Artykuły powiązane

Od kilku lat wesela tematyczne są na porządku dziennym. Poprzez wybranie konkretnej tematyki przewodniej państwo młodzi dają wyraz swoim upodobaniom i zainteresowaniom. Decydując się na wprowadzenie przewodniego motywu sprowadźcie to do dobrej zabawy i sposobu na wyrażenie siebie puszczając oko do wszystkich zgromadzonych gości. Oto kilka porad i podpowiedzi na co zwrócić szczególną uwagę przy organizacji takiego przyjęcia.

Do wyboru, do koloru
Kluczową sprawą jest wybór tematu przewodniego. Od tego należy zacząć. Konkretny motyw może nawiązywać do waszego hobby, profesji, którą wykonujecie lub przywołać temat zupełnie abstrakcyjny, który wprowadzi element humorystyczny do całego przyjęcia.

Razem a nie osobno
Ważne! Wybrany temat nie powinien odzwierciedlać zainteresowań tylko jednej ze stron. Powinno to być coś, co was łączy, a nie dzieli. Ślub i wesele dotyczy was obojga, więc oboje powinniście odnaleźć się w tej zabawie z pełną swobodą i zaangażowaniem.

Wyznaczyć granice
Gdy wybór tematyki jest już sprawą dokonaną, należy zastanowić się nad zakresem jego wykorzystania. W odsłonie minimalistycznej motyw przewodni może zagościć dosłownie w kilku obszarach. Będzie symbolicznym akcentem, ale podkreślającym subtelnie obrany przez was kierunek. W wersji maxi może pojawić się wszędzie - od papeterii ślubnej, przez stroje państwa młodych, dekoracje, wszelkie dodatki, motywy muzyczne, rekwizyty na sali weselnej, po upominki dla gości. To wy podejmiecie ostateczną decyzję. Warto jednak pamiętać o zachowaniu umiaru i o tym, że temat przewodni powinien być raczej przyjemnym dopełnieniem całości.

Zadanie dla gości
Spróbujcie zaangażować w zabawę również waszych gości. Wymiar powinien być symboliczny i sprowadzać się do nawiązania do wybranej tematyki w konkretny, wskazany przez was sposób, który nie sprawi zaproszonym osobom większego kłopotu. Co ważne - goście muszą być o wszystkim odpowiednio wcześniej poinformowani, aby mieć czas na przygotowanie. Ostatnio uczestniczyłam w przyjęciu, w którym „przepustką” dla wszystkich panów był wąs i mucha. Panie miały za zadanie wprowadzić do swojego stroju motyw disco. Jedni zaangażowali się bardziej, inni w wymiarze minimum. Nie mniej jednak wszyscy dostosowali się do pomysłu głównego organizatora. Było zabawnie i z fantazją :D I o to w tym wszystkim chodzi.

Inspiracje
Pomysłów będzie tyle ile par. Jeżeli jednak nie przychodzi wam nic konkretnego do głowy podpowiem kilka kierunków, które być może spodobają się wam na tyle, że je wybierzecie. W ostatnich latach niezwykle popularne były śluby o charakterze wielkomiejskiego szyku, eko, folk, rustykalnym, vintage czy glamour. Najmodniejsze motywy obecnego sezonu to przywołanie tematyki związanej z Gwiezdnymi Wojnami, Japonią (kwitnąca wiśnia), shabby chic (retro), książką „Alicja w krainie czarów” oraz morzem. Chcąc nawiązać do hobby możecie zorganizować wesele w klimacie filmowym z nawiązaniem ogólnie do kina, festiwalu w Cannes czy do Oscarów lub konkretnego filmu.


Uprawiacie sport? Włączcie motywy z konkretnymi dyscyplinami, które są wam najbliższe do wystroju sali weselnej, a sesja zdjęciowa niech odbędzie się na korcie tenisowym, bieżni, boisku, ścieżce rowerowej, siłowni.


Kochacie podróże? Przywołajcie klimat konkretnego kraju lub ogólnie motywy podróżnicze (globusy, mapy, plecaki, walizki,zdjęcia z miejsc, w których byliście).
Jesteście molami książkowymi? Stosy książek ułożone artystycznie w różnych miejscach sali weselnej, tort w kształcie książki, lub nawiązanie do konkretnej lektury z przywołaniem cytatów, okładki czy nazwiska autora może być miłym akcentem.
Uwielbiacie zwierzęta? Koty, psy, ptaki, sowy, żółwie – możecie zdecydować się na konkretne zwierzaki lub potraktować temat szerzej. Dodatkowo możecie poprosić swoich gości, aby przynieśli (jako dodatek do prezentu) karmę dla zwierząt lub inne akcesoria, które będziecie mogli przekazać fundacji prozwierzęcej lub schronisku.
Może jesteście kawoszami? Motyw kawy będzie niezwykle przyjemny. Kawowa kolorystyka, ziarenka rozsypane na stole, kawowe, aromatyczne świece i oczywiście dobra jakościowo kawa serwowana gościom. O upominki dla zaproszonych osób też nie będzie się co martwić. Woreczki z ulubioną kawą będą strzałem w dziesiątkę.
Kochacie muzykę? Tematyka muzyczna jest niezwykle wdzięczna. Płyty cd i winylowe, wizerunki ulubionych artystów lub same napisy nawiązujące do nich, utwory wykonawców, których kochacie.