Artykuły powiązane

fotobudka, fotolustor cena

foto: materiały archiwalne ifotobudka.pl 

Przyjęcie weselne zwykle obfituje w specjalne niespodzianki, które mają za zadanie umilić czas zarówno parze młodej, jak i zaproszonym gościom. Jedną ze sztandarowych atrakcji jest wynajęcie fotobudki. Od niedawna na rynku pojawiły się także fotolustra.

Z założenia oba urządzenia służą temu samemu – zrobieniu zdjęć, na których uchwycone będą chwile radości, zabawne miny i pozy uczestników. Jest wspólny mianownik, ale są także różnice. Jakie? Zapraszamy do lektury. Przyjrzeliśmy się temu ile kosztuje fotobudka w Szczecinie?

Skąd to się wzięło?
Odpowiedź wydaje się prosta, żeby nie powiedzieć banalna. Ojczyzną tego typu sprzętów są oczywiście Stany Zjednoczone. To tam na początku XX wieku narodziła się idea fotobudki i powstało pierwsze urządzenie (w 1925 roku). Początkowo sprzęt służył do robienia zdjęć do dokumentów. W celach rozrywkowych fotobudki zaczęto wykorzystywać na przełomie XX i XXI wieku. W naszym kraju tego typu atrakcje zaczęły się pojawiać około dekady temu.

fotobudka szczecin

foto: materiały archiwalne ifotobudka.pl 

Nie tylko wesela
Fotobudki i fotolustra najczęściej można spotkać na rodzimych weselach. Przyszłe pary młode pokochały śmieszne zdjęcia i bardzo chętnie wynajmują sprzęt jako urozmaicenie swojego przyjęcia, a wszystko ku uciesze zaproszonych gości.
Oprócz wesel fotobudki i fotolustra będą doskonałą atrakcją chociażby imprez urodzinowych, rocznicowych, studniówek, wieczorów panieńskich i kawalerskich, imprez firmowych czy np. festynów.

Fotobudka
Fotobudki są różne. W wersji najprostszej będzie to automat robiący zdjęcia i odpowiednie tło (czasami kilka do wyboru). Wersja rozbudowana to fotobudka w formie kabiny.
W ofercie pojawiły się także dmuchane kabiny. Z pewnością będą się wyróżniać wyglądem, będą potrzebowały też nieco więcej miejsca.
Obsługa fotobudki jest bardzo prosta. Wystarczy stanąć przed obiektywem, nacisnąć przycisk „start” i zacząć pozować. Po chwili następuje wydruk paska ze zdjęciami.

fotobudka czy fotolustro szczecin zachodniopomorskie

Fotolustro
Fotolustro to stosunkowo nowa oferta. W naszym regonie pojawiły się około dwóch lat temu. Różnią się od fotobudek przede wszystkim wyglądem.
Fotolustro to nic innego jak duży dotykowy panel, który od zewnętrznej strony pokryty jest hartowanym szkłem i oprawiony w ozdobną ramę. Rozmiary urządzenia mogą być różne. Jeżeli będzie was na to stać, warto wynająć większe.
Fotolustra są bardziej interaktywne. Urządzenie ma rozbudowane oprogramowanie, które daje więcej możliwości technicznych, np. opcję podpisu na zdjęciach (po zakończeniu sesji, ale przed wydrukiem), animacji, personalizacji.
Fotolustro zwykle oparte jest o ścianę, zajmie więc mniej miejsca.

Czynnik ludzki
Zarówno fotobudki jak i fotolustra wynajmowane są z obsługą. Dość istotnym może okazać się umiejętność odpowiedniej animacji, rozbawienia osób szykujących się do zdjęcia, podpowiedzenia im co mają robić przed kamerą – to z jednej strony. Z drugiej – w przypadku, gdy w wykupionym pakiecie jest pamiątkowa księga na zdjęcia gości (przeważnie jest), osoba z obsługi ma za zadanie przypilnować, aby w nienaruszonym stanie księga dotrwała do końca zabawy (ma ona posłużyć jako dodatkowa pamiątka i prezent dla nowożeńców). Zdarza się czasami, że goście np. próbują wyrwać kartkę, bo pomylili się pisząc dedykację.

foto: materiały archiwalne ifotobudka.pl 

Fotoprzyczepa
To swego rodzaju ewenement i nowość na rynku zachodniopomorskim. Fotoprzyczepa to innymi słowy mobilna fotobudka stworzona na bazie przyczepy campingowej, która została przerobiona na kabinę do robienia zdjęć. Fotoprzyczepa może stanąć praktycznie wszędzie, przez co nie zabierze miejsca w sali weselnej. Zamknięta forma sprawia, że fotoprzyczepa jest uniezależniona od warunków pogodowych.

Fotobudki i fotolustra – cennik sezon 2018
Na potrzeby artykułu sprawdziliśmy w czterdziestu firmach w regionie koszty wynajmu fotobudek i fotoluster.. Jak zatem kształtują się ceny fotoluster i fotobudek w Szczecinie i w województwie zachodniopomorskim?
Najniższe ceny fotobudek zaczynają się od około 600zł za 2 godziny (zdarzają się firmy, które wynajmują budkę od 1godzinę).
Najpopularniejsze pakiety, jakie realnie się sprzedają, to przedział cenowy od 750zł do 1000 zł. Cena najczęściej obejmuje 3 godziny pracy. Każda dodatkowa godzina to wydatek rzędu około 150zł.
Najdroższe są oferty całonocne. Są one negocjowane indywidualnie.
Fotolustra kosztują więcej. Ich cena jest bowiem wyższa o około 200-300 zł za pakiet.
W przypadku, gdy miejsce wesela znajduje się powyżej 50 km od siedziby firmy wypożyczającej, najpewniej trzeba będzie doliczyć dodatkowy koszt transportu.

fotobudka zachodniopomorskie szczecin

foto: materiały archiwalne ifotobudka.pl 

Fotobudka vs fotolustro – różnice w pigułce

Kadrowanie
W fotobudkach zdjęcia robione są zwykle na stojąco, dlatego kadrowana jest górna część ciała (tak ustawiony jest aparat). Małe dzieci, które chciałyby być na fotografiach mogą się nie „załapać” w kadr (chyba, że zostaną wzięte na ręce).
Fotolustro kadruje całą postać, ale od dołu, co nie wszystkim może się podobać.

Czas trwania sesji
Zdjęcia w fotobudce robi się szybko. Czas jednej sesji to około 1 minuty. W przypadku fotolustra pojedyncza sesja trwa około 3 minut. Skąd taka różnica?
Fotobudki są proste w obsłudze – wybiera się gadżety, staje się przed obiektywem, klika się „start” i pozujemy. Po chwili otrzymujemy wydruk zdjęć.
Fotolustro jest urządzeniem interaktywnym, ma więcej opcji i możliwości (ciekawe animacje, podpisy na zdjęciach, etc), a to zabiera czas. Coś za coś.

Wielkość
Fotolustro będzie potrzebowało znacznie mniej miejsca niż fotobudka.

 

POLECANE FOTOBUDKI I FOTOLUSTRA SZCZECIN Zachodniopomorskie

Czilibudka Szczecin  FOCUS Fotobox Szczecin

Foto Lucky fotoprzyczepa

Fotorakieta Szczecin Jet_Max_Szczecin

Foto-Gabriell 

fotolustro_true_colors