Artykuły powiązane

Każdy, kogo czeka wielkie wyjście chce na uroczystości zaprezentować się wyjątkowo i wyglądać olśniewająco. Ale co zrobić, kiedy sytuacja zaczyna się wymykać spod kontroli? Oto kilka podpowiedzi jak poradzić sobie w sytuacjach kryzysowych.

Odpryśnięty lakier
Jeżeli nam przydarzyło się "wypadek, a manicure robiony był w profesjonalnym studio, powinnyśmy się do manikiurzystki w celu naniesienia poprawek. Oczywiście jest to możliwe w sytuacji, kiedy mamy wolną chwilkę. Jeżeli nie mamy czasu na wizytę należy zmyć lakier z całej płytki i pomalować ją na nowo lakierem najbardziej zbliżonym do oryginalnego.

Suche dłonie
Umów się do kosmetyczki na kąpiel parafinową, która zregeneruje i wygładzi skórę. Zabieg polega na wmasowaniu w dłonie balsamu nawilżającego oraz zanurzenie ich w ciepłej parafinie. Przez pół godziny dłonie (owinięte w folię i opatulone we frottowe rękawiczki) będą wchłaniały odżywcze substancje. Zabieg można wykonać na kilka dni przed wielkim wyjściem.

Ciasne buty
Rozwiązanie jest tylko jedno - wcześniejsze "rozchodzenie" obuwia. Spróbuj codziennie założyć swoje nowe pantofle i chodź w nich po domu. W ten sposób buty ułożą się na stopie i nie będą Cię uwierały.
Jeżeli noski butów są za wąskie należy włożyć do nich gazety i pozostawić je na jakiś czas. Dzięki temu czubki uda się trochę rozszerzyć. Pamiętaj, aby na wszelki wypadek zaopatrzyć się w plastry.

Zabiegi na włosach
Zdecydowanie odradzamy wszelkie drastyczne zmiany związane włosami bezpośrednio przed wielkimi uroczystosciami. Farbowanie, trwała i inne zabiegi fryzjerskie lepiej jest zrobić wcześniej i zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest oddanie się w ręce profesjonalistów. Fryzjerzy w salonie fryzjerskim dobiorą nam odpowiedni paletę barw i fachowo wykonają zabieg koloryzacji. Podpowiedzą i doradzą nam również w kwestii doboru fryzury. A my będziemy mogły się zrelaksować i miło spędzić czas.

Złamany obcas
Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest zaopatrzenie się w zapasowe pantofle, które, gdy zaistnieje sytuacja kryzysowa, będziemy mogły założyć i bawić się dalej.

Elektryzujące się ubranie
Najlepszym rozwiązaniem na pozbycie się problemy jest posmarowanie pończoch wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Pomaga od razu.