Artykuły powiązane

 Przyszła panna młoda przeważnie za mało czasu poświęca na zabiegi pielęgnacyjne upiększające. Termin ślubu, zazwyczaj ustalany z dużym wyprzedzeniem, wydaje się odległy. Później zostaje zbyt mało czasu na wszystko. Unikniemy takich sytuacji, jeżeli odpowiednio wcześniej zadbamy o siebie, by w najważniejszym dniu zachwycić wszystkich blaskiem urody, świeżością i naturalnym wdziękiem.

 Nic tak nie odpręża i nie poprawia urody jak masaż - pobudza krążenie, poprawia samopoczucie i wygląd skóry. Jedne masaż to zdecydowanie za mało. Najlepiej zdecydować się na serię ośmiu -dziesięciu zabiegów, dwa-trzy razy w tygodniu. Dla osiągnięcia lepszego efektu masażu warto zrobić wcześniej peeling i nałożyć maseczkę nawilżającą.

 Olśniewający makijaż ślubny uda się tylko na dobrze przygotowanej skórze. Niezbędna będzie wizyta w salonie kosmetycznym, gdzie zostanie zaproponowany plan zabiegów przeznaczony specjalnie dla waszej skóry. Zabieg oczyszczania skóry odradzają lekarze dermatolodzy. Najlepszym rozwiązaniem jest delikatny peeling kwasem glikolowym, który rozjaśni, wygładzi i oczyści skórę. Powinnyśmy zapomnieć o inwazyjnych zabiegach i zdecydować się na łagodne zabiegi nawilżające i relaksujące.

 Zanim położysz się spać weź ciepłą kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych (np. lawendowego). Po kąpieli wmasuj w ciało ulubiony balsam nawilżający. Po kąpieli połóż chłodny kompres na powieki, najlepiej z zaparzonego świetlika lekarskiego lub rumianku.

 W czasie ślubu wypielęgnowanie dłonie zwracają równie dużą uwagę co twarz. Na trzy miesiące przed ślubem zafunduj paznokciom kurację witaminową - zakup w aptece preparaty przeznaczone do poprawy kondycji paznokci, skóry i włosów. Podczas codziennych obowiązków domowych używaj rękawiczek gumowych. Przed ślubem koniecznie zrób manicure. Stan skóry poprawią zabiegi parafinowe. Manicure ślubny powinien być elegancki i subtelny. Można pokusić się o tipsy lub akryl, Trzeba liczyć się jednak z ewentualnym oderwaniem lub złamaniem tipsa, dlatego warto mieć przy sobie specjalny lakier. Ostateczny manicure najlepiej zrobić dzień przed uroczystością lub rano przed ślubem. Ten zabieg powinien być poprzedzony próbnym manicure.

 Jeżeli suknie i bukiet są okazałe fryzura powinna być prosta i delikatna - i odwrotnie. Należy postawić na prostotę - ona zawsze jest na czasie i zawsze się sprawdza. Lepiej nei eksperymentować ze zmianą koloru i długością włosów. Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie się w ręce zaufanego fryzjera, z którym skonsultujemy i omówimy dokładnie jaki efekt chcemy osiągnąć. Dla pewności zalecane jest wykonanie fryzury próbnej.

 Makijaż w tym dniu powinien być bardzo wyważony. Powieki świetnie będą się prezentować w pastelowych kolorach. Warto zaufać profesjonalnej wizażystki, która użyje odpowiednich kosmetyków, aby makijaż przetrwał w stanie nienaruszonym do rana.