Autor Wątek: Niemowlę na basenie?  (Przeczytany 9002 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kama24

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Listopada 2006, 18:21 »
Prawdopodobnie na Kasprzaka :D
Ale jeszcze trochę czasu, więc może znajdę jakąś ciekawszą ofertę :D
Nasz Wielki Dzień był 25.06.2005

Mama od 06.06.2006

Offline Martaxyz11

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9979
  • Płeć: Kobieta
Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Listopada 2006, 18:42 »
Cytat: "Kama24"
Prawdopodobnie na Kasprzaka  

no wiem gdzie wiemy :)
ja musze sprawdzic czy na Pływalni Polonez przy Trasie Toruńskiej sa zajecia dla dzieci :)
"wszystkie zwieŻęta są rUwne, ale świnie są rUwniejsze"
Orwell G. "Folwark Zwierzęcy"

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Listopada 2006, 19:07 »
A nie uwazacie ze dla takich maluszków to woda jest za zimna ?
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Martaxyz11

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9979
  • Płeć: Kobieta
;
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Listopada 2006, 19:20 »
Cytat: "ela"
A nie uwazacie ze dla takich maluszków to woda jest za zimna ?

takie zajecia sa prowadzone tylko w brodzikach/małych i płytkich miejscach gdzie woda jest duzo wyzsza niz w duzym...oczywiscie ja nie pojde wczesniej az bedzie ciepło na dworze czyli na wiosne i Mała bedzie miała pół roku i trzymała sama głowke...

_______________________________________
"Mamo to ja "

Do szóstego miesiąca życia malec posiada odruch wstrzymywania oddechu. A to oznacza, że zanurzony na kilka sekund pod wodę, automatycznie przestaje nabierać powietrza do płuc (uwaga: zanurzać można dziecko dopiero po wielu przygotowujących do tego ćwiczeniach!). Nieprawdą jest jednak dość często spotykana opinia, że takie maleństwo umie pływać. Aby opanowało tę trudną sztukę, musi najpierw oswoić się z basenem, a szczególnie z jego specyficzną akustyką. Dopiero później (około drugiego albo nawet trzeciego roku życia) będzie w stanie nauczyć się koordynacji ruchów i poznać różne techniki poruszania się w wodzie. A więc do nauki pływania potrzeba sporo czasu i wielu różnych ćwiczeń. Dlatego im wcześniej Twój maluszek zacznie, tym szybciej i łatwiej nauczy się pływać!

Na zdrowie!

Zajęcia na basenie sprawią, że maluszek nie tylko bez trudu nauczy się pływać, ale także będzie się cieszył lepszym zdrowiem. Dzieci, które regularnie w nich uczestniczą, o wiele rzadziej łapią infekcje (bo są zahartowane), mają lepszą kondycję (bo pływanie wymaga sporego wysiłku) i szybciej się rozwijają (bo do ćwiczeń w wodzie zaangażowane są wszystkie mięśnie).
Pływanie wzmacnia również mięśnie kręgosłupa, a więc ułatwia maluchowi utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Woda ma także dobroczynny wpływ na dzieci borykające się z konkretnymi schorzeniami (ćwiczenia na basenie bywają polecane przez lekarzy, np. niemowlakom z problemami związanymi z nieprawidłowym napięciem mięśniowym).
Pierwszy raz

Na specjalne zajęcia dla najmłodszych na basenie możesz zapisać już siedmio-, ośmiotygodniowego niemowlaka (po konsultacji z pediatrą). Najpierw maluszek musi przyzwyczaić się do nowego otoczenia (dużej powierzchni wody, jej dość specyficznego zapachu, innych rodziców ćwiczących z dziećmi). Dlatego pierwsze kilka zajęć polega jedynie na chodzeniu mamy lub taty z niemowlęciem wtulonym w ich ramiona.
To niezbędny czas pomagający się oswoić z nową sytuacją. Dziecko musi poczuć opływającą po jego ciałku wodę, przyzwyczaić się do innego odczuwania sił ciężkości. Dopiero podczas kolejnych spotkań zacznie ćwiczyć poruszanie się w wodzie.

Wszystko jest zabawą

Na basenie z maluszkiem obowiązuje zasada „nic na siłę”. W wodzie dziecko musi się przede wszystkim dobrze bawić. Tylko wtedy polubi pływanie. Łapiąc małe kaczuszki, sięgając po kolorowe kółeczka, pływając z wesołymi delfinkami, maluch jakby mimochodem uczy się trzymania główki nad powierzchnią, odpowiednich ruchów nóżkami, pluskania rączkami, utrzymywania w wodzie na grzbiecie, piersiach i w pozycji pionowej.
Takie zajęcia to także niezapomniane chwile dla rodziców. Bez pośpiechu, wczuwając się w dziecko, jesteście w stanie nawiązać z nim jeszcze głębszy kontakt niż na co dzień. Czułe pieszczoty, możliwość dotykania mamy czy taty gołym brzuszkiem, nieszczędzone przez Was zachwyty nad złapanym przez malca kółeczkiem - to wszystko sprawia, że dziecko czuje się mocno kochane i po prostu bardzo szczęśliwe.

Zabawy z mamą i tatą

Zajęcia na basenie prowadzi instruktor, który pokazuje, jak podtrzymać malca, co robić, by sprowokować go do poruszania nóżkami. Bywa też, że trener wykonuje z dzieckiem te ćwiczenia, których mama się obawia (najczęściej są to zanurzenia pod wodę). Ty sama także możesz oswajać malucha z wodą, np. w jeziorze. Warunek: kąpielisko musi być czyste, powinno mieć ratownika, a temperatura wody i powietrza musi być odpowiednio wysoka. Dobrym pomysłem jest też kąpiel w dmuchanym basenie w ogrodzie.

0-6 miesięcy - adaptacja

Pierwsze zajęcia polegają na chodzeniu w wodzie z dzieckiem wtulonym w Ciebie, pieszczeniu go i chwaleniu za dzielność. Maleństwo spokojnie może zanurzać uszka. Potem wystarczy je osuszyć ręcznikiem.
Podstawą jest nauczenie się zmieniania pozycji dziecka w wodzie (od trzymania niemowlaka w pionie, poprzez leżenie na brzuszku, aż do położenia go na pleckach). Jeśli maleństwo nie trzyma jeszcze samodzielnie główki, przez cały czas musisz ją podtrzymywać i kontrolować.

6-9 miesięcy - ruszamy z miejsca

Malucha w pozycji leżącej na piersiach zacznij ciągnąć za rączki. W ten sposób dziecko uświadamia sobie, że w wodzie można się poruszać i przemieszczać. Uwaga: przez cały czas musisz obserwować główkę, by maluch nie zanurzył jej niespodziewanie pod wodę.
Spróbuj zabawy w polewanie głowy malca wodą z konewki. W wyniku tego dziecko zaczyna poruszać instynktownie nóżkami, a ten ruch przygotowuje do samodzielnego utrzymania się na wodzie.

9-12 miesięcy - macham rączkami

Czas na pierwsze lekcje koordynacji ruchowej. Zaangażuj do nich tatę malca. Na początku musi on pomóc dziecku ruszać rączkami i nóżkami jednocześnie. Maluch jest bowiem w stanie wykonywać tylko jeden rodzaj ruchu (tzn. gdy macha rękami, przestaje poruszać nogami).
Pod koniec pierwszego roku życia koordynacja pracy rąk i nóg staje się bardziej świadoma. Wtedy nastanie czas na naukę samodzielnego poruszania się w wodzie. Już wkrótce Twój malec zacznie pływać!
5 ważnych pływackich zasad

Ich przestrzeganie sprawi, że pływanie dla Twojego maluszka będzie świetną zabawą i prawdziwą przyjemnością. Nigdy zatem o nich nie zapominaj.


Zapytaj pediatrę
Maluszek przed pierwszymi zajęciami powinien zostać przebadany przez lekarza, który stwierdzi, czy dziecko może przebywać w wodzie. Przeciwwskazaniem mogą być np. choroby uszu czy układu moczowego. Zapisując niemowlę na basen, będziesz musiała podpisać oświadczenie, w którym stwierdzasz, że maleństwo nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do pływania, albo przedstawić zaświadczenie od pediatry dziecka.

Starannie wybierz basen
Powinien być nowoczesny i dostosowany do zajęć z tak małymi dziećmi (z wieloma zabawkami i odpowiednim sprzętem do ćwiczeń). Temperatura wody musi wynosić około 32°C, a temperatura powietrza - 28°C.

Ustal dobrą godzinę
Terminy zajęć powinnaś tak wybrać, by nie przypadały na pory snu malucha (bo będzie marudny). Dobrze także ostatni posiłek podać dziecku na godzinę przed pływaniem (choć przy mniejszych dzieciach dopuszczalne jest także karmienie tuż przed zajęciami). Niemowlę nie powinno przebywać w wodzie dłużej niż pół godziny.

Zachowaj spokój
Jest niezbędny podczas pływania z maluszkiem. Pamiętaj, że dziecko, wyczuwając Twoje zdenerwowanie, samo zacznie być niespokojne i wtedy może szybko zniechęcić się do wody.

Bądź systematyczna
Tylko regularne wizyty na basenie pozwolą malcowi zaprzyjaźnić się z wodą i nauczyć się pływania.



Przydatne akcesoria

To nie tylko wesołe zabawki, które urozmaicają zajęcia. Dzięki odpowiednim sprzętom maluch trenuje utrzymanie się na wodzie, poruszanie się w niej i zmiany pozycji. Są lekkie, więc mają doskonałą wyporność i bezpiecznie mogą utrzymać dziecko na powierzchni.


Deski do pływania


Różnych wielkości deski pomagają oswoić się dziecku z wodą, ćwiczą jego mięśnie grzbietu, a także uczą utrzymywania główki nad powierzchnią.

Innym wariantem może być gruba mata albo specjalny materac. Podczas ćwiczeń na niej opowiadaj dziecku, że np. właśnie płynie na barce po kaczuszkę.

Piankowe makarony


Są lekkie i bardzo plastyczne, dlatego można wykonywać z nich różne konstrukcje przytrzymujące maluszka na powierzchni wody.
Dzięki odpowiednio połączonym makaronom dziecko samodzielnie unosi się w wodzie i o wiele szybciej zaczyna ją wyczuwać, niż gdyby przebywało cały czas u mamy na rękach.
Unoszące się maty


Mata jest bardzo lekka, więc unosi się na wodzie i swobodnie utrzymuje siedzące na niej dziecko. Otwory w niej pozwalają malcowi na stały kontakt z wodą.
Na macie maluszek może się bawić kaczuszką, łapać do konewki wodę, rzucać do niej delfinka czy piłeczkę. Może też skakać z maty bezpośrednio do basenu.


ALEKSANDRA SOKALSKA
Konsultacja: Zofia i Jacek Krawczyk, trenerzy pływania I klasy, Szkoła Pływania Niemowląt „Aqua Master” w Warszawie
Fot: TB
"wszystkie zwieŻęta są rUwne, ale świnie są rUwniejsze"
Orwell G. "Folwark Zwierzęcy"

Offline Kama24

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #34 dnia: 3 Grudnia 2006, 20:30 »
Marta dzięki za fajny artykuł :)
a zimna woda (mimo, że jest rzekomo dużo cieplejsza niż w normalnym basenie) to coś, czego się najbardziej obawiam :|
Nasz Wielki Dzień był 25.06.2005

Mama od 06.06.2006

Offline Martaxyz11

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9979
  • Płeć: Kobieta
Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #35 dnia: 3 Grudnia 2006, 22:07 »
Cytat: "Kama24"
to coś, czego się najbardziej obawiam

hmm... no ale malenstwa beda przytulone do nas ...  i jak cos bedzie nie tak to szybko wyczujemy prawda ?
"wszystkie zwieŻęta są rUwne, ale świnie są rUwniejsze"
Orwell G. "Folwark Zwierzęcy"

Offline Tajusia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2534
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.09.2005
Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #36 dnia: 4 Grudnia 2006, 09:34 »
a w domku w jakiej temperaturze kąpiecie malucha?
"...Jest na ziemi jedno moje małe miejsce, gdzie poza biciem serca nie liczy się NIC więcej..."

Offline Martaxyz11

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9979
  • Płeć: Kobieta
Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #37 dnia: 4 Grudnia 2006, 21:18 »
Tajusia, ja dogrzewam pokój grzejniczkiem i jest jakies 24 stopnie ...
"wszystkie zwieŻęta są rUwne, ale świnie są rUwniejsze"
Orwell G. "Folwark Zwierzęcy"

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #38 dnia: 5 Grudnia 2006, 00:06 »
Cytat: "Tajusia"
a w domku w jakiej temperaturze kąpiecie malucha?

jezeli chozi o wode to prawie w gotujacej:D bo w innej to mu zimno :D
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Kama24

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #39 dnia: 6 Grudnia 2006, 20:50 »
Cytat: "ela"
Cytat: "Tajusia"
a w domku w jakiej temperaturze kąpiecie malucha?

jezeli chozi o wode to prawie w gotujacej:D bo w innej to mu zimno :D


No to podobnie jak u nas :D
Nasz Wielki Dzień był 25.06.2005

Mama od 06.06.2006

Offline Tajusia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2534
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.09.2005
Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #40 dnia: 7 Grudnia 2006, 09:23 »
chodziło mi o temperaturę wody, bo z tego co wiem to nie powinno się raczej w takiej bardzo goracej kąpać (dużym czlowieczkom nie zalecają wiec małym chyba też  :roll: ) a za to dogrzewać w łazience albo w pokoju gdzie kapiemy żeby nie było zbyt dużego kontrastu temp.

i w związku z tym, że myślałam że ta temperatura nie jest taka wysoka to na basenie podobnie ale teraz :
Cytat: "ela"
jezeli chozi o wode to prawie w gotujacej:D bo w innej to mu zimno

Cytat: "Kama24"
No to podobnie jak u nas


moja teoria upadła  :?
"...Jest na ziemi jedno moje małe miejsce, gdzie poza biciem serca nie liczy się NIC więcej..."

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #41 dnia: 7 Grudnia 2006, 10:45 »
Cytuj
moja teoria upadła

Jezeli wodajest ciepła to płacze , że mu zimno .Wiec zastanawiam sie jak by to było z wodą  w basenie , bo jak wiadomo nie jest aż taka ciepła .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #42 dnia: 7 Grudnia 2006, 11:24 »
Ale z tego co wiem, to woda w basenie dla maluszków jest znacznie cieplejsza niż zwykle.


Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Odp: Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #43 dnia: 2 Czerwca 2007, 16:45 »
odświeżam temat bo jestem zainteresowana ?? A jak przedstawia sie sytuacja na berzeczu :?: ile tam kosztuje godzinka pływania :?:
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Odp: Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #44 dnia: 11 Września 2007, 11:40 »
No to odswiezam temat podobnie :D od soboty Oliwka będzie chodzić na basen na WDS :D Już nie mogę się doczekać- miejsce zaklepane, gatki kapielowe zakupione, zaświadczenie od lekarza jest...mama naszykowana, baterie w aparacie sie łldują...Już nie mogę się doczekać :D
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Agniesz_ka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 237
Odp: Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Września 2007, 12:09 »
my idziemy w niedziele (jak gil pojdzie precz ;) )


u nas w 8 miesiacu zycia mojej łobuziny to był megaryk na basenie - przez dwa zajecia - a później okazało się, że mamy wodnika szuwarka ;)

Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Odp: Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #46 dnia: 11 Września 2007, 12:26 »
Aga mam nadzieje, że u mnie obejdzie sie bez ryków, płaczy itp...i spodoba jej sie bardziuchno :D
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Martaxyz11

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9979
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #47 dnia: 11 Września 2007, 12:45 »
Ach jedno co moghę Wam doradzic....
Warto pierwszy raz wybrać sie z kimś....
Nie wiedomo do konca jak to będzie z np. połozenim GDZIES dziecka abys Ty mogła sie przebrac...
jak jest małe ok..ale jak Moja Nina nieusiedzi siekundy - mui ją ktos trzymac...
"wszystkie zwieŻęta są rUwne, ale świnie są rUwniejsze"
Orwell G. "Folwark Zwierzęcy"

Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Odp: Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Września 2007, 19:49 »
Martus tam jest wszystko :D i przewijak i kojec dla maluszków :D pomysleli o wszystkim- a ide3 z Grzesiem- ktos przecież musi foty robic :D
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Martaxyz11

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9979
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #49 dnia: 11 Września 2007, 19:52 »
jak jest kojec to ok :) tylko nie bardzo wiem jak by to wygladało..
zrob foteczki jak bedziesz :) :) :)
"wszystkie zwieŻęta są rUwne, ale świnie są rUwniejsze"
Orwell G. "Folwark Zwierzęcy"

Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Odp: Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #50 dnia: 11 Września 2007, 22:59 »
postaram się...mam nadzieje, że jakos sie ogarnę...pierwszy raz na basenie...wyzwanie i dla mnie i dla Oliwki :D
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Września 2007, 10:02 »
Demka juz po :) I nie moze się doczekac następnego razu :)
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline szajo

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1621
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.IV.07
Odp: Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Września 2007, 10:38 »
i jak wrażenia?

hmmm obiecałam znajomej że się cos dowiem? ma 2 letnią dziewczynkę i chciałaby spróbować..
gdzie to jest na wdsie? kiedy są zajęcia i ile to kosztuje?  ;D
chyba są przygotowani dobrze z tego co widzę  :)


Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #53 dnia: 16 Września 2007, 11:54 »
Szajo zobacz u Demki w wątki jest tam co nieco :)
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Odp: Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #54 dnia: 18 Września 2007, 14:33 »
www.wodnehobby.pl tam znajdziesz wszelkie informacje :D
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #55 dnia: 29 Października 2007, 21:02 »
Ja juz sie nie moge doczekac az małego zaprowadze na basen ...ja sama tak kocham wode :)
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline _anula_
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 139
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-09-29
Odp: Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #56 dnia: 22 Lutego 2008, 10:41 »
Odkopuję temat.
Chciałam zapytać czy już ktoś z tych, którzy tu deklarowali był na basenie bo ja własnie zapisałam sie ze swoim 10-cio miesiecznym synkiem od marca na WDS do wodnego hobby. Zaczynaja właśnie nowy cykl.
Jak już bede po dam znac ale mój lekarz polecał ten basen wiec chyba bedzie OK.


Offline _anula_
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 139
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-09-29
Odp: Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #57 dnia: 7 Marca 2008, 09:45 »
Nikt się nie zgłosił to sama odpowiadam

Jestem już po pierwszych zajęciach na SDSie i zapewniam wszystkie mamy że naprawdę warto. Mój synek (10 miesięcy) był jednym z najstarszych dzieci większość miała 6-7 miesięcy i wszystkie dzieci były zachwycone. Zajęcia prowadzone sa bardzo ciekawie jest dużo zabawy i nauki przez zabawę. Zwierzątka, baloniki, maty a to dopiero pierwsza lekcja. Mój synek był bardzo szczęśliwy a po zajęciach spał tak spokojnie i mocno jak dawno juz mu sie nie zdarzyło. Naprawde polecam wszystkim młodym mamom.
Jest tylko jeden minus. Dziś ledwo ruszam rękoma i nogami bo jednak wszystko na razie opiera się na sile mięśni rodzica. no ale zaoszczędzę na aerobku więc może to nie minus a plus.


Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Odp: Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #58 dnia: 27 Września 2008, 12:05 »
odświezam temat :D

Z Oliwka jestesmy mega zadowolone z zajęć w Wodnym Hobby :D Zaczynamy drugi  rok :D Świetna sprawa :D
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline .:Anka:.
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 23667
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niemowlę na basenie?
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Września 2008, 12:39 »
my chodzimy do Aqua Academy
matiemu baaardzo się podoba
cena przegięta ale myślę, ze warto