Artykuły powiązane

 

Niektórzy z przyszłych panów młodych zdecydowanie odrzucają pomysł na, w ich mniemaniu, sztywną stylizację z garniturem, smokingiem czy frakiem w roli głównej. I co zrobić z takim delikwentem? Nie ma sytuacji bez wyjścia. Zawsze można poszukać rozwiązania, które zadowoli obie strony. Najważniejszą kwestią jest podejście do problemu w sposób konstruktywny. A zatem do roboty!

Łączenie w dobrym guście
Jednym z pomysłów by sprawić, aby formalny strój stał się zdecydowanie mniej oficjalny, to dopasowanie do niego specjalnych dodatków, które złamią przyjętą konwencję. Wszelkie chwyty dozwolone, byle nie przeholować z ilością. Umiar zawsze jest w cenie.

Zabawne szelki
Dawno zapomniany dodatek, który obecnie jeżeli jest wykorzystywany, to raczej jako dodatek, podkreślający całość stylizacji. Będzie to z pewnością dobry pomysł na przełamanie ślubnej kreacji pana młodego. Można je nosić w sposób standardowy (na ramionach) lub w sposób nonszalancki – opuszczone.

Skarpetki we wzorki
Kolorowe skarpety z pewnością wzbudzą uśmiech na ustach wielu osób. Zwłaszcza, jeżeli bardzo się postaracie
i znajdziecie wzór, który będzie odpowiadać tej uroczystej chwili. W sklepach stacjonarnych oferta może być ograniczona, ale w Internecie z pewnością nie powinno być problemu ze znalezieniem zabawnych wzorów. Warto pamiętać o dwóch rzeczach, po pierwsze - aby kolorystyka nawiązywała bezpośrednio do dodatków panny młodej. Po wtóre – skarpety powinny mieć odpowiednią długość. Goła łydka widoczna spod nogawki jest niedopuszczalna.

W trampkach do ołtarza?
Wiele osób pokręci przecząco głową z niedowierzania. Ale... osobiście mój znajomy właśnie w obuwiu a'la trampki pomknął do ołtarza. Całość stylizacji była spójna i akurat te buty pasowały do tego jak ulał. Więc nie należy ich przekreślać na starcie. Nowoczesny garnitur z wąskimi spodniami, luźna koszula i właśnie trampki dla nowoczesnych mężczyzn będą świetnym pomysłem na ślubną stylizację. Ważne,
aby dobrze się czuć w wybranym zestawie.

Nieoficjalna koszula
Kiedyś obowiązkowo musiała być biała. Teraz nie. W związku z tym przyszły pan młody może wybierać, przebierać w kolorach, fasonach, fakturach. Podobnie jak w przypadku innych dodatków, wybrany kolor musi nawiązywać do stylizacji panny młodej. Przy nowoczesnym „looku” można zrezygnować z dodatków typu mucha czy krawat, zwłaszcza, jeżeli została wybrana koszula z fakturą lub wzorzysta.

Z muchą pod brodą
Przy jednolitej, gładkiej koszuli można postawić na ekstrawagancki dodatek w postaci muchy. I absolutnie nie wybierajcie czarnej czy białej, ale kolorową, pstrokatą, zabawną, która będzie niczym wisienka na waszym ślubnym torcie.