Autor Wątek: Jak schudnąć przed weselem??  (Przeczytany 12622 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gugulka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Jak schudnąć przed weselem??
« dnia: 29 Stycznia 2014, 16:19 »
Podrzućcie jakieś sprawdzone metody na odchudzanie:)

Offline kluseczka_85

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.09.2013
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Stycznia 2014, 15:49 »
O zgrabnej sylwetce marzy każda z nas. Dzięki zdrowemu odżywianiu i odrobinie ruchu będziesz wyglądać olśniewająco w dniu Twojego ślubu. Oto pięć prostych sposobów na zgrabną sylwetkę, które ułatwią Tobie zgubić zbędne kilogramy i żyć zdrowo. Nawyki zdrowego trybu życia pozwolą Ci na zgrabną sylwetkę i utrzymanie formy nie tylko przed ślubem, ale i po.
Pij dużo płynów. Odpuść sobie napoje gazowane i zacznij pić więcej wody. Pamiętaj, że woda ma 0 kalorii, w przeciwieństwie do soków i innych sztucznie barwionych napojów. Woda wypłukuje toksyny z organizmu i przyspiesza trawienie. 8 szklanek wody dziennie to podstawa, jednakże ilość wody jaką potrzebuje twój organizm jest przede wszystkim uwarunkowana trybem życia jaki prowadzimy. Osoby pracujące fizycznie lub uprawiające regularnie sporty powinny pić nieco więcej wody. Lepiej jest wypijać mniej płynu, ale częściej, niż dużo jednorazowo.
Rada: Do wody można dodać odrobinę świeżo wyciśniętego soku z cytryny lub limonki, aby dodać odrobinę smaku. Nie należy używać gotowych proszków smakowych, gdyż są one kaloryczne i zawierają dużo cukru.
Jedz pięć małych posiłków dziennie. Z reguły każdy z nas jada 3 duże posiłki dziennie, czasem zapominamy o śniadaniu i najadamy się dużo tuż przed snem. Nasz organizm nie nadąża zużyć całej zdobytej energii i odkłada się ona w postaci zbędnego tłuszczyku w naszym organizmie. Ważne jest by jadać mniej, ale częściej. Pięć posiłków dziennie to optymalna liczba. Ważna jest również jakość tego co jemy. Z diety należy wyeliminować wszelkiego rodzaju niezdrowe potrawy, zapomnijmy o smażonych frytkach i obciekających tygodniowym tłuszczem burgerach.
Rada: zawsze noś przy sobie zdrowe przekąski: owoc, jogurt, orzeszki. Kiedy dopadnie Cię głód między posiłkami zjedz jabłko. Zapomnij o kalorycznych batonikach! Ostatni posiłek dnia powinien być lekkostrawny i powinien być spożyty nie później niż na 2 godziny przed snem.
Wprowadź do swojej diety więcej warzyw i owoców. Zdrowa dieta powinna składać się z 50% warzyw i owoców, pozostałe 50% to potrawy mięsne, pieczywo oraz nabiał (50/50). Warzywa i owoce są naturalnym źródłem witamin oraz błonnika dla twojego organizmu.
Zmniejsz ilość spożywanych napojów alkoholowych.Piwo jasne (0,5l) zawiera aż 210 kalorii , a do tego wzmaga apetyt. Trzy kieliszki wytrawnego wina na tydzień to aż 318 kalorii, czyli kilka kolejnych kilometrów na bieżni.
Rada: Nie pij alkoholu regularnie, a gdy już nadarzy się okazja do świętowania, ogranicz jego spożywanie. Ważne jest, aby nie podjadać wysokokalorycznych przekąsek w trakcie picia.
Ćwicz regularnie! Choć brzmi to banalnie, aktywność fizyczna jest niezbędna dla utrzymania zgrabnej sylwetki. 20 minut ćwiczeń dziennie sprawi, że poziom twojej energii wzrośnie! Jeżeli poważnie myślisz nad zgubieniem nadmiaru kilogramów, to 45min ćwiczeń (bieganie, jazda na rowerze, pływanie, aerobik, siłownia) 3 - 4 razy w tygodniu to podstawa!

Offline nowakmagdalena
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #2 dnia: 7 Lutego 2014, 18:43 »
Czym więcej będziesz ćwiczyć tym lepiej.  Najlepsze są aeroby :) Zasada jest taka, że musisz spalać więcej kalorii niż jesz :)
No niestety. .  to nie jest takie proste :(

Offline Wizawa
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: BRAK
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Marca 2014, 10:39 »
Z doświadczenia mogę także doradzić abyś nie przesadziła z ćwiczeniami przed samym weselem. Do tego dochodzi także stres i całość może zacząć Cie przerastać.  Najlepiej byłoby nieco wcześniej rozpocząć odchudzanie,stosować dietę oraz być aktywnym fizycznie,to ma kluczowe znaczenie.

Offline Tracy
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Marca 2014, 19:19 »
Zapisz się na jakąś siłownię lub do klubu fitness, zdrowo się odżywiaj, będzie dobrze :)

Offline agnieleczka13

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
  • co przyniesie nowy dzień:)
  • data ślubu: 04.10.2014
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Kwietnia 2014, 12:31 »
ja przed slubem mialam tyle pracy, że schudłam 7 kg poprostu nie mialam czasu jesc i podjadać teraz znow przytylam:)
carpe diem

Offline HankaS

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 126
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.05.2015
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Marca 2015, 11:05 »
trochę ćwiczeń i dieta :)  ;D
Poszukuj. . .

Offline darling
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 30.08.2014
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Marca 2015, 01:59 »
dokładnie, dużo ruchu, ale też zdrowe odzywanie:)

Offline dianna
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Listopada 2015, 14:44 »
Dieta+sport to najlepsze połączenie! Należy ograniczyć spożywane posiłki i wyelimonować słodycze oraz słodkie napoje a także wysoko przetworzone jedzenie. Do tego sport-ćwiczenia obwodowe i kardio.

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Listopada 2015, 19:22 »
Słodkie napoje są najbardziej zdradliwe.  Często się zwraca uwagę na słodycze i się ich unika,  a jednocześnie np pije się colę.

Offline Gienia91
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Grudnia 2015, 11:24 »
Ja przed swoim ślubem po prostu mniej jadłam i starałam się nie jeść po 18stej. Pomogło, bo schudłam 10kg w ciągu 7 miesięcy.

Offline Jusiaradusia
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • data ślubu: 17.06.16
  • Skąd:: Goleniów
  • Ślub w: Goleniów
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Grudnia 2015, 00:46 »
To jest mój największy problem. Dieta i ćwiczenia  :glupek:


Mimo że mój narzeczony jest sportowcem to ja nie umiem się zmotywować... a do ślubu coraz bliżej.   :Olaboga:

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Grudnia 2015, 01:45 »
Jusiaradusia dziewczyny prowadzą piękny wątek w tym zakresie.
https://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=42108.0
Przyłącz się. :)
« Ostatnia zmiana: 22 Października 2021, 17:49 wysłana przez zibi »

Offline Maylena

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #13 dnia: 5 Marca 2016, 19:24 »
Według mnie trzeba iść do dietetyka i poprosić go o dietę. Wtedy będziemy mieli murowane efekty.

Offline is-ka

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
  • Ślub w: łódzkie
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #14 dnia: 6 Marca 2016, 13:09 »
Na mnie podziałała dieta niskowęglowodanowa,jem wszystko co ma indeks glikemiczny do 50.Zero białego cukru,pszenicy,przekąsek typu chipsy,krakersiki,ciasteczka,itd.Desery i wypieki sama robię i tylko z mąk pełnoziarnistych,jako zamiennik cukru używam stevii lub ksylitolu,zamiast masła-olej kokosowy,dużo warzyw i owoców.Trochę wyrzeczeń i zmiany sposobu odżywiania owocuje nie tylko utratą wagi,ale i ładniejszą cerą  :)

Offline maja89
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • data ślubu: 22.08.2015
  • Skąd:: Gdynia
  • Ślub w: Gdynia
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #15 dnia: 1 Kwietnia 2016, 10:25 »
Moim zdaniem trzeba się wybrać do dietetyka. Trzymać się diety i dużo ruchu, biegać, ćwiczyć, basen. To powinno pomóc.  :)
SPAM

Offline NaSl
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • data ślubu: 20.08.2016
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Stycznia 2017, 14:19 »
To prawda, porady dietetyka i ułożenie odpowiedniego jadłospisu będzie kluczową kwestia, a poza tym nie schudniesz w kilka dni czy tygodni, ponieważ akurat odchudzanie jest długotrwałym i złożonym procesem gdzie efekty nie są widoczne od razu, pamiętajmy o tym.

Offline agguskaaa
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • data ślubu: 16.06.2018
  • Skąd:: Bydgoszcz
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Stycznia 2017, 12:03 »
Zbilansowana dieta i aktywność fizyczna i to wszystko :)

Offline kaka12
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Marca 2017, 10:50 »
Ja nie musiałam się odchudzać, nie jestem zbyt "duża" a do tego waga sama mi spadła przed weselem, pewnie ze stresu.

Offline NaSl
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • data ślubu: 20.08.2016
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Marca 2017, 11:18 »
W wielu sytuacjach jest właśnie tak jak piszesz, czyli stres też robi soje i automatycznie tracimy wtedy na wadze. Inna kwestia, że odchudzanie powinniśmy zacząć odpowiednio wcześniej przed weselem, bo na miesiąc czy dwa przed terminem- niestety niewiele zdziałamy.

Offline jankakovalowa
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • data ślubu: 16.10.2009
  • Skąd:: Białystok
  • Ślub w: Białystok
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Maja 2017, 11:43 »
dieta, ćwiczenia i suplementacja. Wszystko fajnie funkcjonuje i można schudnąć w miesiąc do 10kg nawet, oczywiście to zależy od zaangażowania. oczywiście, żeby nie było, że bawię się w dietetyka to daję link do źródła:


NIE WKLEJAMY LINKÓW!
« Ostatnia zmiana: 14 Maja 2017, 20:47 wysłana przez ~Ania~ »

Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Czerwca 2017, 13:11 »
dieta, ćwiczenia i suplementacja. Wszystko fajnie funkcjonuje i można schudnąć w miesiąc do 10kg nawet...

10kg w przeciągu miesiąca to zdecydowanie za duże tempo   ::)

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Marca 2018, 16:37 »
Gdyby ktoś chciał poczytać jak w temacie, to mamy tez artykuł na ten temat
jak schudnąć przed ślubem

Offline terena
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • data ślubu: 12.10.2019
  • Skąd:: Warszawa
  • Ślub w: Warszawa
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Grudnia 2019, 09:50 »
Według mnie najlepiej jest zacząć od kardio, ale na siłowni.. nie w domu ;-) Ja od kilku miesięcy chodzę do siłowni Cityfit. Siłownia jest czynna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Mają niedrogie karnety, można wchodzić na Multisport i OK System. Siłownia jest świetnie wyposażona, bardzo profesjonalni instruktorzy. Największym plusem jest jednak mega dobra atmosfera, motywująca do ćwiczeń

Offline Majka2312
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #24 dnia: 4 Marca 2020, 14:27 »
U mnie fajnie sprawdziła się opcja z cateringiem. Zamawiam sobie Wygodnądietę- zapewniają mi 5 posiłków dziennie, ja dzięki nim jem zdrowo, smacznie i co ważniejsze regularnie. Do tego ćwiczę kilka razy w tygodniu i efekty są super;)

Offline MikołajCHowaj
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • data ślubu: 1989
  • Skąd:: Warszawa
  • Ślub w: Warszawa
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #25 dnia: 3 Sierpnia 2020, 22:18 »
Warto spróbować tabletki odchudzające w moim przypadku sie sprawdzily idealnie
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpnia 2020, 14:02 wysłana przez zibi »

Offline michalala
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Sierpnia 2020, 10:12 »
może zapisz sieę na siłownię no i ogranicz jedzenie mocno jak chcesz szybką schudnąć, w żadne tabletki nie wierz ;)

Offline JoAnka89
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Sierpnia 2021, 08:11 »
Tylko deficyt kaloryczny pozwoli Ci schudnąć

Offline moniaka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Listopada 2021, 11:50 »
Sprawdzona metoda to bieganie, nic nie zastąpi dobrego wysiłku fizycznego. Do tego dobra dieta oczywiscie. Powodzenia :-)

Offline podrozniczka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.08.2015
  • Skąd:: piaseczno
  • Ślub w: mauritius
Odp: Jak schudnąć przed weselem??
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Czerwca 2023, 15:58 »
witam a moze jakies wakacje i wczasy odchudzające? Moze cos z ajurwedą lub fitness np w Tajlandii ?
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwca 2023, 01:31 wysłana przez zibi »