Artykuły powiązane

 

Jednym z czołowych i mocno promowanych pomysłów na oprawę ślubów i wesel w przyszłym sezonie jest dekoracja światłem. Sam pomysł funkcjonuje w branży dekoratorskiej od przynajmniej kilku sezonów, nie jest to więc nowatorskie odkrycie. Jednakże warto przyjrzeć się baczniej tej koncepcji.

Bezsprzecznie
Umiejętnie zaaranżowane i wykorzystane światło potrafi zdziałać cuda i nawet najbardziej niepozorne wnętrze, dzięki grze światłem, może zyskać nowe, zachwycające oblicze. Punktowe oświetlenie będzie wyglądało zjawiskowo zarówno we wnętrzach jak i w plenerze.

Girlandy żarówek
Czas pokazał, że to zwykłe żarówki zyskały nowe życie i nieprawdopodobną popularność. Istny renesans dotyczy konkretnie długich sznurów, na których osadzone są tradycyjne żarówki.
Sznury żarówek kojarzone są przede wszystkim ze stylem industrialnym. I bardzo słusznie. Jednak tego typu dekoracje wpiszą się wprost idealnie także w inne style. Śmiało możecie sięgnąć po świecące girlandy, jeżeli chcecie zorganizować swoje wesele w klimatach hippie, boho, industrialnym, botanical czy minimalistycznym. Tego typu dekoracja sprawdzi się wszędzie i będzie w zasadzie uniwersalna.

Bawełniane kule
Oprócz żarówkowych sznurów będziecie mogli rozważyć wciąż ogromnie popularne cotton ballsy. Będą bardziej miękkie w odbiorze. Co istotne - jeżeli para młoda będzie miała takie życzenie, odcień cotton ballsów będzie można dopasować do przewodniego koloru wesela.

Papierowe światełka
Alternatywą dla girland z żarówkami i cotton ballsów będą światełka zamknięte w kartonowych ozdobnych osłonkach. Kolorystyka i kształty osłonek para młoda będzie mogła dopasować wedle zamysłu i gustu.

Światełka choinkowe
Okazuje się, że te kojarzone ze świętami ozdoby można wykorzystać przez okrągły rok jako jedne ze świetlnych dekoracji weselnych. Pomysłów na wykorzystanie jest wiele. Sznurki ze światełkami można podwiesić nad stołami, położyć na blatach, puścić od sufitu do podłogi lub umieścić w szklanych wazonach. W każdym wydaniu choinkowe światełka świetnie się sprawdzą i stworzą ciepły, przyjemny klimat.

Świece, tea-lighty
Światło świec czy to tradycyjnych czy malutkich tea-lightów nie dość, że wygląda magicznie, to wprowadza uczucie spokoju, relaksu i odprężenia. Po świece warto sięgnąć zawsze. Należy jedynie pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa w ich użytkowaniu. Ustawione pojedynczo lub zgrupowane w jednym miejscu (np. na candy barze) dodadzą blasku i wprowadzą w stan błogości państwa młodych i zaproszonych gości.

Konieczny dodatek
Chcąc być na bieżąco z tym co najmodniejsze warto pamiętać o dodatku, który przez światowych stylistów uznawany będzie w przyszłym roku jako obowiązkowy element uzupełniający dekoracje światłem. Mowa o kwiatach. Sznury żarówek, cotton ballsów, światełek choinkowych w połączeniu z zielenią i z pąkami kwiatów to będzie strzał w dziesiątkę!


Pobór mocy
Decydując się na dekorację świetlną, należy skonsultować się z osobą odpowiedzialną za elektrykę w miejscu, w którym odbędzie się wasze wesele. Ważne jest określenie poboru mocy. W przypadku oświetlenia LED, pobór będzie znikomy. Większy może się okazać przy wykorzystaniu tradycyjnego oświetlenia.

Zdjęcia z klimatem
Girlandy żarówek, świece, tea lighty, cotton ballsy możecie zabrać ze sobą na sesję fotograficzną. Tego typu oświetlenie stworzy przyjemny nastrój i prawdziwą magię w parku, lesie, ogrodzie czy jakimkolwiek innym plenerze oraz wnętrzach.