Artykuły powiązane

W obecnych czasach przygotowanie przyjęcia weselnego jest rozłożone niemal na czynniki pierwsze. Para młoda stara się zadbać o każdy, najmniejszy szczegół, aby wszystko było idealne.

Począwszy od wyboru lokalu, przez jego dekorację, która współgra kolorystycznie z ozdobą stołów, krzeseł, wszelkie drobiazgi, takie jak zawieszki na butelki, oznakowanie miejsc przy stole, prezenty dla gości, księga życzeń nowożeńców, etc. Wszystko to jest przemyślane i dobrane w zależności od stylistyki przyjęcia weselnego i upodobań pary młodej. Jest jeszcze jedna rzecz, o której warto pomyśleć.

Menu weselne
Ja wpadłam na ten pomysł już kilkanaście lat temu z myślą o detalach na swoje wesele. Obecnie jest to wprowadzane coraz częściej i bardziej ochoczo przez narzeczonych. O czym mowa? O menu weselnym, czyli wydrukowanym harmonogramie podawania poszczególnych posiłków podczas przyjęcia weselnego. Zapewniam was, że goście będą zachwyceni. Otrzymają jasną informację, jakie kulinarne niespodzianki będą na nich czekały podczas całego przyjęcia. Będą mogli również zrezygnować z dania, które np. niekoniecznie przypadnie im do gustu i spokojnie czekać na następne.

Niespodzianka w zanadrzu
Jeżeli któreś z posiłków ma być niespodzianką i nie chcecie zdradzać szczegółów, w menu wystarczy wpisać hasło "niespodzianka". Możecie pogłówkować i spróbować wymyśleć własne nazewnictwo dla poszczególnych potraw, które będzie odpowiadało choćby stylistyce wesela. Wszystkie chwyty dozwolone.

Jak to zrobić
Menu można wydrukować indywidualnie dla każdego gościa lub alternatywnie przygotować jedną kartę na kilka osób. Stworzeniem i wydrukowaniem menu można zająć się samemu. Nie jest to bardzo skomplikowane. Jeżeli jednak przerasta to wasze możliwości lub nie macie na to czasu bądź pomysłu, być może zaprzyjaźniony grafik stworzy dokument, który potem będzie trzeba już tylko przesłać do drukarni i zlecić odpowiednią ilość kopii do wydruku. Koszty z pewnością nie będą wysokie. W zależności od ilości kart i wybranego papieru, cena za sztukę to rząd wielkości kilku złotych.