Autor Wątek: Kosmetyki, bez których DZIECKO nie może się obejść  (Przeczytany 18026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Kosmetyki, bez których DZIECKO nie może się obejść
« dnia: 27 Października 2006, 13:26 »
Skóra dziecka jest bardzo cieniutka i zawiera niewiele gruczołów łojowych. Z tego powodu nie może jeszcze samodzielnie wytworzyć naturalnej warstewki tłuszczu, która chroniłaby ją przed podrażnieniami.  Dlatego powinnaś właściwie pielęgnować skórę dziecka i uważać, by odpowiednio dobrać kosmetyki, nie przesadzić z ich ilością. Sprawdź, które naprawdę są potrzebne twojemu maluszkowi.


Delikatne mydełko
To pierwszy i najważniejszy kosmetyk maleństwa. Możesz go używać nie tylko do mycia ciałka, ale również włosków, szczególnie gdy jest ich niewiele. Mydła dla niemowląt zawierają substancje natłuszczające delikatną skórę, np. glicerynę, olejek migdałowy, oliwę z oliwek, lanolinę. Zdarza się jednak, że nawet najdelikatniejsze  nie ochronią skóry dziecka przed przesuszeniem. Tradycyjną kostkę zastąp więc kremowym żelem do mycia ciała lub płynem do kąpieli z dodatkiem oliwki. Nie stosuj wtedy dodatkowo żadnego mydła.

Krem do pielęgnacji pupy
To kosmetyk, który musi się znaleźć w szafce każdej mamy niemowlaczka. Skórka na pośladkach dziecka niemal przez cały czas jest zakryta pieluszką, która tworzy mokry kompres. Źle działa też na pupę kupka i mocz. Łatwo może się więc odparzyć. Krem do pielęgnacji pupy tworzy na skórze barierę przed wilgocią i łagodzi podrażnienia. Powinien zawierać tlenek cynku, d-panthenol, substancje natłuszczające i regenerujące naskórek.

Chusteczki pielęgnacyjne
Nie zastąpią oczywiście wieczornego mycia, ale pomogą w codziennej toalecie niemowlęcia. Są bezpieczne dla skóry maleństwa, a przy tym bardzo wygodne. Możesz używać ich przy każdym przewijaniu szkraba, by usunąć kupkę czy wytrzeć krocze z moczu. Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy nie możesz umyć pupy czy rączek dziecka wodą i mydłem, np. podczas wizyty u lekarza, w czasie podróży samochodem czy spaceru w ciepły dzień. Chusteczki nasączone mleczkiem, balsamem lub lotionem oczyszczają i nawilżają delikatną skórę smyka. Nie powodują przy tym podrażnień, a nawet łagodzą już istniejące. Jeśli twój malec ma często zaczerwienioną pupę, wybieraj chusteczki, które w nazwie mają określenie  „soft”- są bezzapachowe i wyjatkowo delikatne. Unikaj natomiast tych nasączanych oliwką - mogą podrażniać skórkę maleństwa. Chusteczki dobrej jakości są mięciutkie, mocno nawilżone, mało perfumowane i nie sklejają się przy wyciąganiu z pudełka.

Natłuszczająca oliwka
 Przydaje się szczególnie w pierwszym miesiącu życia maluszka, gdy jego skórka jest wyjątkowo sucha i podatna na podrażnienia. Oliwka skutecznie zmiękcza naskórek i chroni go przed utratą wilgoci. Jest również bardzo pomocna w przypadku ciemieniuchy. Możesz jej też używać do wieczornego masażu. Gdy twój malec podrośnie, stosuj ją ostrożniej, ponieważ może podrażniać skórę lub nasilać częsty u starszych niemowlaczków łojotok. Jeśli jednak używasz oliwki, nie siegaj już dodatkowo po inne środki nawilżające, np. balsam czy mleczko.

Ochronny krem na buźkę
Stosuj go zawsze, zanim wyjdziesz z maluszkiem na spacer. W słoneczny dzień użyj kremu z filtrem, zwłaszcza gdy na ziemi leży śnieg, który jak ekran odbija słońce i zwiększa szkodliwe działanie promieniowania na skórę. W mroźny i wietrzny dzień najlepiej posmaruj szkrabowi buzię specjalnym kremem na zimę. Możesz też kupić kosmetyk na każdą pogodę, który zapewni ochronę zarówno przed mocnym słońcem (zawiera filtry), jak i przed zimnem.

Balsam do ciała
Warto smarować nim ciałko maluszka po kąpieli, ponieważ woda wysusza skórę. Balsam przywróci jej właściwą wilgotność i elastyczność. Niektóre balsamy są wzbogacone witaminami A i E, zawierają oliwkę pielęgnacyjną. Bardzo dobrze się wchłaniają i nie zostawiają na skórze tłustej warstwy. Często dodaje się do nich również wyciąg z ziół łagodzących podrażnienia, np. z rumianku lub nagietka.

Łagodny szampon
Przyda się do mycia główki maluszka, który skończył już miesiąc. Nie szczypie w oczy, a włoski są po nim lśniące i łatwo się rozczesują. Jeśli chcesz uniknąć nadmiaru kosmetyków, kup płyn do kąpieli, którym można jednocześnie myć główkę.
« Ostatnia zmiana: 3 Stycznia 2010, 12:02 wysłana przez liliann »

Offline *Ewelina*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7521
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.12.2007
Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Października 2006, 13:28 »
Antalis jestes niesamowita --tyle informacji w tylu działach :). Napewno sie przydadza.



Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #2 dnia: 2 Listopada 2006, 18:39 »
Cytat: "Antalis"
Krem do pielęgnacji pupy

Mam,ale nie używam.Bo mój Mały nigdy nie miał pupy odparzonej.A tak na wszelki wypadek nie smaruję(jak niektórzy radzą mi.Po co jak nic nie ma?).Częsta zmaina pieluszki, umycie pupki i osuszenie dużo pomagają, aby dzidziuś miał ładną pupkę.nie wychodzić z założenia,że pampers to cały dzień można nosić, aż będzie strasznie ciężki i z pupki spadał.
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #3 dnia: 3 Listopada 2006, 10:29 »
Cytat: "Mariolka"
Częsta zmaina pieluszki, umycie pupki i osuszenie dużo pomagają, aby dzidziuś miał ładną pupkę.nie wychodzić z założenia,że pampers to cały dzień można nosić, aż będzie strasznie ciężki i z pupki spadał.


O to, to - bardzo mądre podejście. Niestety są dzieciaczki z bardzo wrażliwa skóra i choćby nie wiem co to  i tak coś się przydazyć może.... a wtedy
 
Gładka pupa, czyli jak leczyć odparzenia

Skóra u maluszków jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego często dochodzi u nich do pieluszkowego zapalenia skóry i podrażnień. Na podrażnienia najbardziej narażone są miejsca, które są zasłonięte, czyli miejsca pod pieluchą: pupa, uda oraz okolice brzuszka. Stany zapalne wywołują bakterie znajdujące się w kupie i moczu i najczęściej występują wtedy, kiedy dieta dziecka jest bardziej urozmaicona. Trzeba zawsze szybko reagować, nawet jeśli zauważymy nawet najmniejsze zaczerwienienie. Wyróżniamy trzy różne stany w pieluszkowym zapaleniu skóry:

 :arrow: szorstka skóra- skóra jest zaczerwieniona, a szorstkie miejsca pojawiają się w fałdach skóry, wna podbrzuszu, udach i pupie.Występuje wtedy, gdy zbyt ciasno założymy pieluchę. Miejsca takie dobrze jest smarować maścią np. bepanthenem.
 :arrow: odparzenia- na pupie pojawia sioę rumień, czyli czerwona, mocno odparzona skóra robi się nabrzmiała i czasami zaczyna się łuszczyć. Bardzo ważne jest by wietrzyć pupę maluszkowi jak najczęściej i stosować preparaty zawierające cynk np: sudocrem
 :arrow: pęcherzyki ropne- nieleczone odparzenia prowadzą do powstawania krost i pęcherzy ropnych. Wtedy trzeba się zgłosić jak najszybciej do lekarza.

Aby nie doprowadzic do stanów zapalnych należy zmieniać często pieluchy i robić to odrazu po każdej kupie, dobrze też jest umyć pupę wodą z mydłem po zrobieniu kupy, po kąpaniu dobrze osuszaj wszystkie fałdki i nie stosuj talku do ochrony pupy.

Czyli nic dodac nic ująć- Mariolka w jednym zdaniu podsumowała :wink: .


Offline Martaxyz11

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9979
  • Płeć: Kobieta
Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Listopada 2006, 17:55 »
Ja przez pierwszy tydzieni nie uzywałam niczego bo nie było potrzeby. Lekarz pediatra powiedział ze to dlatego ze siuski nie sa gryzace JESZCZE i jak to sie zmieni to sama zobacze ze bedzie zaczerwienione...
"wszystkie zwieŻęta są rUwne, ale świnie są rUwniejsze"
Orwell G. "Folwark Zwierzęcy"

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Listopada 2006, 20:27 »
Cytat: "Martaxyz11"
Ja przez pierwszy tydzieni nie uzywałam niczego bo nie było potrzeby. Lekarz pediatra powiedział ze to dlatego ze siuski nie sa gryzace JESZCZE i jak to sie zmieni to sama zobacze ze bedzie zaczerwienione

popieram.ja mam zakupione tego typu kosmetyki do pielęgnacji pupy dziecka, ale ich nie używam.A Marcelek ma już prawie 9 miesięcy.Wystarczy częste przewijanie, prawidłowe oczyszczanie pupy i bedzie ok.Jak coś czsem zobaczę,że lekko skóra podrażniona to dopiero posamruję cienką warstwą maści
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Martaxyz11

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9979
  • Płeć: Kobieta
Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Listopada 2006, 21:13 »
Cytat: "Mariolka"
Wystarczy częste przewijanie, prawidłowe oczyszczanie pupy i

hi hi na szczęście moja córcia ma tak szlachetną dupinkę ze po zrobieniu kupy nie zdąże jej zaniesc na przwijak aby nie darła sie w niebogłosy  :mrgreen: i tak krzyczy az nie poczuje ze ma sucho  :roll:
"wszystkie zwieŻęta są rUwne, ale świnie są rUwniejsze"
Orwell G. "Folwark Zwierzęcy"

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Listopada 2006, 21:25 »
mała hrabianka... :mrgreen:
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Martaxyz11

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9979
  • Płeć: Kobieta
Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Listopada 2006, 21:34 »
Cytat: "Mariolka"
mała hrabianka...

ojca i matke do bankructwa doprowadzi jak tak dalej bedzie po 10-12 pieluszek dziennie  :mrgreen:
"wszystkie zwieŻęta są rUwne, ale świnie są rUwniejsze"
Orwell G. "Folwark Zwierzęcy"

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Listopada 2006, 17:17 »
Cytuj
10-12 pieluszek dziennie

to na poczatku jest normalne.Ja też sięwystraszyłam,że to tyle pieluch idzie...potem jest mniejsze zapotrzebowanie, bo dzidzia nie robi tyle kupek.I potrafi z jedną pieluszką przespać całą noc...A to niemożliwe w przypadku noworodka
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Agniesz_ka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 237
Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Listopada 2006, 22:41 »
nasz zestaw kosmetykowy:

mydło bambino lub oilatum do kapieli,
i do okolo miesiaca lub dwoch oliwka bambno (lub weledy) na glowke - na ciemieniuszke.
do pupy sudocrem - ale rzadko stosuje bo rzadko jest taka potrzeba - mam jeszcze malusienka probke ze szpitala, w ktorej jest chyba ze 3/4 kremu.
krem do buzi na dwor - no coz - w Szwecji nie uzywaja, to dlaczego mialabym stosowac u nas?

jestem przeciwniczka smarowania dziecka na wszelki wypadek - i posiadania miliona kosmetykow do kazdej czesci ciala.

Najfajniejszym wynalazkiem oprocz pieluch jednorazowych sa mokre chusteczki  :koncert:

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Listopada 2006, 11:00 »
Cytat: "Agniesz_ka"
jestem przeciwniczka smarowania dziecka na wszelki wypadek - i posiadania miliona kosmetykow do kazdej czesci ciala

dokładnie tak... Ja też mam jeszcze od narodzin synka(a ma już 9 miesięcy prawie)wiekszą połowe opakowania sudocremu

Cytat: "Agniesz_ka"
Najfajniejszym wynalazkiem oprocz pieluch jednorazowych sa mokre chusteczki

bez tego ani rusz...
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Martaxyz11

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9979
  • Płeć: Kobieta
Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Listopada 2006, 13:27 »
Cytat: "Mariolka"
Ja też sięwystraszyłam,że to tyle pieluch idzie.

taak:) mamy ten etap :) 12 pieluszek - standardzik :)

najgorsze jest to ze nie chodzi o ilosc pieluch .. tylko o to ze co godzinę czasami musze ja "tarmosic" przy przebieraniu a ona tego NIE CIERPI  :roll: a z odrobina nawet kupki takie malutkiej co czasami przy baczku sie wydali nie polezy ani minuty :)

my to własciwie kosmetyków nie mamy bo
- do kapieli Oilatum...
- pupa Sudokrem ( mam tez Nivea przeciwodparzeniom ale jeszcze nie uzywam ) i Linomag...
- mam tez oliwkę Nivea ale uzywałam jej tylko na stópki bo byly przesuszone ...i do nie bede jej uzywac az nie skonczy mi sie Oilatum a mam 1/2 litra  :mrgreen:

A chusteczki - SUPER :)
"wszystkie zwieŻęta są rUwne, ale świnie są rUwniejsze"
Orwell G. "Folwark Zwierzęcy"

Offline Agniesz_ka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 237
Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Listopada 2006, 20:06 »
Cytat: "Martaxyz11"

najgorsze jest to ze nie chodzi o ilosc pieluch .. tylko o to ze co godzinę czasami musze ja "tarmosic" przy przebieraniu a ona tego NIE CIERPI  :roll: a z odrobina nawet kupki takie malutkiej co czasami przy baczku sie wydali nie polezy ani minuty :)


bo takim malusinkom najzywczajniej w swiecie jest zimno przy przewijaniu :)

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #14 dnia: 8 Marca 2007, 01:20 »
Rewelacyjna jest maść alantan do pupki .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline gosiaczekk
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5114
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Września 2007, 21:05 »
Podciagam wątek :) mamuśki piszcie jakie kosmetyki stosujecie dla swoich maluszków (co do kąpieli, do pupci, buzi, na ciemieniuszkę, chusteczki, itp)

Offline Martaxyz11

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9979
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Września 2007, 21:14 »
Ja TYLKO Ojlatum niezmiennie :)
chociaz teraz ostatnio daje troszke Nivea do kąpieli aby była pianka :)

"wszystkie zwieŻęta są rUwne, ale świnie są rUwniejsze"
Orwell G. "Folwark Zwierzęcy"

Offline gosiaczekk
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5114
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Września 2007, 21:26 »
Marta a jak uzywasz Oilatum do kapieli to już żadnego mydełkiem nie trzeba myć?

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Września 2007, 22:17 »
Nie Gosiu oilatum własnie zastepuje mydełak i wszelkiego rodzaju kosmetyki do kapania .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Martaxyz11

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9979
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Września 2007, 08:39 »
NIe uzywam niczego bo nie ma takiej potzreby :)
"wszystkie zwieŻęta są rUwne, ale świnie są rUwniejsze"
Orwell G. "Folwark Zwierzęcy"

Offline Kastor (Olcia)

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3244
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.04.2006cywilny 28.04.2
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Września 2007, 09:55 »
ja dla malego
do kapieli uzywam mustele albo klorane z nagietkiem
do pupy sudocrem (nigdy nie mial jeszcze odparzonej) albo zasypke
balsam do ciala( ale nie codziennie bo po musteli nie musze) hippa- swietnie sie wchlania
do smarowania na codzien buzi ziajke dla dzieci na sloneczko krem z filtrem 50 vichy na wiatr i chlod penaten krem
do czyszczenia uszu patyczki dzidzius
 

Offline Wercia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7020
  • Płeć: Kobieta
  • K & M- 10 lat minęło...:))
  • data ślubu: [
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #21 dnia: 5 Października 2007, 17:10 »
Marta a jak uzywasz Oilatum do kapieli to już żadnego mydełkiem nie trzeba myć?

Gosia jest równieżmydełko Oilatum :) Ja go używam razem z płynem :)

Offline olkahof

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4137
  • data ślubu: 08.04.2007
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #22 dnia: 2 Listopada 2007, 00:41 »
Odnawiam temat pytaniem...

miałam klopot, gdyż tutaj głównie kosmetyki johnsona  ::) podobno oliwka uczula, więc postanowiłam znaleźć coś innego...

znalazłam Oilatum- Na opakowaniu pisze Oliatum Junior - płyn do kąpieli, ale dokładnie nie pisze od którego m-ca można stosować,
i taki sam krem Oilatum Junior, pisze, że co ciała, ale podobnnie jak w przypadku płynu nie pisze od którego m-ca

Czy na tych, które wy używacie pisze, że są one specjalnie dla niemowląt? Np. na tym płynie i mydełku?

Proszę też o opinie na temat kosmetyków Mustela, są tutaj też dostępne i nie wiem teraz które kupić  ??? a nie chciałabym za dużo, jakiś płyn lub mydełko do kąpieli i oliwkę lub krem do ciała taki po kąpieli żeby wmasowywać w ciałko.
Mile widziane fotki produktów, które wy używacie :D lub linki do stron z info o tych kosmetykach


Offline asia

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 9607
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.09.2005r.
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #23 dnia: 2 Listopada 2007, 00:50 »
Ja Oleńko będę używać kosmetyków Musteli - moja bratowa używa, jest baaardzo zadowolona i mi też je poleciła.

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #24 dnia: 2 Listopada 2007, 08:54 »
J abym wbrała Oilatum !
Poczytaj u nas w maluszkachc a zobaczysz ze wszystkie polecają ta firme .
Wystarczy ze z oilatum kupisz płyn do kapieli i juz nie musisz nawet dzieck aoliwkowac ani uzywać mydła do kapieli .
Oilatum jest rewelacyjny przy wszelkich chorobach skóry .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Wercia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7020
  • Płeć: Kobieta
  • K & M- 10 lat minęło...:))
  • data ślubu: [
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #25 dnia: 2 Listopada 2007, 10:21 »
Olkahof ja również używam Oilatum do kąpieli plus jeszcze mydełko Oilatum. Kupiłam je w irlandzkiej aptece więc Ty również nie powinnaś miec problemu z kupieniem tych kosmetyków u siebie :D
Płyn jest w niebieskiej butelce i jest na nim napisane: oilatum emollient

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #26 dnia: 2 Listopada 2007, 23:08 »
No i chyba problem z głowy :)
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline olkahof

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4137
  • data ślubu: 08.04.2007
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #27 dnia: 3 Listopada 2007, 19:33 »
dziękuję za opinie  :Daje_kwiatka:

znalazłam też polską drogerię, gdzie można kupić Ziajkę, więc kłopot z głowy, bo wszystkie trzy marki- Mustela, Oilatum i Ziajka są dobre, więc napewno postawię na ktorąś z nich :D


Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #28 dnia: 3 Listopada 2007, 19:43 »
Napewno Oilatum ! :)
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #29 dnia: 6 Listopada 2007, 08:09 »
Ja do kąpieli używam emulsji Z Ojlatum i nic więcej, chyba ze liczć zabawekę rybkę, bo bez tego kąpiel ciezko przezyc..   ;D ;D
Czasem po kąpieli posmaruję ją kremem z ojlatum (ale bardzo rzadko to czynię).
Do pupy maść Linoderm plus i na gorsze zaczerwinienia Sudokrem.
Jak mała miała małą ciemieniuchę to stosowałam Olejuszke.
Do czyszczenia noska Tetrisal E i aspirator frida.

Na okres jesienno-zimowy mam krem z Nivei na każda pogode. Kupiłam jeszcze przed narodzinami małej, a dopiero teraz zaczełam stosowac (mała ma 7 miesiecy) i to jeszcze jak nie zapomnę.
A na upały i skwar miałam bloker z faktorem spf 50 z chicco.