Artykuły powiązane

Bohaterką takiego bukietu, który idealnie wpisze się w jesienne trendy, będzie kraspedia kulista. Ta niepozorna roślinka o cytrynowożółtych kwiatach, będzie hitem tegorocznych ślubów u schyłku roku.


Kraspedia, podobnie jak gipsówka, jest rośliną bardzo trwałą. W domowych warunkach będzie cieszyć oko nawet kilka tygodni. Tym samym bardzo dobrze zniesie ewentualne wyższe temperatury podczas wrześniowych czy październikowych ślubów. Można ją wykorzystać w bukiecie, dekoracji sali czy stołów weselnych, kościoła, auta. Wpleciona we włosy panny młodej nada romantycznego charakteru ślubnej stylizacji.

Solo czy w duecie?
W obu wydaniach kraspedia kulista będzie wyglądała uroczo. Decydując się na bukiet monokwiatowy, będzie on mocnym akcentem ślubnej stylizacji, której nada słonecznego blasku. Całość dopełni ozdoba z żółtych kuleczek wpięta we włosy panny młodej czy buty
w równie soczystym odcieniu. Intensywny kolor kraspedii można przełamać głęboką zielenią, bielą lub lawendą.

Motyw przewodni
Kraspedię i jej charakterystyczną barwę można wykorzystać, jako kolor przewodni ślubu i wesela. Idealnie okrągły kształt kwiatostanów, oryginalność tej roślinki, jej barwa i trwałość oraz fakt, że obecnie jest niezwykle modna – wszystko to przemawia za wykorzystaniem jej na zbliżającym się ślubie.

Szerokie zastosowanie
Malutkie kwiatuszki można umieścić na winietkach dla gości, zawieszkach na alkohol, w kompozycjach, które udekorują weselne stoły. Niech kraspedia będzie ozdobą prezencików dla waszych gości. Jeżeli jeszcze nie kupiliście zaproszeń, zamówcie ręcznie robione z motywem kraspedii. I na koniec koniecznie należy wykorzystać tą urokliwą roślinkę w stylizacji pary młodej i orszaku ślubnego – w bukiecie dla panny młodej i druhenek, ozdobie do butonierki dla pana młodego i jego orszaku, we fryzurze głównej bohaterki, etc.