   :D  Nie znioslabym mysli,ze moj przyszly maz nie chce nosic obraczki  :shock:  Moj Mis nosi srebna obraczke i to dosyc duza, ktora zdjemuje czasem w domu,bo mu przeszkadza, ale wychodzi zawsze z nia na palcu  :lol:  A zlotej to chyba nie bedzie w ogole zdjemowal (przynajmniej tak mowil  :wink: )

Offline DODEK
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
On nie chce nosić obrączki...
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Marca 2006, 11:50 »
Cytat: "Aniołek"
w ogóle właśnie to nie wiem jak mogą wygladać zgryżliwe komentarze jesli chodzi o obrączke...Nic mi do głowy nie przychodzi...

no ta ja Ci moge przytoczyć słowa męża siosty mojego M.  że mój M. to niezły pantofel bo nikt w całej ich rodzinie nie nosi obraczki tylko on. Olalismy te teksty. Powiedzielismy że no i dobrze a my nosimy i koniec.  Szwagier notabene jest 5 lat po ślubie i nigdy nie nosił obraczki bo twierdzi że przeszkadza mu w pracy magazyniera  :shock:  wogóle nie rozumiem takich wymówek. mój M. ma z ojcem firmę elektryczna i teść tez wymawia sie pracą od noszenia obrączki. Jakoś mojego męża jeszcze prąd nie kopnął..... a powiem wam więcej jakiś miesiąc temu przenosili w pracy jakieś ciężkie rzeczy i coś spadło mojemu M. na tą rękę gdzie była obrączka. zrobiło sie z niej "jajo" ale dzięki temu ma palec cały. Od tej pory mam argument że obrączka jeszcze pomaga w pracy a nie przeszkadza....
A na koniec powiem tylko tyle że po pół roku noszenia obrączek mój M. nigdy jej nie zdjął a ja zdejmuję jak smaruję kremem ręce i raz została na nocnej szafce bo zapomniałam założyć do pracy..... od tej pory m. zawsze mnie pilnuje aż mi krem w ręce wsiaknie i przypomina żebym czasem nie zapomniała założyć.... :wink:



27.08.2005 zostałam panią SZ.