e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: ile daje sie zaliczki za sale?  (Przeczytany 8563 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline justyna85 Kobieta

ile daje sie zaliczki za sale?
3 Marca 2008, 10:55
ile daje sie zaliczki za sale?

Offline *Ewcia* Kobieta

To zależy od lokalu, jedni chcą 500zł., a inni 1000. To indywidualna sprawa.

Offline Madzialena Kobieta

• Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 17.09.2005r.
Zaliczka czy zadatek?

Jeśli chodzi o zaliczkę, to często jest to uwzględnione w umowie, zależne od ogólnej kwoty,, np. jest to 10 procent wszystkiego, 25 no różnie.. każdy lokal ustala sobie sam  :-\

Offline *Ewcia* Kobieta

My akurat wpłacaliśmy zaliczkę, aby zarezerwować termin w kwocie 500zł, a resztę kwoty już w zależności od ilości osób i ewentualnie zmiany dań  mamy uiścić parę dni przed samym ślubem - ale podkreślę, że to zależy od lokalu  :)

Offline mk.mika Kobieta

My wpłacilismy 200zł zaliczki na rezerwacje terminu a przy podpisywaniu umowy z restauracja 1000zł mamy wpłacić.

Offline *Ewcia* Kobieta

U nas rezerwacja terminu = podpisanie umowy i wpłata 500zł. Kurcze nie zapytałam czy to się wlicza w opłatę  ;D No cóż...

Offline Olcia27 Kobieta

my wpłaciliśmy 200zł zaliczki reszta do wpłacenia po ślubie

dzieki za odp i dzieki wam zapytam czy bendzie to sie wliczalo juz w sume glowna bo o to bym nie zapytala napewno

Offline *Ewcia* Kobieta

Widzisz ja przeczytałam o tym po fakcie i dlatego nie zapytałam  ;D Nawet na myśl mi nie przyszło  ;D Nasze forumki niosą nieocenioną pomoc  ;)

Offline agu-s Kobieta

my płaciliśmy 1000 zł, pół roku przed weselem mamy zapłacić kolejne 1000 zł i dzień przed weselem resztę  ;) oczywiście cała należność za wesele będzie pomniejszona o te wcześniejsze wpłaty ;)

Offline Olcia27 Kobieta

ja osobiście nigdy się jeszcze nie spotkałam żeby zaliczka nie była brana pod uwagę przy dalszych płatnościach

no bo to niby logiczne ze zaliczka powinna byc odjeta od sumy glownej dlatego sie o to niepyta a chyba trzeba bo nigdy nie wiadomo co komu strzeli do glwoy po tym co sie naczytalam jakie jaja sobie ludzie robia (kierownicy roznych lokali) to  az sie w glowie nie miesci

Offline aga_t Kobieta

my płaciliśmy 2000 tyś zaliczki.

Offline hany81 Kobieta

a my zapłaciliśmy tylko 50 zł :o . Miało być 100 ale nie chciało mi się lecieć do bankomatu ;). Podpisana umowa na konkretną sumę /za osobę  i końcowe rozliczenie tydzień przed terminem ślubu. Jak widać co lokal to inna zasada

Offline anetka71 Kobieta

500zl i nie oddaja,tylko po prostu te pieniazki beda odjete od ceny glownej :)

Offline akayu Kobieta

my tez dalismy 500 zl ,a za osobe wychodzi nam 140 zl

Offline seendi Kobieta

• zakochani....zaczarowani..
  • użytkownik
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 12.09.2009
My zapłaciliśmy 300 zł zaliczki, resztę płacimy po poprawinach tj.  w poniedziałek przy oddawaniu sali.

Offline anikaa Kobieta

ja osobiście nigdy się jeszcze nie spotkałam żeby zaliczka nie była brana pod uwagę przy dalszych płatnościach

Trzeba dokładnie czytać umowę. Jest różnica między zaliczką a zadatkiem!!!

rybkawiedenka

• Gość
Dokładnie! Zaliczka przepada w chwili np rezygnacji a zadatek trzeba zwrócić. To jedna z różnic.

Offline SaTine Kobieta

My dawalismy 3 x po 1000 zł zaliczki .... przy podpisaniu umowy, kolejna 3 miesiące przed .. i teraz niedawno płacilismy ostatnią.

Ja mam zarezerwowaną Zamkową i płaciłam 500 zł w momencie rezerwacji (1,5 roku przed weselem) i 20% (czyli ok 3200zł) na rok przed weselem. Kolejną zaliczkę (50%) wpłacam na trzy dni przed weselem.

Offline Yukari-chan Kobieta

My płaciliśmy 500 zł zaliczki. Resztę przed weselem, albo po podpisaniu umowy, zależy jak nam będzie wygodniej. Poszli nam na rękę.

Offline AniaRomek Kobieta

2000 tys-za rezerwacje restauracji i hotelu.

Offline alinka26 Kobieta

Odp: ile daje sie zaliczki za sale?
24 Sierpnia 2008, 12:51
Od nas chcieli 500 zł

Offline mONIA 001 Kobieta

24 Sierpnia 2008, 13:06
W Olsztynie to tak standarfowo co knajpa tysiak  zal a gdzie nie gdzie oprocz tego 30 proc. przyjecia wes. :)

Offline Justys851 Kobieta

24 Sierpnia 2008, 22:27
A ja płaciłam 15 % od minimalnej liczby gości jaką zadeklarwoałam na umowie, oczywiście zadeklarowałam najmniejszą możliwą liczbe   ;D czyli 85 osób, co wyszło 2040 zł, oczywiscie reszta zaplaty jest pomniejszona o tę kwote  ;)

Offline JulkaJ. Kobieta

25 Sierpnia 2008, 21:49
My z kolei płaciliśmy zaliczkę (czyli będzie nam odliczona od całkowitych kosztów) 2000 zł w momencie rezerwacji terminu, czyli podpisania umowy. A teraz na około 10 dni przed ślubem jedziemy zapłacić za całość, czyli za ilość osób na weselu, plus poprawiny i u nas od razu hotel..

Ale faktycznie co lokal to inaczej wygląda i różne kwoty.

Niunx

• Gość
30 Sierpnia 2008, 23:35
Restauracja o ktorej mocno i intensywnie mysle - 2 000 zl.

Kwota oczywiscie pozniej odliczana od ostatecznych kosztow..

Offline Madzior23 Kobieta

20 Września 2008, 11:56
My daliśmy 800 zł zaliczki  :)

Offline lovelusia Kobieta

27 Października 2008, 11:34
1000 zł, przy podpisywaniu umowy...