Artykuły powiązane

Planujecie ślub? Przydałaby się wam pomoc w przygotowaniach i chcielibyście trochę zaoszczędzić? W MM Moje Miasto ruszamy z akcją "Ślubne przygotowania", nad którą patronat medialny objęli serwis e-wesele.pl oraz Magazyn Ślubny Uroczystość.

Dla wybranej pary, której losy będziemy śledzić, mamy atrakcyjne prezenty. Czekamy na wasze zgłoszenia!

Miłość to podstawa. Tego Wam podarować nie możemy. Niewiele też zdziałamy, jeśli wasze przyszłe teściowe są rodem ze znanych kawałów, a wasze "połówki" chrapią... Możemy za to sprawić, że zaoszczędzicie czas i pieniądze przy planowaniu najważniejszego dnia w życiu. Nie dajcie sobie wmówić, że są ważniejsze. Ślub to czas, który wspomina się przez lata, uczestniczy w nim rodzina, przyjaciele i znajomi i oni także liczą na miłe wrażenia. W pewnym momencie ze ślubu, który gdzieś w świetle świec sobie wymarzyliście, rodzi się niemałe przedsięwzięcie. Warto wszystko rozplanować i zadbać o szczegóły, tak byście byli potem podwójnie szczęśliwi i słuchali tylko przychylnych opinii gości.

O tym ile zaangażowania trzeba włożyć w przygotowanie ślubu wiedzą dobrze Wanda i Tomek, którzy jako pierwsi w Szczecinie wzięli ślub plenerowy w ogrodzie różanym. Do tego na ceremonię przyjechali na rowerze, na tandemie.Foto: Andrzej Szkocki

- Najbardziej stresowaliśmy się pogodą - mówi Tomasz. - Mimo, że to był sierpień, od rana padał deszcz, odbieraliśmy setki telefonów od rodziny, z Urzędu Stanu Cywilnego, firmy odpowiedzialnej za dekorację z pytaniami czy przypadkiem nie odwołujemy ślubu. Na szczęście dosłownie przed samą uroczystością niebo się rozpogodziło.

Pogoda, była chyba jedyną sprawą, która stała pod znakiem zapytania. Wszystkie inne, Wanda i Tomek, dopięli na ostatni guzik.

- Wiadomo, że nie można przewidzieć wszystkiego - śmieje się Wanda. - Ale na pewno warto dzień rozplanować, obojętnie czy jest to ślub inny niż wszystkie - jak nasz, czy tradycyjny. Czasu zawsze będzie mało. My zaczęliśmy od sporządzenia listy rzeczy do przygotowania z uwzględnieniem kosztów. Jeśli mamy bliskie osoby, które mogą nam pomóc, poprośmy, by zajęły się poszczególnymi sprawami. Pamiętajcie, by nie obarczać wszystkim świadków. Oni też są w stresie.

Rok wcześniej na pewno trzeba pomyśleć o rezerwacji sali weselnej oraz zespołu, daty w kościele (w przypadku ślubu konkordatowego), terminu u fotografa i kamerzysty. Później stopniowo możemy rozglądać się za zaproszeniami, ubiorem, dekoracjami, obrączkami, podziękowaniami dla rodziców. Pole manewru jest ogromne, pomysłów na najbardziej oryginalny ślub jest mnóstwo.

- W związku z tym, że mieliśmy wiele spraw do załatwienia związanych z odpowiednim przygotowaniem miejsca ślubu - Różanki, uzyskaniem pozwoleń, sprawy takie jak tort, dekoracje, kwiaty, a nawet makijaż i uczesanie dla Wandy powierzyliśmy profesjonalnej firmie, która zajmuje się organizacją ślubów - dodaje Tomasz. - To nam bardzo pomogło. Firmę znaleźliśmy na targach ślubnych. Warto je odwiedzić. Tam w jednym miejscu można znaleźć wszystko. Pomocne są także fora internetowe.

Partnerem naszej akcji "Ślubne przygotowania" jest portal www.e-wesele.pl, w którym można znaleźć wszystkie informacje na temat organizacji ślubu i wesela. Na forum portalu można podzielić się uwagami, poczytać opinie lub zadać pytanie. Interesujące inspiracje znajdziecie na pewno właśnie w tym serwisie internetowym, a także w Magazynie Ślubnym "Uroczystość".

Co oferujemy w ramach akcji
Dla pary, która zostanie wybrana mamy wspaniałe prezenty. Klub Rasputin zorganizuje wieczór panieński, salon Pretty Woman podaruje welon, bolerko oraz rabat na suknię ślubną, zespół Silver Band może zagrać na weselu naszej pary (wszystko zależy od terminu wesela). Dla panny młodej mamy także warte 550 zł profesjonalny makijaż próbny, makijaż ślubny oraz pamiątkowe zdjęcie portretowe po wykonaniu makijażu.

Przebieg naszej akcji
Będziemy towarzyszyć wam przy wyborze sali, strojów, dekoracji czy przy załatwianiu formalności. Krok po kroku opiszemy to, na co przyszła młoda para musi się przygotować, o czym musi bezwzględnie pamiętać. Możecie też liczyć na naszą poradę i doświadczenie. Publikacje w gazecie z pewnością będą dla was także wyjątkową pamiątką.

Jak się zgłaszać
Jeśli szykujecie się do organizacji swojego ślubu, chcielibyście skorzystać z naszych prezentów i opowiecie naszym Czytelnikom o swoich przygotowaniach, wysyłajcie e-maile na adres anna.folkman@mediaregionalne.pl Napiszcie kilka słów o sobie, załączcie wspólne zdjęcie i podajcie planowaną datę uroczystości. Wybierzemy parę, która wzbudzi największą sympatię. Na zgłoszenia czekamy do 13 marca.