Autor Wątek: co ze spowiedzią???  (Przeczytany 6396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daruda

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 13436
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2009
co ze spowiedzią???
« dnia: 26 Września 2008, 21:01 »
Witam,czy ktoś mógłby mi udzielic informacji jak wygląda sprawa ze spowiedzią przedślubną???wiem jedynie,że na spowiedzi należy poinformowac księdza,że mamy zamiar zalegalizowac zwiazek i wówcza dostaje sie karteczkę.jednak mam pytanko-ile razy trzeba iśc do takiej spowiedzi(mam sprzeczne info na ten temat)noi w jakich terminach należy przejść ta spowiedź?jak to wygląda w Bazylice?noi czy którąs z tych spowiedzi trzeba przejśc żeby spisać protokoł czy to niema znaczenia?my bedziemy spisywali protokół za granicą i wlaśnie o te spowiedzi zapomnialam zapytać w Bazylice.z góry dzieki za wszelkie info,przyznam szczerze,że sprawy Kościelne mnie poprostu szokują i jednocześnie dobijają.....



Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: co ze spowiedzią???
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Września 2008, 23:18 »
Napewno jedna spowiedz jest dzien-dwa przed slubem ,a  ta pierwsza to powiem , ze nawet nie pamietam  :P
Ale to było jakoś z miesiac przeded ślubem  ::)
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline mystikala

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 741
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2008
Odp: co ze spowiedzią???
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Września 2008, 11:15 »
Idzie sie dwa razy:1-jak dostaliśmy kartki z zapowiedziami,2-kilka dni przed ślubem.

Offline Daruda

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 13436
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2009
Odp: co ze spowiedzią???
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Września 2008, 20:58 »
hmmmmmm noi u nas znowu utrudnienie,bo ksiądz powiedział,że zapowiedzi będa jedynie tu w kościele w Irlandii...także ...znowu wielki znak zapytania....



Offline ska
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25-04-2009
Odp: co ze spowiedzią???
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Marca 2009, 15:19 »
darudo, to idź do kościoła w Polsce-bo tu chcesz brać ślub? i poprś o kartkę i powiedź, że nie dostałaś, bo tam czegoś takiego nie ma.
Nas ksiądź poinformował, że na tej 1 spowiedzi trzeba wyznać wszystkie grzechy od podstawówki.... Czy Wam też tak mówili?


Offline michasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2009
Odp: co ze spowiedzią???
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Marca 2009, 09:55 »
ja to traktuję jako zwykłą spowiedź-chodze regularnie.

Offline ska
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25-04-2009
Odp: co ze spowiedzią???
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Marca 2009, 11:25 »
Może źle się wyraziłam.
To ma byc taka spowiedź jeszcze raz wszystkie swoje grzechy mamy wyznać, nie ważne że się z nich normalnie spowiadamy,albo były wyspowiadane i odpuszczone "bo ksiądz musi wiedzieć gdzie zmierza nasze przyszłe małżeństwo"- tak powiedział nam ksiądz.
Nie chodziło mi o to, że od podstawówki pierwszy raz idę do spowiedzi.


Offline michasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2009
Odp: co ze spowiedzią???
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Marca 2009, 15:16 »
ja nic nie mówię...tylko poprostu nam ksiądz nic nie mówił, tylko dał karteczki, więc  potraktuję jak zwykłą spowiedź.

Offline ska
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25-04-2009
Odp: co ze spowiedzią???
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Marca 2009, 15:25 »
dzięki i o to mi chodziło, czy to jest wymóg czy jak!


Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: co ze spowiedzią???
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Stycznia 2010, 15:00 »
Odświeżam wątek, gdyż mam pewne wątpliwości, jeśli chodzi o spowiedź przedślubną...

1) Czy taka spowiedź powinna się odbyć w mojej parafii (św. Krzyża), czy w tej gdzie bierzemy ślub (Bazylika)?
2) Czy do spowiedzi muszę przystąpić razem z PM, czy możemy iść osobno, w różnych terminach, do różnych księży?
3) Czy po karteczkę muszę zgłosić się wcześniej do biura parafialnego? (podejrzewam, że tak, bo ksiądz raczej nie nosi ich przy sobie).

Mam jeszcze pytanie do dziewczyn, które brały ślub w nie swojej parafii: Czy nie miałyście problemów z uzyskaniem licencji / pisemnej zgody na ślub? Zastanawia mnie, na jakiej podstawie ksiądz z mojej parafii stwierdzi, że jestem osobą "praktykującą" i wyda zgodę na ślub... Ja od lat nie chodzę do tego kościoła (studiowałam w Toruniu), więc raczej mnie nie skojarzy... :-\

Offline Daruda

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 13436
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2009
Odp: co ze spowiedzią???
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Stycznia 2010, 16:36 »
już staram się odpowiedzieć na Twoje wątpliwości-bo jesteś w podobnej sytuacji w jakiej byłam ja;-)

1. nie ma znaczenia ,gdzie pójdziesz do spowiedzi;-) oczywiście musisz iść dwa razy;-)jakiś czas przed ślubem i potem w dzień ślubu lub dzień przed;-)
2. do spowiedzi idziecie tak jak najlepiej Wam pasuje-możecie iść razem ,albo osobno w różnych terminach i parafiach;-) My szliśmy razem noi do pierwszej spowiedzi A. podchodził zaraz po mnie,ksiądz pytał o podobne rzeczy i potem to sobie weryfikował czy mówimy prawdę czy nie;-)
3. jeśli chodzi o karteczkę to nie jestem pewna na bank skąd je mieliśmy,ale wydaje mi się,że otrzymaliśmy je trzy miesiące przed ślubem jak podpisywaliśmy protokół;-)

Co do uzyskania licencji to nie mieliśmy większego problemu,a to dlatego,że zdecydowaliśmy się,że ominiemy trochę proboszcza z bazyliki i poszliśmy do mojej parafii do proboszcza ,który udzielał ślubu mojemu bratu i chrzcił ich dziecko,także troszkę po znajomości-oczywiście przepytał Nas ze wszystkiego co miał,siedzieliśmy u niego pewnie z 40 minut,potem wszystkie papiery osobiście przesłał do Bazyliki. jeśli masz jakieś wątpliwości co do tego,czy ksiądz Ci wystawi ten papierek-przecież nie o wszystkim musisz go informować;-)chyba,że masz taką potrzebę,jesli ksiądz będzie czlowiekim przymknie na niektóre rzeczy oko;-)



Offline centka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12 wrzesien 2009
Odp: co ze spowiedzią???
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Stycznia 2010, 23:11 »
ja opowiem jak to bylo u mnie.
otoz cala procedure ( nauki, pradnie rodzinna, protokol i licencje) odbylismy, spisalismy i uzyskalismy w Anglii w parafii na Ealingu. zapowiedzi wychodzily tez tylko w parafii na Ealingu. kartki do spowiedzi dostalismy od proboszcza na spotkaniu juz w Polsce, w Bazylice w Bydgoszczy (to byl czerwiec).pierwsza spowiedz (na tej kartce jest napisane trzeba odbyc po 1 zapowiedzi) ale mysmy poszli na 2 tyg przed slubem (koniec sierpnia).Pierwsza jest tak zwana spowiedzia glowna- niby z calego zycia :). druga spowiedz odbylismy na dzien przed slubem-normalna spowiedz. na obie spowiedzi szlismy razem.najpierw maz a potem ja.ale czy mozna isc osobno, nie wiem!

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: co ze spowiedzią???
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Stycznia 2010, 08:03 »
A. podchodził zaraz po mnie,ksiądz pytał o podobne rzeczy i potem to sobie weryfikował czy mówimy prawdę czy nie;-)
No właśnie tego się obawiam :-\ Musimy ustalić z P. jakąś wspólną wersję, co mamy mówić ;D
Dzięki dziewczyny za wyczerpujące informacje, mam nadzieję, że jakoś to będzie :)