Autor Wątek: Sucha skóra!!!  (Przeczytany 30400 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ~monika~

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3321
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.2006
Sucha skóra!!!
« dnia: 9 Stycznia 2006, 16:43 »
Czy ktoś z was ma problem suchej skóry??? No oprócz mnie oczywiście:) Najgorzej jest po myciu, myję twarz wodą i żelem nawilżającym, ale mimo tego, po umyciu skóra twarzy jest ściągnięta i muszę nałożyć tonę kremu, żeby nie czuć tego dyskomfortu. Pod koniec dnia też jest trochę "podsuszona", zmieniłam podkład, bo myślałam, że to jego wina, używam teraz podkłądu Astora i troszkę lepiej. Ale jeśli ktoś z was zna dobre kremy albo maski do skóry suchej to chętnie poczytam:)

Offline agulkaaa
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8211
  • Płeć: Kobieta
  • MISIO 13.05.2007, MACIUŚ 21.10.2009
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 9 Stycznia 2006, 22:41 »
ja tez miałam suchą skóre i zmieniłam krem na "bambino" pomogło :)

uzywałam go przez jakies 3-4 miesiące i teraz znowu zmieniłam na inny
bo ponoć kremy trzeba co jakis czas zmieniać

Offline ~monika~

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3321
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.2006
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Stycznia 2006, 10:17 »
Agulkaaa,  ja też kupiłam sobie Bambino i zaczynam stosować, bo to w końcu krem dla dzieci i powinien być łagodny i zobaczymy czy u mnie będą efekty. Dzięki za odpowiedź:)

Offline evee

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Stycznia 2006, 16:26 »
nie wiem ale ja nie ufam kremowi Bambino jako kremowi do twarzy, bo wydaje mi się że zawiera talk... ale moze mi się wydaje. ja też mam suchą skórę i wiem co wzmaga uczucie ściągania - proponowałabym ci zamienić żel do twarzy na tonik do skóry wrażliwej - koniecznie nawilżający - on też oczyszcza, a żel używać co parę dni. ja tak robię i jest lepiej-myję twarz tylko wodą, potem tonikiem albo mleczkiem (np. Garnier -rewelacja)  oj to chyba reklama :oops:  :ban:  . Poza tym bardzo mi odpowiada krem na zimną pogodę, lub jakiś odżywczy (mój typ na razie to Avon, ale jest ich wiele). I oczywiście podkład nawilżający - to podstawa szczególnie na zimną pogodę. To moja metoda :D może zaraz jakaś kosmetyczka mnie zjedzie.....hihi :oops:  :mrgreen:

Offline ~monika~

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3321
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.2006
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Stycznia 2006, 17:40 »
Juz nie używam Bambino, była poprawa ale na krótko. Ja wiem, że lepiej z tymi wszystkimi mleczkami i tonikami ale prawdę mówiąc jestem ,leń i nie chce mi się bawić w zmywanie, potem tonizowanie. Jeśli chodzi o firmę, którą zasugerowałaś (jako pierwszą:)) to kupiłam sobie maseczkę do skóry suchej, supernawilżającą i efekt jest natychmiastowy ale niezbyt długotrwały, więc pewni i inne kosmetyki z tej serii warte są wypróbowania. A do Avonu się zraziła, bo podkład z tej firmy to mi spustoszenie na twarzy poczynił.
Ale dziękuję za radę.

Offline evee

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Stycznia 2006, 17:51 »
ojej to musisz mieć naprawde wrażliwą tą skórę... przykro mi że nie mogłam pomóc. proponowałabym jeszcze kosmetyki dla wrażliwych z serii AA czy Eris... próbuj do skutku :D
Pozdrawiam

Offline ~monika~

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3321
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.2006
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Stycznia 2006, 18:14 »
NO tak, wrażliwa to ona jest ale nie zawsze tak było. Nie wiem czy to się zmieniło bo np. używałam złych kosmetyków czy to tak z wiekiem :) Będę próbować dalej, nie mam wyjścia, pocieszam się tym, że w lecie jest o niebo lepiej.
Również pozdrawiam:)

Offline Molunia

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 785
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Stycznia 2006, 19:09 »
Moim zdaniem koniecznie musisz przestać myc twarz wodą. Ja tez byłam leń ale w końcu się przyzwyczaiłam. To przede wszystkim woda chlorowana Ci wysusza a do tego jeszcze zimowa pogoda. Wieczorem makijaż zmywaj mleczkiem a potem na koniec tonikiem aby zmyć resztki mleczka (mnie z regóły wystarzają cztery płatki), rano zaś przemyj twarz tylko tonikiem. Spróbój z na pewno zobaczysz poprawę. Tylko bądź konekwentna co najmniej pzez 2 tyg. Poza tym dobry i bardzo tani krem firmy Ziaja z kozim mlekiem (uzywaj go na noc bo bardzo tłusty) ale doskonale łagodzi podrażnienia.
Fantastyczna maska (naprawde rewelacja) jest firmy Thalgo lecz to już górna półka i ceny są wysokie ok. 100 zł (można kupić tylko w salonach kosmetycznych)


Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Stycznia 2006, 19:52 »
Wiecie... naprawdę nalezy przestać myć twarz mydłem. Chyba, że rzeczywiście się gdzieś umorusamy w kurzach i brudzie. Woda ściąga i wysusza niesamowicie.
Ja używam krem z avonu "mleko z miodem". Działa cudownie.

Offline Molunia

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 785
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Stycznia 2006, 20:31 »
Tak na marginesie my możemy tutaj podawac różne kremy ale każdemu z nas będzie co innego pasować więc to co piszemy to tylko sugetie co nam pasuje a jeśli innym nie podchodzi to nie znaczy że jest złe tylko po prostu nie do końca nam służy


Offline ~monika~

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3321
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.2006
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Stycznia 2006, 20:45 »
Dzięki za wszystkie propozycje i porady. Pewnie trzeba będzie się wziąć za siebie i kupić mleczko i tonik, przynajmniej do lata. A krem znalazłam dobry, bardzo tani (małe opakowanie), nazywa się Active 90 z żeńszeniem i alantoiną, kosztuje całe 3 zł :) i jest bardzo dobry dla mojej biednej twarzyczki,nie ma tego koszmarnego uczucia ściągnięcia, jest półtłusty i mimo, że zaraz po nałożeniu świecę się jak ....:) to po chwili się wchłania ale nie tak żeby skóra znów była sucha. Już jakiś czs go używam i jest ok.

Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Stycznia 2006, 20:51 »
Ja używam Avon brzoskwiniowo-migdałowy. Jak dla mnie jest baardzo dobry. :)



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline ~monika~

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3321
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.2006
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Stycznia 2006, 21:17 »
No właśnie, ile buź tyle potrzeb. Ja mam do Avonu awersję, właściwie przez podkłady, ale jakoś ta siłą rzeczy nie sięgam już po nic. A moja mama jest konsultantką :) No ale wierzę, że dla innych mogą być dobre, jak najbardziej.

Offline Molunia

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 785
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Stycznia 2006, 21:20 »
Acha jak masz sucha cere to używaj podkładów takich lekkich płynnych no i koniecznie na mróz puder sypki bo to robi taka "ochronna kołderkę".
Nie używaj podkładów w kompakcie czy też w sztyftach ani takich mocno kryjących (mają tendencje do wysuszania)


Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Stycznia 2006, 21:52 »
Czytam i czytam ...i czuje podstep :D chyba mam zabrac głos ? Tak ? hihih
A więc !
Cięzko jest ocenić stan skóry po samym opisie  , trzeba ją dotknąć i poogladać .
Zamiast żelu do twarzy można używać mleczka lub śmietanki specjalnej do cery suchej . Głownym powodem , ze ta skóra się ściąga po umycieu jest woda i zły preparat do demakijażu . Po dokładnym umyciu twarzy dobrze jest stonizować ją tonikiem różnież nawilżającym a następnie wklepać odpowiedni do niej krem na noc , też nawilżający :D
Zimą skóra potrzebuje specjalnej pielęgnacji ponieważ jest narażona na wiatr , mróź i śnieg . Są to czynniki które powodują przesuszanie się skóry twarzy . Kolejnym wysuszaczem jest kaloryfer , którego zimą używa się codziennie do ogzrewania domków .
Na dzień i na noc dobrze jest używać różnych kremów : na noc nawilżający a na dzień ochronny specjalny na zimę . Nie jest dobrze stosować na dzień na mróz kremu nawilżającego , ponieważ jak sama nazwa mówi ,że nawilża czyli ma w sobie "wode" a  jak woda zachowuje sie na mrozie ? To chyba każdy wie-zamarza , a z tym wiąze sie pekanie naczynek i wysuszanie skóry !
Skóra sucha może mieć też popękane naczynka i wtedy również trzeba stosować inny krem .
 Skórą suchą mozemy również nazwać skórę tłustą bo i tak się często zdaza ze skóra która jest tłusta przesusza się .
Najlepiej aby dobrać kremik do skory trzeba ją poprsostu zobaczyć .
Nie doradzę też kremu konkretnej firmy ponieważ kazda z nas ma inna skóre ktora reaguje inaczej na te same kosmetyki ! Dla jednej moze być rewelacyjny krem X a inna z nas moze uczulać . Aby dobrać odpowiedni krem najlepszym sposobem jest pozbieranie ze sklepów lub aptek próbek kremów i ich przetestowanie .
Dobrym sposobem usuniecia martwego naskórka jest tez "piling" który wykonujemy zaleznie od rodzaju i kondycji skóry . Czesto w sklepach mozemy kupic peelingi które mozemy uzywac nawet co pare dni . Peeling spowoduje ze usuniety naskorek odsloni i oczysci nasze pory i dzieki temu krem bedzie sie wchlanial glebiej w skóre .
Gdy juz tak sobie ladnie przyszykujemy skore mozna na nią nalozyc maseczke która ją odpowiednio nawilży , odzywi lub zregeneruje itd.
Po masce zazwyczaj juz nie potrzeba nakladac kremu , bo wiekszosc masek zawiera w sobie duzo mikro i makro elementow i takich tam substancji :D potrzebnych do zdrowego wygladu .
A teraz na temat kremu Bambino . Jest to krem przeznaczony do skóry dzieci która od skory osoby dorosłej bardzo sie rozni . Zadaniem tego kremu jest ochrona ciałka a nie jego nawilzanie czy tam odzywianie. Moze zaczne od tego ze kremy sa robione zazwyczaj na bazie naturalnej czyli pochodzenia zwierzeego lub roslinnego , chodzi mi tu o tłuszcze , lub na wazelinie. Substancje pochodzenia naturalnego włchłaniają sie w skóre a sztuczne nie . Kremiki bambino jak i wiekszosc dzieciecych jest robiona na wazelinie , z czego wniosek ze sie nie wchlaniaja . Tak samo jak krem nivea oczywiscie ten zwykly(robilam go w szkole :D ) tez sie nie wchlania a tylko ochrania np.przed mrozem czy innymi zewnetrznymi szkodliwymi substancjami .
Na suchośc skóry moze tez wplywac tryb zycia -papieroski , alkohol , kawaka czy leki lub tez nawet jedzonko .
Pora zimowa nasza skora powinna byc pod troskliwa ochrona bo z kazdej strony jest narazona na wysuszanie-ogrzewanie w domku , mróz , wiatr i ogrzewanie w samochodzie . Tak wiec aby byla zdrowa i ladnie wygladala nalezy stosowac do demakjazu , najlepiej mleczka i toniku nastepnie odpowiedni kremik .
Panowie rowniez powinni dbac o swoja skore , nie tylko paianka i plyn po goleniu . Pomimo tego ze skora naszych panów jest grubsza o jakies 25% i starzeje sie pozniej rowniez potrzebuje kremików i maseczek .
uff juz nie mam sily :D


Dziekuje za wysłuchanie-5 zł się należy...podaje numer konta
258905-523=023-08-59-2384-0 :D
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline ~monika~

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3321
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.2006
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Stycznia 2006, 10:05 »
Hahaha, taka wyczerpująca odpowiedź i tylko 5 zł :):):) Bardzo dziękuję za bogaty w treści wykład, z którego wnioskuję, że masz zacięcie zawodowe albo hobbystyczne w tej dziedzinie (jeszcze was wszystkich dobrze nie znam). Przekonałaś mnie elu do stosowania mleczka i toniku i jak tylko wyjdę dziś na zakupy to kupię sobie te akcesoria i będę się zmuszać do zmywania, ścierania, tonizowania, wklepywania, peelingowania.
Dzięki Pozdrawiam

Offline Molunia

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 785
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Stycznia 2006, 18:35 »
Przez pierwszy tydzień będzie szło łatwo, potem ciężko a potem to już rutyna :), znam to z autopsji.
ja teraz codziennie zmywam mleczkiem a tylko czasami jak wrócę z imprezy mocno zmęczona to wtedy okazjonalnie umyję twarz wodą z żelem do mycia ...... ale tylko okazjonalnie :)


Offline ~monika~

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3321
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.2006
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Stycznia 2006, 18:55 »
No właśnie, myślę, że takie dyspenzy poimprezowe są dopuszczalne :):):)

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Stycznia 2006, 21:05 »
Cytat: "~monika~"
masz zacięcie zawodowe albo hobbystyczne w tej dziedzinie

jestem kosmetyczka i zawsze moge wam cosik doradzic :D
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline ~monika~

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3321
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.2006
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Stycznia 2006, 11:31 »
Cytuj
jestem kosmetyczka i zawsze moge wam cosik doradzic


No, to tłumaczy znajomość dziedziny :) Kupiłam wczoraj wedle zaleceń tonik i mleczko z serii AA Oceanic dla skóry wrażliwej i skłonnościami do alergii i od wczorajszego wieczora wklepuję i tonizuję. Napiszę za jakiś czas jakie efekty.
Pozdrawiam cieplutko!

Offline ~monika~

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3321
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.2006
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Stycznia 2006, 16:02 »
No i są pierwsze efekty. Po mleczku i toniki AA Oceanic skóra jest mięciutka i dobrze nawilżona, to bardzo dobrze jak na ten koszmarny czas palących kaloryferów.

Dzięki dziewczyny za wskazówki!!!!!

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Stycznia 2006, 18:04 »
No widzisz ...czasami wystarczy sie kogoś podradzić !!! Zawsze się znajdą jakieś rozwiązania :D
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Kalether
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Stycznia 2006, 18:25 »
Elu masz dar przekonywania  :D
Mam podobny problem z przesuszoną cerą dlatego wielkie dzięki za wskazówki   :Daje_kwiatka:  Żegnaj wodo z żelem- witaj mleczko!

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Stycznia 2006, 18:32 »
Mozemy w tym temacie zrobić kącik porad :D Macie pytania pytajcie :D
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Kalether
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Stycznia 2006, 18:49 »
Nie wiem czy wiesz na co sie piszesz Elu HIHIHIHI :D
To grozi zalewem Twojej skrzynki pocztowej, nieprzespanymi nocami i wyższymi rachunkami za prąd z tytułu nieustannego używania komputera i internetu. Radzę podnieść stawkę za poradę :wink:

Offline ~monika~

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3321
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.2006
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Stycznia 2006, 23:58 »
Cytat: "ela"
Mozemy w tym temacie zrobić kącik porad  Macie pytania pytajcie

 Ależ proszę bardzo :), pytań nigdy dość, a wiadomo, kto pyta, nie błądzi :):):)
Co na paskudne cienie pod oczami??? Podkreślam od razu, że mam je od zawsze, taka podobno moja uroda, jeśli nałożę tylko podkład to i tak je widać, a korektora używałam jednego z Avonu, ale strasznie wysuszał skórę i nie krył dobrze. Amoże coś innego niż korektor, a jeśli to jedyny sposób na cienie, to jaki jest najlepszy?

Liczę na równie udane porady, jak w sprawie wcześniejszej :)

Pozdrowionka w ten mroźźźźźny wieczór.

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Stycznia 2006, 14:21 »
O.. to to to.. cienie pod oczami! Co z nimi robic?? Odzywiam sie dobrze, wysypiam sie, nie palę, nie piję kawy, nie mam pasożytów (tak mi się wydawa  :? ) ale mam cienie i to przy raczej ciemnej karnacji.

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Stycznia 2006, 14:43 »
można spróbować kremu rozjaśnijącego do wrażliwej skóry wokół oczu :roll:


Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Stycznia 2006, 19:52 »
Krem rozjaśniający zazwyczaj nie pomaga  , ponieważ większość sinców to nie jest przebarwienie skóry ! Są oczywiscie kremy rozjaśniające lecz większośc z nich jest przeznaczona do dojrzałej cery ! Taki krem powinien zawierać witaminę k i c .
Cienie pod oczami zazwyczaj występują o osób które palą , nie wysypiają się , lub też za dużo spią duzo czasu spedzają przed komputerem , żle się odżywiają  !! Innym powodem cieni  jest też poprostu " taka uroda" , lub cienka skóra która i tak w tym miejscu jest cienka a zwiekiem jeszcze bardziej robi sie ciensza i poprostu widać całą sieć naczyń .
Możecie zacząć od picia większej ilości wody która oczyszcza organizm i wypłukuje z niego szkodliwe substancje , przez co ogólnie cera staje się zdrowsza ! Rownież można masować to miejsce od kacika zewnętrznego do noska i wten sposób "przepycha się " złogi limfy które gromadzą się w tym miejscu :D
Można robić sobie okłady na oczka raz zimne raz ciepłe z świetlika , lipy lub kopru włoskiego .
Przy makijazu musisz uzywac korektorów rozswietlających skóre , ktore bedą odbijały swiatło , przez co skóra bedzie sie wydawać jaśniejsza .
Pisze troche bez składu i ładu ale chce wszytsko napisac co wiem i mi to nie wychodzi :D Narazie  musze uciekac cos sjesc bo umre z głodu potem cos jeszcze dopisze :D
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline ~monika~

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3321
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.2006
Sucha skóra!!!
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Stycznia 2006, 20:21 »
Ok elu :) Jak już coś zjesz to poleć dobre i skuteczne korektory rozświetlające. Plosię ;)