Artykuły powiązane

Bez względu na to, kiedy narzeczeni planują ślub, zawsze warto wykorzystać atrybuty danej pory roku w organizacji tego uroczystego dnia. Weselny stół nabierze kolorów, gdy sięgnięcie po sezonowe owoce i warzywa, których, nie dość, że jesienią jest całe mnóstwo, to jeszcze mają obłędną kolorystykę.


Pomarańczowe akcenty
Obowiązkowym „gościem” powinna być dynia. Małe, okrągłe, soczyście pomarańczowe będą wyglądały obłędnie, jako główne bohaterki kompozycji dekoracyjnych, które znajdą się na weselnym stole. Większe egzemplarze mogą posłużyć jako kosze na owoce, świeczniki, a nawet wazony. Jedyne, co należy wcześniej zrobić, to odciąć górną część owocu i wydrążyć miąższ ze środka. Wykorzystując dynię jako świecznik, można dodatkowo pobawić się i wykroić różne wzory – gwiazdy, serca, etc.

Jabłka hitem jesieni!
Idąc za ogólnopolskim trendem dotyczącym propagowania jedzenia polskich jabłek, możecie włączyć ten motyw do swojego wesela. Przygotujcie specjalny owocowy stół, na którym w roli głównej niechaj wystąpią kosze z pięknymi, rumianymi jabłkami. Owoce mogą być także zaprezentowane w wydrążonej dyni. Będzie to wyglądało bajecznie! Pamiętajcie o innych owocach, które najlepiej smakują jesienią. Gruszki czy śliwki właśnie teraz są najsłodsze i najbardziej soczyste.

Winietki jesienne podane
Mniejsze jabłuszka możecie wykorzystać jako podstawkę pod winietki z imionami i nazwiskami gości. Przyjemne z pożytecznym. W tym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na urodę owoców. Zamiast jabłek można do tego wykorzystać gruszki.

Smakowity bukiet
Miniaturowe owoce i warzywa można śmiało wykorzystać w bukiecie dla panny młodej. Sprawią one, że kompozycja będzie niebanalna i świetnie odda klimat jesieni i kolorystyki, która charakteryzuje tę porę roku. Barwny i finezyjny bukiet fantastycznie ożywi ślubną stylizację panny młodej.

Owocowy deser
Zamiast często serwowanych na deser lodów, uraczcie swoich gości czymś niebanalnym. Jabłka zapiekane z cynamonem i rodzynkami będą strzałem w dziesiątkę. Nie dość, że będą smakowały wybornie, to są dodatkowo niskokaloryczne. A co powiecie na gruszkowy sorbet lub crostatę – pyszne kruche ciasto z sezonowymi owocami? Jednym z napojów może być świeżo wyciśnięty sok z jabłek, do którego można dorzucić parę listków mięty. Pychota!