Artykuły powiązane

 W środku czujemy się młode, pełne energii, z dużą ilością wspaniałych pomysłów, ale co z tego, gdy na głowie panuje ogromny chaos, a jedyną wykorzystywaną przez nas fryzurą jest po prostu spięty kucyk. Twarz straciła blask, więc, po co jakikolwiek makijaż? Całość dopełniają stare dżinsy, bez których nie potrafimy się obejść, no i koszula, najlepiej naszego partnera - duża, ponieważ tak jest najwygodniej i najłatwiej. Nie potrzeba wielkich nakładów finansowych i dużo czasu, aby zmienić nasz wygląd. Na początek wystarczy odrobina dobrej woli i nasze zdecydowanie, że chcemy się zmienić.

 Metamorfozę rozpoczęłabym od doboru odpowiedniej palety barw. Może to niesprawiedliwe, ale większość ludzi podczas pierwszego kontaktu ocenia nasz wygląd, a nie to, co sobą reprezentujemy. Dlatego odpowiednio dobrane kolory naszej garderoby są tak ważne.

 Barwy stanowią jeden z wielu elementów układanki, gdyż do całości brakuje nam odpowiedniego kroju, tkaniny, proporcji, dodatków.

 Prawie wszystkie spędzamy wiele godzin przed lustrem pragnąc, aby cudem nasze ciało zmieniło się w ideał. Możesz zamartwiać się tym w najbliższej przyszłości, albo popracować nad zmianami. Odpowiednio dobrany krój i długość mogą bardzo pomóc w zmianie kształtu sylwetki. Przy idealnym doborze fasonu możemy w łatwy sposób zatuszować niedoskonałości figury. Warto zawsze o tym pamiętać zwłaszcza będąc w przymierzalni i próbując na siłę wbić się w super modny ciuch.

 Odpowiednio dobrana fryzura do całej sylwetki oraz delikatny makijaż zwieńczą nasze dzieło. Fryzura ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Tworząc fryzurę powinna być brana pod uwagę osobowość klientki, zarys sylwetki, kształt twarzy oraz styl życia. Podczas takiego wywiadu ustalane jest czy wystarczy jeden kolor, czy bardziej korzystnie będzie wyglądał baleyage rozświetlający twarz oraz sposób strzyżenia. Idealna fryzura to taka, którą można w łatwy i szybki sposób ułożyć w domu tak, aby wyglądała prawie jak po wyjściu od fryzjera.

 Delikatny, dobrze dobrany makijaż codzienny drastycznie nie zmieni twojego wyglądu. Cały czas pozostaniesz sobą, tyle, że będziesz bardziej atrakcyjna. Kto pyta, nie błądzi. Zadając szczegółowe pytania dowiadujemy się o wielu potrzebach i przyzwyczajeniach klientki, co pozwala nam na zrobienie idealnego makijażu, będącego kompromisem miedzy wizją klientki a naszym profesjonalizmem. Chodzi o to, by wyglądać po prostu dobrze, dobrze się ze sobą czuć, być zadbaną i promieniować pewnością siebie.

 Podsumowując, i tym samym chcąc drogie panie jeszcze raz was zachęcić do skorzystania z usług stylistów, pragnę podkreślić, iż naprawdę niewiele wystarczy, aby osiągnąć tak upragniony stan równowagi miedzy wyglądem zewnętrznym, czyli tym, co postrzegają inni, a naszym wnętrzem - zazwyczaj niezwykle pięknym, lecz niestety często skrywanym pod znoszoną flanelową koszulą...

Agnieszka Drzewiecka
Stylistka, wizażystka


PAMIĘTAJ:

Czyste, jasne barwy ożywiają twarz i dodają jej blasku. Kolory, które nosisz przy twarzy, muszą doskonale wyglądać nawet bez makijażu i dodatków.

Do malowania brwi nie używaj ołówka ale cienia i cienkiego pędzelka. Dzięki temu brwi będą wyglądały bardziej naturalnie.

Nie staraj się być modna na silę. Jeśli fason wypatrzonej sukienki nie jest dla Ciebie odpowiedni - nie kupuj jej.