Autor Wątek: Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...  (Przeczytany 14308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline okruszek

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1757
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« dnia: 6 Czerwca 2006, 13:26 »
Dziwnie brac ślub we wtorek czy w piątek....
Goście pracują, na drugi dzień trzeba wstać, nie ma dnia wolnego ...  :roll:
1 kwietnia 2006 - ślub cywilny

Będą bliźniaki :)

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #1 dnia: 6 Czerwca 2006, 13:37 »
W sumie tak ale jak ktos ma np. tylko przyjęcie ... albo w piątek, większość nie pracuje w soboty (tylko niech mnie ta "mniejszość" nie zje  :wink: ) i wtedy można się z sobote poprawiac a w niedzielę kurować  :mrgreen: albo tak jak teraz - jest boże ciało w czwartek - hmm, są śluby w boże ciało?bo ja nie za bardzo wiem :roll: ale jak jest a goście dostali wcześniej zaproszenie to pewnie już się zorganizowali :wink:


Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #2 dnia: 6 Czerwca 2006, 14:00 »
jak są długie weekendy to czemu nie...

moja pacjentka - pomino normalnego tygodnia pracy - brałą slub w zeszły piątek... nawet nie wiem co nią kierowało....
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Madzialena

  • Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2207
  • Płeć: Kobieta
  • Aniołek [*] 16.01.2009
  • data ślubu: 17.09.2005r.
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #3 dnia: 6 Czerwca 2006, 14:11 »
Cytat: "monia"
nawet nie wiem co nią kierowało


może nie mogla znaleźć sali w sobotę...albo zespół był juz zarezerwowany  :roll:  Ania tez uparła się na Marinę, ale nie było wolnego terminu więc ślub biorą w piątek..



Offline pioteras

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Już jest KUBUŚ... i JULIA też :-)
  • data ślubu: 15.07.2006
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #4 dnia: 6 Czerwca 2006, 14:20 »
Czasem trzeba wziąść w dzień powszedni bo czas nagli  :mrgreen:  i ślub musi być a niestety terminy juz pozajmowane tam gdzie byśmy chcieli miec wesele.


Offline Anielka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2168
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.08.2006
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #5 dnia: 6 Czerwca 2006, 14:25 »
A ja ślubuje we  :mrgreen: WTOREK :mrgreen: i wszystko załatwiliśmy bez problemu, nie było strachu o fotografa, kamerę czy zespół - na ten dzień mogliśmy sobie zamówić kogo nam się tylko podobało. Nie ma zadnych przepychanek, że nas ktoś z czyms wyprzedzi :wink:

Offline Madzialena

  • Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2207
  • Płeć: Kobieta
  • Aniołek [*] 16.01.2009
  • data ślubu: 17.09.2005r.
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #6 dnia: 6 Czerwca 2006, 19:49 »
Piotruś... wziąć, wziąć, wziąć   :P  (to tak z dobrego serduszka)



Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #7 dnia: 7 Czerwca 2006, 12:29 »
Ja brała ślub w niedzielę....ale święta były i goście mieli wolne i do pracy nikt się nie spieszył...
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Dorka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 115
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #8 dnia: 7 Czerwca 2006, 13:28 »
Ja często spotykałam się w rodzinnej miejscowości z braniem ślubu w inny dzien tygodnia niż sobota przez pary, które nie miały ślubu kościelnego. A czemu tak, to nie wiem... :?:


Pozdrawiam wszystkie październikowe panny młode!

Offline Aniutek83
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2086
  • Płeć: Kobieta
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #9 dnia: 7 Czerwca 2006, 16:21 »
kuzynka mojego narzeczonego tezbedzie brała slub 15-stego sierpnia, ja tam tego nie uwazam za dziwne! Przeciez jest to dzień wolny od pracy , jest to święto a poza tym goscie dostaja zaproszenia wcześniej i maja czas zeby to sobie zorganizować Przeciez jak są sluby w soboty - to niektórzy ludzie tez chodza do pracy w niedzielę inni do szkoły! Więc to chyba nie jest zadne udziwnienie ani problem!

Offline Dorota77
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 780
  • data ślubu: 12.08.2006
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #10 dnia: 7 Czerwca 2006, 22:19 »
We wtorek jedziemy i co widzimy: pięknie udekorowany samochód, bardzo dużo balonów, które co chwilkę odczepiały się, a w nim para młoda. Tak więc nic dziwnego jak ktoś bierze ślub w inny dzień niż w sobotę :D .

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #11 dnia: 7 Czerwca 2006, 23:48 »
Cytat: "Aniutek83"
Przeciez jak są sluby w soboty - to niektórzy ludzie tez chodza do pracy w niedzielę inni do szkoły! Więc to chyba nie jest zadne udziwnienie ani problem!



Jak ktoś szuka dziury w całym to wszystko może być problemem.  :?

Offline dziubasek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17066
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Czerwca 2006, 12:22 »
Ja biore ślub w piątek ze względu na to, jak napisała Madzialena, że uparłam się Marinę i nie chciałam miec nigdzie indziej wesela...a wszystko było pozajmowane do końca października 2006 (my rezerwoaliśmy w listopadzie 2005). Z poczatku się tym martwiłam, ale teraz uważam, że to świetny pomysł!!! Przynamniej u nas się sprawdził. Większość zaproszonych gości była bardzo pozytywnie nastawiona- bo przynajmniej niedziele będą mieli na odpoczynek przed pracą, czy powrót do domu jeśli są to goście przejezdni. Nie mieliśmy żadnych problemów jeśli chodzi o terminy u innych usługodawców weselnych (kamera,foto itd), Ksiądz także nie widział w tym nic dziwnego...

Offline Megii

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 315
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Czerwca 2006, 14:44 »
Cytat: "okruszek"
Dziwnie brac ślub we wtorek czy w piątek....
Goście pracują, na drugi dzień trzeba wstać, nie ma dnia wolnego ...


NIe wiem,czemu uwazasz,ze w pitek jest dziwnie...hehe..ja wlasnie biore w piatek...
jest dziuen wolny po slubie przeciez, bo sobota...a jak w sobote sa poprawiny to jest tez dzien wolny po poprawinach i wtedy wlasnie nie trzeba wsawac na drugi dzien :!:

Offline _anula_
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 139
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-09-29
Ślub w piątek
« Odpowiedź #14 dnia: 9 Sierpnia 2006, 13:01 »
Witam wszystkich
Ja planuję ślub w piątek, bo wszystko zajęte a bardzo chcę we wrześniu i w związku z tym mam pytanie do Dziubaska lub tych które już ślubowały w piątek:
Jak rozwiązujesz sprawe dekoracji sali przecież w sobotę bedzie tam inna para, która chce mies swoj wystrój i posprzątaną salę. Czy dogadywaliście sie jakoś wspólnie w tym temacie?


Offline madziulek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4486
  • Płeć: Kobieta
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #15 dnia: 9 Sierpnia 2006, 13:42 »
mysle że wiele zalezy od gości bo zawsze można wziąć jeden dzień urlopu i problem z głowy :) a drugie to teraz jest wyścig z czasem - ludzie rezerwują lokale 2 lata przed terminem i poprostu trzeba brac taki termin jaki jest wolny - jeśli ktoś sie uprze :)
Anielka super ma bo nie miała problemów z rezerwacją dodatków typu muzyka i wogóle :) to tez wyjście z sytuacji  a przeciez nie to się liczy ... w sumie to się tak utarło że wesele w sobote a przeciez nigdzie nie jest zapisane że tak trzeba ..bo niby czemu  nie we wtorek ;)
Kuba 2007
Szymon 2010

Offline m@aja
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Sierpnia 2006, 11:27 »
My myslelismy o tym, zeby byl to piatek, bo nie robimy wesela, tylko kolacje z rodzina ta najblizsza, ale ksiadz zapytal sie, czy w takim razie goscie beda siedziec czy samych rybach itp. No a ze nastepny dzien byl wolny, to mamy w sobote, tak standardowo, bo te sledziki ;) A z lokalem mielismy bardzo duzo szczescia. Wybralismy sobie restauracje, gdzie tez jest hotel, bo sporo osob jest przyjezdnych. Od praktycznie poczatku maja do konca wrzesnia wszystko zajete, 7 pazdziernik wolny, i potem do polowy listopada wszystko zajete. Jakby czekala na nas ta sala :)


Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Sierpnia 2006, 13:43 »
Cytat: "m@aja"
ksiadz zapytal sie, czy w takim razie goscie beda siedziec czy samych rybach itp.

Glupie pytanie. A czy Oni tak przestrzegaja piatkowego "postu" ??Nam kiedys ksiadz mowil ze w piatek czasem i indyk sie im zdarzy ...
a tak  to miałby troszke oleju w głowie i dał Wam dyspenze....

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Sierpnia 2006, 13:59 »
Ale przeciez ślub nie będzie ani w adwencie, ani w poście, więc niech ksiądz nie przesadza....przecież nawet w poście na Józefa można nie pościć, a ten się czepia :|


Offline dziubasek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17066
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Sierpnia 2006, 17:22 »
Ksiądz spokojnie może dać dyspensę (duspenzę?) i mozna się hucznie bawić przy kotlecie :D Nam nikt nie robił z tego powodu problemów...a ksiądz przy pierwszym spotkaniu powiedział, ze piątek to fantastyczny dzień na ślub! Także pewnie zależy na kogo się trafi :D


Cytat: "_anula_"
Jak rozwiązujesz sprawe dekoracji sali przecież w sobotę bedzie tam inna para, która chce mies swoj wystrój i posprzątaną salę. Czy dogadywaliście sie jakoś wspólnie w tym temacie?


Aniu pisałyśmy już sobie na privie na ten temat, ale jeszcze napisze na forum jakby inne forumki chciały skorzystać. Wesele mam w Marinie- restauracja w środku jest na tyle bogata, że zdecydowaliśmy sie nic z nią nie robić. Natomiast z zewnątrz będzie udekorowana tiulem i balonikami, które zostaną sprzątnięte w sobote rano przez firmę dekoratorską którą do tego celu zatrudniliśmy. Dekorujemy także miejsce gdzie będą poprawiny (drewniane zadaszenie w pobliżu restauracji, ale tym oczywiście sobotnia para nie musi się martwić.

Offline angelaxxx
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Re: Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Sierpnia 2006, 20:48 »
Cytat: "okruszek"
Dziwnie brac ślub we wtorek czy w piątek....
Goście pracują, na drugi dzień trzeba wstać, nie ma dnia wolnego ...  :roll:

jjj
[/url]

Offline elisabeth81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7820
  • Płeć: Kobieta
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Sierpnia 2006, 23:47 »
dzisiaj bylo sporo ślubów.. widziałam jak jedna para podjeżdżała dorożką akurat do kościoła w którym my będziemy brac ślub... wyglądali bosko!
"Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę"

Offline ilka2

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 672
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.09.07 cywilny, 22.09.0
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Sierpnia 2006, 08:34 »
Madziulek ma rację, sale rezerwowane są już 2 lata przed ślubem, ja swojej szukałam 2 tygodnie bo też chcieliśmy w sobotę. Wszędzie gdzie bylismy a wierzcie mi objechaliśmy wszyskie sale w promieniu 30km od naszej miejscowości, soboty już zajęte ale nie było problemu ze zrobieniem wesela w tygodniu. Czemu wsystkie uczepiłyśmy sie tej soboty????Bo raz, tak jest przyjętę u nas że jak ślub to "OCZYWIŚCIE" w sobotę, a po drugie wygodniej :D

Offline Kinusia
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Sierpnia 2006, 12:25 »
Witam! Jestem tu nowa i tez zamierzam slubowac dokladnie za rok! Czyli sroda. Na poczatku niezbyt sie to podobalo rodzicom, ale coz, to moj slub :)

Offline olkahof

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4137
  • data ślubu: 08.04.2007
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Sierpnia 2006, 15:04 »
A moj slub bedzie w niedziele Wielkanocna  :jupi:   uwazacie ze to dziwnie? bo ja slyszalam juz o slubach w swieta, jesli mozna wzac w Boze Narodzenie to w Wielkanoc chyba tez nie?


Offline wendy

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 210
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Sierpnia 2006, 15:01 »
Ja byłam kiedyś na ślubie w wielkanoc, miał on tylko jeden minus, po północy wszyscy sie zaczęli lać woda-bo to Lany Poniedziałek był. Nawet panna młoda oberwała

Offline olkahof

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4137
  • data ślubu: 08.04.2007
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Sierpnia 2006, 15:07 »
o kurde...o tym nie pomyslalam  :shock:  ale chyba dam rade :)


Offline okruszek

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1757
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Sierpnia 2006, 15:47 »
Cytat: "wendy"
na ślubie w wielkanoc, miał on tylko jeden minus, po północy wszyscy sie zaczęli lać woda-bo to Lany Poniedziałek był

Cytat: "olkahof"
o kurde...o tym nie pomyslalam


:lol:  :lol:
1 kwietnia 2006 - ślub cywilny

Będą bliźniaki :)

Offline wendy

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 210
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Sierpnia 2006, 15:59 »
Pociesze cie ze to bylo dawno temu, na mazurach, i do tego troche takie jakby wiejskie wesele, ale teraz sa inne zwyczaje i moze coś takiego mialoby miejsce ale nie w taki stopniu jak wtedy

Offline Anielka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2168
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.08.2006
Ślubowanie w inny dzień niż sobota ...
« Odpowiedź #29 dnia: 4 Września 2006, 16:14 »
Cytat: "Kinusia"
Witam! Jestem tu nowa i tez zamierzam slubowac dokladnie za rok! Czyli sroda. Na poczatku niezbyt sie to podobalo rodzicom, ale coz, to moj slub :)


Kinusia wybrałaś bardzo dobrą datę - ja też miałam 15.08 i wcale nie żałuję, było wspaniale i nikt nie narzekał, że wtorek :D