Ok to jeszcze coś dla "ducha"

.Oczywiście częśc z nich jest mocno przesadzona ale w końcu jak się bawić to się bawić :
Ustalenie daty ślubu: Najszczęśliwszy okres na ślub to Boże Narodzenie, karnawał i Wielkanoc. Miesiąc w którym planujemy się pobrać, powinien mieć w nazwie literkę "r", co ma wróżyć trwałość i harmonię w małżeństwie. Tylko dla odważnych zaproponować możemy maj..
Pomyślność wróży data ślubu wyznaczona na dzień lub dwa po pełni księżyca.
Co do dni tygodnia tradycja wróży:- Poniedziałek - zdrowie
- Wtorek - bogactwo
- Środa - to najlepszy dzień
- Czwartek - straty
- Piątek - cierpienia
- Sobota - na dwoje babka wróżyła
Godzina sakramentalnego "tak" winna być okr¹gła np. 12:00, 15:00. Źle wróży zawarcie małżeństwa 1 kwietnia, ponieważ związku nie będziemy traktowali poważnie. Czas adwentu i wielkiego postu to również zły moment.
Szczęślwy strój
Panna Młoda: Panna Młoda powinna mieć w ten dzień na sobie:
- coś białego, to znak czystości uczuć,
- coś niebieskiego, co jest gwarancją na wierność małżonka oraz ma zapewnić uczuciom w twoim małżeństwie wysoką temperaturę
- coś nowego, co zapewnia dostatek,
- coś starego, co zapewnia wsparcie krewnych i przyjaciół,
- coś pożyczonego, co gwarantuje życzliwość nowej rodziny. Rzecz powinna być pożyczona od szczęśliwej mężatki na znak szczęścia w małżeństwie
- POD ŻADNYM POZOREM NIE WKŁADAJ W DZIEŃ ŚLUBU NICZEGO RÓŻOWEGO - przesąd mówi, że ten kolor nie przynosi szczęścia młodym parom
Buty Panny Młodej powinny stać na parapecie przynajmniej dzień przed ślubem, aby mogło w nie "wejść"szczęście.
Nie powinna własnoręcznie szyć sukni ślubnej.
W bieliźnie powinna sobie zaszyć kryształek cukru i okruszek chleba a do pantofelka włożyć grosik. Dostatek w małżeństwie zapewniony.
Sukni ślubnej nie należy przed ślubem zakładać tylko po to, by pochwalić się przyjaciółkom a tym bardziej przed Panem Młodym.
Panna Młoda nie powinna również przeglądać się w lustrze w pełnym ubiorze. Wystarczy zdjąć choćby pantofelek.
Ubierając się do ślubu, należy uważać by nic się nie rozpruło czy rozdarło. Gdy nam się to jednak zdarzy, nie wpadajmy w panikę. Zszywanie ubrania wróży łzy i nieszczęście, dlatego wystarczy spiąć je agrafką.
Powinniśmy unikać przymierzania obrączek przed ceremonią.
Ślubny bukiet powinien składać się z naszych ulubionych kwiatów. Tradycja nakazuje jednak by nie były to róże. Kwiaty te, choć są piękne, mają kolce a miłość nie lubi cierni. Jeśli jednak bardzo chcemy mieć w bukiecie właśnie te kwiaty, możemy zastosować pewien wybieg. Wystarczy z gałązek dokładnie poobrywać kolce i już nic nie stoi na przeszkodzie by mieć swe ulubione kwiaty w bukiecie.
A oto co mówią kwiaty w naszym bukiecie i nie tylko:- Fiołek - wierność
- Floks - bycie razem
- Goździk - czysta miłość
- Irys - zdrowie
- Kamelia - wdzięczność
- Konwalia - szczęście
- Lilia - czystość
- Niezapominajka- pamięć o kimś
- Róża - cnota i piękno
- Róża jerychońska - wierność
- Stokrotka - dzielenie się z kimś
Pan Młody: Dla zapewnienia dostatku i powodzenia we wspólnym życiu, powinien włożyć do kieszeni garnituru jakieś pieniądze.
Przed kościołem: Z drogi do kościoła nie należy zawracać lub też na dłużej się zatrzymywać, co może być znakiem nieudanego związku.
W kościele: Szczęście sobie i przyszłemu związkowi zagwarantujemy, przekraczając próg kościoła prawą nogą a drogę do ołtarza przemierzając z uśmiechem na ustach.
Przed ołtarzem Panna Młoda nie powinna oglądać się za siebie. Dowodziłoby to tego, iż wychodzi za mąż niechętnie.
Łzy Panny Młodej w czasie uroczystości, to znak, że nie będzie w małżeństwie płakać z powodu męża.
Równy płomień świec w czasie uroczystości wróży trwały i zgodny związek. Nieporozumienia rokują świece, które migocą i gasną.
Szczególną uwagę należy zwrócić na obrączki. Gdy upadną na podłogę (wróży to nieszczęście), pod żadnym pozorem nie wolno ich podnosić samemu. Zły los odwrócić może tylko ksiądz lub ministrant. Nic później już nie stoi na przeszkodzie by włożyć ją na rękę wybranka/ki. Pod warunkiem oczywiście, że będzie to serdeczny palec. Włożenie jej na palec środkowy oznaczałoby zdrady. Panna Młoda powinna również uważać by partner nie wsunął jej obrączki do samego końca palca, oznaczałoby to bowiem, że będzie rządził w małżeństwie.
Kto jako pierwszy położy pod stułą rękę na dłoni partnera lub w drodze od ołtarza okręci go wokół siebie, będzie przewodził w małżeństwie.
Na koniec ceremonii Pan Młody powinien złożyć na ustach ukochanej pocałunek, który zapewni Pani Młodej jego wierność.
Po wyjściu z kościoła Młodzi obsypywani są przez gości ryżem i drobnymi monetami, by we wspólnym życiu niczego im nie zabrakło. Tradycja mówi, że kto z nich uzbiera więcej monet, będzie w przyszłości zarządzał domowym budżetem.
Nie martw się jeżeli przed ołtarzem się pomylisz lub przekręcisz słowa przysięgi to wróży szczęście.
Na przyjęciu weselnym: Na progu domu weselnego nowożeńcy witani są najczęściej przez rodziców (zdarza się, że przez organizatorów przyjęcia), chlebem i solą.
By Pani Młoda miała lekkie życie, Pan Młody powinien przenieść ją przez próg domu weselnego, gdzie czekają już na nich goście.
Po toaście za zdrowie i pomyślność, nowożeńcy rzucają za siebie puste kieliszki. Jeśli się rozbiją, czekają ich lata szczęśliwego i dostatniego życia.
Pierwszy taniec na parkiecie należy do Młodej Pary. W jego trakcie nie mogą pomylić kroków, gdyż oznaczałoby to, że we wspólnym życiu też nie będą iść zgodnym krokiem.