Autor Wątek: Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?  (Przeczytany 11632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Agutka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1802
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2006
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« dnia: 8 Grudnia 2005, 23:07 »
Jak to u Was jest z wyjściem z Kościoła po ślubie?Spotkałam się z dwiema szkołami: pierwsza to ta, że wszyscy stoją w ławkach i najpierw wychodzą z Kościoła młodzi a dopiero za nimi goście, a druga to ta na odwrót :D najpierw goście a potem młodzi(gościemają czas aby w tym czasie rzucać ryżem, pieniążkami, albo zrobić szpaler). No i teraz nie wiem-rzucać się jako pierwsza :D czy dać pierwszeństwo gościom?Jak myślicie co jest lespsze?
Relacja z tego Jedynego Dnia :) Zapraszam  Gość
http://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?p=119076#119076

Offline Molunia

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 785
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #1 dnia: 8 Grudnia 2005, 23:29 »
Ja poczekam aż goscie wyjdą, w międzyczase mozna się pomodlic przy ołtarzu jak już goście wyjda to wtedy my no i pewnie rzuca sie z życzeniami


Offline Olla
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #2 dnia: 8 Grudnia 2005, 23:32 »
Ja tez wolałabym wersje, że najpierw wychodzą goście a my na samym końcu. Kiedy wychodzimy wszyscy już czekają...


Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #3 dnia: 8 Grudnia 2005, 23:57 »
w zasadzie młodzi pierwsi wychodzą zas goście za nimi..

najcześciej jednak częśc wiary już wymyka się przed młodymi coby obrzucić płatkami, ryżem czy czyms tam jeszcze...
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Agnieszka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3075
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.08.2005
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #4 dnia: 9 Grudnia 2005, 09:25 »
Cytat: "monia"
najcześciej jednak częśc wiary już wymyka się przed młodymi coby obrzucić płatkami, ryżem czy czyms tam jeszcze...


U mnie właśnie tak było...


Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,ja o Twoje zdrowie najgoręcej proszę.Ja jestem przy Tobie od pierwszego grama,Tyś mój świat cały,a ja...Twoja mama..

Offline dziubasek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17066
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #5 dnia: 9 Grudnia 2005, 11:07 »
Mój przyszły szwagier z żoną bardzo sprytnie wybrnęli z tej sytuacji- kroczyliśmy za nimi do wyjścia, ale przed samymi drzwiami stanęli z boku, przepuścili gości i wyszli wprost na tłum rzucających w nich pieniążkami :D

Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #6 dnia: 9 Grudnia 2005, 11:49 »
Ja wolę opcję, że najpierw wychodzą z kościoła młodzi, a później goście. W tym czasie jak młodzi są już pod kościołem nasz kamerzysta robi ujęcia na nasze obrączki i jak się całujemy pod kościołem, a w tym czasie wychodzą już goście z kościoła, ryż, cukierki, pieniążki itd. Przecież to jest dosłownie chwila jak wyjdą goście.  
Ja tak to wszystko widzę. :)
Żeby tylko pogoda była... :roll:



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline Agnieszka32

  • phpBB Moderator
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1410
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #7 dnia: 9 Grudnia 2005, 12:17 »
A ja się nad tym nie zastanawiam jak to u mnie ma wyglądać , okaże się w praniu:wink:


Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #8 dnia: 9 Grudnia 2005, 12:29 »
Cytat: "Agnieszka32"
A ja się nad tym nie zastanawiam jak to u mnie ma wyglądać , okaże się w praniu

uff... odetchnęłam z ulgą...bo ja też sie nad tym nie zastanawiałam...nie wiem jeszcze jak dokładnie będzie wyglądał przebieg mszy...byc może slubu będzie nam udzielał znajomy ksiądz, ale to jeszcze nie jest pewne...
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #9 dnia: 9 Grudnia 2005, 12:56 »
Cytat: "dziubasek"
Mój przyszły szwagier z żoną bardzo sprytnie wybrnęli z tej sytuacji- kroczyliśmy za nimi do wyjścia, ale przed samymi drzwiami stanęli z boku, przepuścili gości i wyszli wprost na tłum rzucających w nich pieniążkami


U nas tak własnie było

Offline obri

  • Zosia jest już z nami! :-)
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 606
  • Płeć: Kobieta
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #10 dnia: 9 Grudnia 2005, 13:25 »
Nam udało sie całkiem sprytnie wybrnac z tej sytuacji :-)
W kościele na Bogurodzicy w Szczecinie jest mała kapliczka boczna tuż przy wejściu do kościoła - zrobiliśmy tak, że wyszliśmy z kościoła jak goście stali w ławkach (bardzo fajna chwila gdy kroczysz od ołtarza - goście mają piękne uśmiechy na twarzach), póżneij umknęliśmy się pomodlić do kapliczki (na ołtarzyku zostawia się też kwiaty dla Matki Boskiej w podzięce - ja zostawiłam bukiecik świadkowej), no i po chwili dopiero pojawiliśmy się pzry wyjściu i zostaliśmy zbombardowani ryżem, grosikami i płatkami róż :-)

Mój Aniołeczek 19.02.2008 (*)

Offline anka24

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.07.2006
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #11 dnia: 9 Grudnia 2005, 13:49 »
ja wolałabym wyjść pierwsza..a goście za nami..ale nad tym tak dogłębnie sie jeszcze nie zastanawiałam..kolejny problem do rozważenia. :wink:


Offline pioteras

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Już jest KUBUŚ... i JULIA też :-)
  • data ślubu: 15.07.2006
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #12 dnia: 9 Grudnia 2005, 16:28 »
Cytat: "Marta"
W tym czasie jak młodzi są już pod kościołem nasz kamerzysta robi ujęcia na nasze obrączki i jak się całujemy pod kościołem


Ależ wszystko poukładane do najmniejszego szczegółu, gdzie sie podział spontan?
A wracając do tematu, zdecydowanie wolę gdy młodzi wychodzą ostatni. Nie da się inaczej bo część gości już się zdąży wymknąć.
A co do wypowiedzi mojej narzeczonej to zdajsie że Ona wyjdzie przed goścmi a ja po gościach i będziemy się szukać  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:


Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #13 dnia: 9 Grudnia 2005, 16:49 »
Cytat: "pioteras"
A co do wypowiedzi mojej narzeczonej to zdajsie że Ona wyjdzie przed goścmi a ja po gościach i będziemy się szukać

  :hahaha:  
Dobre, dobre. Już nie mogę sie doczekać spotkania z Wami na gruncie neutralnym. Będzie wesoło :lol:

Offline asia

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 9607
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.09.2005r.
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #14 dnia: 9 Grudnia 2005, 18:47 »
U nas było tak, że my wychodziliśmy pierwsi i dopiero potem goście. Ale oczywiscie kilka osób wymknęło się trochę wcześniej aby przygotować grosiki  :D

Offline agulkaaa
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8211
  • Płeć: Kobieta
  • MISIO 13.05.2007, MACIUŚ 21.10.2009
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #15 dnia: 9 Grudnia 2005, 23:25 »
hm a aj sie nad tym nie zastanawiałam
co będzie to będzie

Offline Violka

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.08.2005
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Grudnia 2005, 19:42 »
U nas było tak że goście wyszli a my po nich i ja wolę tą opcję. Bylismy na ślubie znajomych i tam (nie w Szczecinie) najpierw wyszli młodzi (zdziwiliśmy sie bardzo bo pierwszy raz się spotkaliśmy  z tym). Ale mi to nie odpowiadało bo oni zeszli po schodach i zaraz zaczęli do nich podchodzić goście z życzeniami wszyscy ich obstąpili dookoła i nie było jak i kiedy rzucić czymkolwiek.
Preferuje dać szansę gościom przygotować się do powitania już małżonków.


Offline Agutka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1802
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2006
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Grudnia 2005, 23:21 »
No to ja poproszę o opcję 2 w jednym hihi :D Przy dźwiękach marsz będziemy wychodzić najpierw my a potem delikatnie poczekamy na "powitanie" jakie nam przygotują:)Dzięki za rozwianie wątpliwości :D
Relacja z tego Jedynego Dnia :) Zapraszam  Gość
http://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?p=119076#119076

Offline Madzialena

  • Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2207
  • Płeć: Kobieta
  • Aniołek [*] 16.01.2009
  • data ślubu: 17.09.2005r.
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Grudnia 2005, 15:36 »
Gdy kilka tygodni przed naszym ślubem bylismy zajrzec do naszego kościólka, to najpierw wychodziła Para Młoda, ale kamerzysta zatrzymał ich przy drzwiach i kazał stac.. więc wyszlio goście i potem znów Para.  :lol:

 My stwierdzilismy, ze dobrze by było gdyby było tak samo... w kazdym razie nie chcelismy by goście wychodzili pierwsi.. no i co prawda jednak to my z kościoła wyszlismy pierwsi, nie przepuszczalismy gości w drzwiach, ale za to nikt przed nami nie wyszedł... :D  
 a i tak w nas zdązyli porzucać ryżem i groszami... :?  i to sporo... dopiero potem zaczeli składać życzenia  :)

  ale powiem Wam, ze zdziwilo mnie jedno.. gdzie nie byłam, to zawsze życzenia przed kościołem składali tylko goście zaproszeni na ślub... a Ci co na wesele robili to na sali..
 niestety wszyscy się nas rzucili i w sumie wszystko odbyło się przed kościołem, a ja wolałabym jednak na sali  :?



Offline asia

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 9607
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.09.2005r.
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Grudnia 2005, 16:57 »
Myśle Madzialenka, że wystarczyłoby abyś o tym powiedziała np. swojej świadkowej. U mojej koleżanki właśnie tak było - przed kościołem składali życzenia goście, którzy przyszli tylko na ślub a reszta miała powiedziane, że Młodzi proszą o życzenia na sali  :D  I wszystko było jasne.
My chcieliśmy mieć życzenia przed kosciołem - tak z marszu  :wink:  Bardzo to mi sie podobało - podeszło do nas nawet dwóch panów, których nie znalismy....i nie chcieli nic w zamian - powiedzieli, że po prostu przechodzili i chcieli złożyć nam życzenia wszystkiego naj na nowej drodze życia  :D

Offline dziubasek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17066
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Grudnia 2005, 21:34 »
Cytat: "asia"
podeszło do nas nawet dwóch panów, których nie znalismy....i nie chcieli nic w zamian - powiedzieli, że po prostu przechodzili i chcieli złożyć nam życzenia wszystkiego naj na nowej drodze życia



Ależ to miłe :D

Offline Madzialena

  • Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2207
  • Płeć: Kobieta
  • Aniołek [*] 16.01.2009
  • data ślubu: 17.09.2005r.
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Grudnia 2005, 22:41 »
Pewnie, ze miłe  :lol:
 Tak ja te dwie dziewczynki, które zrobiły nam bramę przed samochodem i dały w torebeczce maskotkę  :P



Offline madziulek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4486
  • Płeć: Kobieta
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Grudnia 2005, 13:38 »
W sumie na każdym weselu na którym byłam to poerwsi z kościoławychodzili goście żeby młodych obsypać ryżem i pieniążkami i podejrzewam ze u nas też tak będzie :)
Kuba 2007
Szymon 2010

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Października 2006, 00:54 »
My wyszliśmy razem :D
Nawet nie zastanawiałam sie nad tym aby w kosciele kombinowac kto pierwszy ma wyjsc czy kto kogo ma obejsc !
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Netula

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5891
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.10.2007
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #24 dnia: 2 Listopada 2006, 16:38 »
ja bede miala do wyjscia jakies 3 metry i  z racji tego ze to maciupki kosciolek to pewnie pierw wyjdzie czesc gosci by nam zrobic miejsce ... :

Offline ilka2

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 672
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.09.07 cywilny, 22.09.0
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #25 dnia: 2 Listopada 2006, 16:42 »
Zakładam że u nas najpierw wyjdą goście ( o to zadba świadkowa) a na końcu my...
to tylko moje założenie...jak wyjdzie zobaczymy :D

Offline Aniutek83
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2086
  • Płeć: Kobieta
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #26 dnia: 2 Listopada 2006, 16:45 »
no tak jak u nas najpierw goście a na koncu my! !! a zyczenia jak zawsze tradycja u naspod kosciołem- no chyba ,ze bedzie waliło deszczem!

Offline ilka2

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 672
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.09.07 cywilny, 22.09.0
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #27 dnia: 2 Listopada 2006, 16:48 »
u nas tez życzenia będa pod kościołem bo będziemy mieli dużo znajomych który przyjda tylko złożyć życzenia.

Offline Moongirl

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Kobieta
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #28 dnia: 2 Listopada 2006, 22:00 »
U nas z racji tego, że kościół mały, też nie mieliśmy dużo do przejścia i wychodziliśmy najpierw my, a później reszta. Przed nami kilka osób wyszło z tylnych ławek, żeby nas obsypać kasą oraz nasze małe druhny, które sypały na nas kwiatki w drodze do wyjścia. Także goście mogli "podziwiać" nasze wyjście jako małżeństwo:)

Offline tylunia
  • You are my person brand of heroine
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7299
  • Płeć: Kobieta
  • Ludzie mają pewną wspanialą ceche. Zmieniają się.
Wyjście z Kościoła- kto pierwszy?
« Odpowiedź #29 dnia: 3 Listopada 2006, 11:23 »
hej ;-) ciekawy temat jednak mysle ze my pojdziemy na spontan tylko nie chacialabym aby goscie sie przepychali przed nami bo bylam na twkim weselu wrrr nawet kamerzyste popychali tylko aby wyszli wczesniej lub poczekali za nami obojetnie;-) ale pamietajac tamto wesele zrobilismy odpowiednie udekorowanie;-) przed lawkami beda swieczniki polaczone materialem takze jesli goscie beda chciali wychodzic to z boku i mysle ze to dobre rozwiazanie;-)  8)