Artykuły powiązane

Wedding planner, czyli konsultant ślubny inaczej też zwany koordynatorem ślubnym to osoba, która jest ekspertem w zakresie doradztwa i organizacji ceremonii ślubnych i przyjęć weselnych.

 Instytucja konsultanta ślubnego narodziła się w Stanach Zjednoczonych wiele lat temu. Do Polski przywędrowała stosunkowo późno, ale w ostatnim czasie korzystanie z usług takiej osoby staje się coraz bardziej popularne. Dzieje się tak, ponieważ coraz więcej par nie ma czasu, albo możliwości na załatwienie wszystkich spraw i dopilnowanie realizacji umówionych usług. Właśnie z myślą o nich powstaje coraz więcej firm zajmujących się kompleksową organizacją ślubów i wesel.


Konsultant ślubny zna budżet Młodej Pary i pomaga znaleźć takie rozwiązanie, żeby spełnić wszystkie ich marzenia i jednocześnie nie przekroczyć przeznaczonej kwoty.

 Konsultant to osoba, która działa w imieniu Młodej Pary, poszukuje dla nich najlepszych usługodawców działających na lokalnym rynku usług ślubnych. Po wstępnej selekcji konsultant przedstawia Młodym poszczególne oferty pozostawiając im ostatnie słowo w wyborze usług. Dzięki temu Para Młoda może zaoszczędzić dużo czasu i stresów związanych z przygotowaniem tego ważnego dnia.

 Konsultant powinien być osobą, która spotka się z Tobą wszędzie, gdzie zechcesz. Na tym właśnie polega jego praca. Są to przede wszystkim częste podróże do Młodych na konsultacje i do podwykonawców celem ustalenia wszystkich szczegółów. Prawdziwy konsultant ślubny odbywa wiele rozmów z Narzeczonymi, po to, aby dokładnie zrozumieć i wyczuć wszelkie wyobrażenia i pragnienia Młodych związane z dniem Ich ślubu.

 Konsultant nie musi załatwiać wszystkiego. Obszar jego działania ustala Młoda Para biorąc pod uwagę przede wszystkim swoje możliwości czasowe oraz wysokość budżetu. Jeśli w zamiarze jest zorganizowanie dużego ślubu wraz z weselem, konsultant może zająć się wszystkimi detalami, jeśli planujemy coś skromnego zaangażowanie konsultanta ograniczyć się może do kilku porad. To od Młodej Pary zależy, jaki zakres usług zechce mu powierzyć.

 Celem konsultanta nie jest odbieranie Młodym radości z przygotowań, a jedynie poprowadzenie ich przez obszar przygotowań ślubnych, który dla większości Par jest obszarem nieznanym. Prawdziwy konsultant zrobi wszystko, by tylko być pewnym, że cała ceremonia przebiegnie zgodnie z planem i bez zakłóceń, cokolwiek miałoby to oznaczać.

 Najważniejsze w działalności konsultanta ślubnego jest to, aby nie decydował on o przebiegu uroczystości i jej oprawie opierając się wyłącznie na swoim guście i upodobaniach, ale aby rzetelnie przedstawił Młodej Parze ofertę firm z branży ślubnej, a następnie dzieląc się swoim doświadczeniem pomógł im podjąć decyzję, wskazując jednocześnie, na co warto zwrócić uwagę.

 Pamiętajcie, więc to jest Wasz dzień i powinien on wyglądać dokładnie tak, jak go sobie wyobrażacie. Zadaniem Konsultanta jest pomóc Wam urzeczywistnić Wasz marzenia

Anna Polakowska
Konsultant ślubny