Artykuły powiązane

tort weselny geoda - hit 2018

Jeżeli myśleliście, że w temacie tortów na wesele wszystko zostało już powiedziane, jesteście w błędzie. Oto świeżuteńki trend zza oceanu, który powoli zdobywa zwolenników także u nas.

Skąd nazwa?
Geoda to wnęka w skale, która jest wypełniona minerałami. Najczęściej ma owalny kształt. Właśnie geoda była inspiracją dla twórczyni magicznych tortów, które zdobywają świat.

Autorka
Osobą, której chciało się spędzić kilkanaście godzin, aby stworzyć cukiernicze dzieło sztuki jest Rachel Teufel - współzałożycielka bloga traktującego o tortach oraz innych słodkich wypiekach.

Jak to jest zrobione?
Powtarzając za samą Rachel „...tajemnica tkwi w kandyzowanym cukrze, który w połączeniu z plastyczną czekoladą, ręcznym malowaniem oraz cieniutkimi płatkami złota stworzył cały efekt”. A efekt jest niesamowity.

tort weselny geoda - hit 2018

Piękny i smaczny
Tort do złudzenia przypominający prawdziwy ametyst robi piorunujące wrażenie, zwłaszcza, gdy porówna się go z prawdziwym minerałem. I co istotne, jak twierdzi sama autorka tort nie dość, że wygląda obłędnie, to tak samo smakuje. Co nie jest bez znaczenia, bo przecież przyjdzie taki moment, że trzeba będzie to cudo skonsumować ;)

Tak czy nie?
Biorąc pod uwagę fakt, że Polacy mają dość konserwatywne podejście do kwestii ślubno-weselnych, trudno stwierdzić na ile Geoda Cake przyjmie się nad przysłowiową Wisła. Jakby nie było jestem przekonana, że te magiczne torty znajdą grono entuzjastów, którzy pokochają ów trend i zamarzą właśnie o takim torcie podczas swojego wymarzonego wesela.