Artykuły powiązane

Wielokrotnie pisaliśmy o przewodnich kolorach ślubu. Omawiane były różne pomysły, aktualne trendy na tematyczne wesela oraz rozmaite barwy, które miały sprawić, aby przyjęcie stało się niebanalne. Dzisiaj podpowiemy na jakich płaszczyznach można wykorzystać kolor, aby przełamać dominującą na ślubie biel.


Suknia z dodatkami
Już od kilku lat pojawiają się propozycje sukien ślubnych z kolorowymi elementami. Biel przełamana jest a to kolorową, tiulową halką czy też aplikacjami w najbardziej modnych odcieniach danego sezonu. Mnie osobiście bardzo podobają się modele, w których talia podkreślona jest kolorową szarfą.

Pan młody
Strój pana młodego można ożywić kupując wzorzyste skarpetki. Coraz chętniej panowie decydują się na kolorowe buty czy koszulę. Ważne, aby wybór był spójny ze stylizacją wybranki.

Elektryzujące pantofelki
Jeżeli pan młody zdecyduje się na kolorowe obuwie, idealnym dopełnieniem będą pantofelki dla panny młodej
w takim samym lub zbliżonym kolorze. I najlepiej, aby był on intensywny, wtedy przykuje uwagę waszych gości. Takie buty będą też świetnie wyglądały na ślubnych zdjęciach.

Paznokcie w kolorze
Manicure i pedicure to jedne z obowiązkowych zabiegów przedślubnych, o których nie można zapomnieć. W obecnym, jak i przyszłym sezonie lansowane są kolorowe paznokcie u rąk i u stóp panny młodej. Pomysł trafiony w dziesiątkę!

Fascynatory i kwiaty
Rezygnując z welonu, możesz zdecydować się na wpięcie we włosy barwnych kwiatów. Istnieją jeszcze inne pomysły na kolorowy dodatek do ślubnej fryzury. Jednymi z najbardziej oryginalnych są fascynatory. Fikuśne ozdoby wpinane we włosy – mniejsze i większe, z woalką, kwiatem, piórkami, w kolorze i fasonie, który będzie pasował do typu twojej urody. To idealne rozwiązanie dla odważnych panien młodych, które wybrały krótką suknię ślubną lub kreację w stylu vintage.

Bukiet
Tutaj ogranicza cię tylko wyobraźnia. Oprócz klasycznych bukietów z kwiatów styliści proponują kompozycje choćby z muszli (morskie wesele), broszek czy papieru. To dość odważne pomysły, ale warte rozważenia.

Dekoracja
Odpowiednie ozdoby zbudują klimat waszego przyjęcia weselnego, a profesjonalni dekoratorzy wyczarują zachwycające kompozycje i zaskoczą śmiałymi zestawieniami kolorów, faktur i kształtów. Kwiaty, owoce, tkaniny, szyszki, trawy, gałązki, orzechy, suszki... W dekoracji można wykorzystać niemal wszystko. Należy pamiętać o zachowaniu konsekwencji w temacie koloru czy tematu przewodniego oraz o tym, aby nie przedobrzyć z ilością elementów ozdobnych.

Welcome drink
Zwykle w tym charakterze występuje szampan lub wino musujące. Jeżeli nie chcecie od tego odejść, możecie sprawić, że lampka tego trunku będzie niebanalna. Wystarczy poprosić o zamieszczenie w środku ozdobnika. Wprawiony w temacie barman, w zależności od rodzaju trunku, dobierze odpowiedni dodatek.

Słodki bufet
Ciasta i tort, ale także coraz modniejsze muffinki, cup-cake czy makaroniki – wszystkie te łakocie mogą wejść w skład słodkiego bufetu, który obecny jest na każdym weselu. Kolorystykę słodkości można dopasować do reszty dodatków.

Bajeczne koktajle
Bar alkoholowy obsługiwany przez zawodowych barmanów staje się jedną z ulubionych atrakcji, na które decyduje się przyszła para młoda. Możecie wybrać przewodni koktajl (alkoholowy, ale i bezalkoholowy) waszego przyjęcia weselnego, który kolorystycznie będzie współgrał z pozostałymi elementami.